Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość autorrkkaaa

Wilgoć w mieszkaniu na parterze 7 letni blok

Polecane posty

Gość autorrkkaaa

Mam wilgoc w mieszkaniu w salonie.Czuc ja w panelach i na rogach scian.Da sie ja jakis sposob zlikwiodwac.Blok nowy ma dopiero ok 7 lat.Tyle tu mieszkamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zgłoś do administracji/zarządcy żeby przeprowadzili diagnostykę co się dzieje.

Powodem wilgoci jest albo zła wentylacja albo może zawilgocenie fundamentów? możnaby podejrzewać zbyt szczelne okna gdyby nie to, że od paru lat jest zdaje się obowiązek montażu takich z nawiewnikami? jakie są u was?

tak czy inaczej - takie naprawy powinny być realizowane z funduszu remontowego. Nie ma większego sensu naprawiać skutków indywidualnie zanim się nie zlikwiduje przyczyny, a to raczej leży po stronie dewelopera (fundamenty, zbyt słaba wentylacja itd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Kupić pochłaniacz wilgoci i skuć ścianę jeśli jest już widoczna wilgoć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ścian nie skuwaj, ta wigoć (prawdopodobnie) idzie z niezaizolowanych fundamentów.  Może wytaniono przy budowie. Idź do administracji/zarządcy , zażądaj ekspertyzy i likwidacji wilgoci. A może stało się tak jak u nas? U nas było tak, ze pękła w ścianie piwnicy rura co. Po 2 latach pojawiła się biała pleśń. W mieszczaniach na parterze pojawił się dziwny zapach, i wilgoć w rogach pomieszczeń. Wzięliśmy zarządcę do obrotu, rozkuto ścianę, znaleziono przyczynę, naprawiono problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×