Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aga

Kiedy kupowaliście rzeczy dla dziecka? Czego tak naprawde potrzebuje?

Polecane posty

Gość Aga

Pytanie kieruje do mam. Zaczynam 5miesiąc i póki co mam smoczek 😅

Chętnie poczytam wszystkie rady, czego potrzebuje na sam początek i kiedy powinnam zakupić owe rzeczy. Czym się kierować ? 
Na razie tylko oglądam, ale zupełnie niewiem na co zwracać uwagę nawet jeśli chodzi o głupie łóżeczko, wózek.  
 Łóżeczko drewniane i takie z materiału/siatki mają inne funkcje? 

Wózek głęboki czy od razu taki co ma wymienne nakładki (chyba) na starsze dziecko? Czym się kierować przy wyborze wózka?
te wszystkie rogale do spania, gniazda,  bujaczki, mojżesze🤷🏻‍♀️ 

nawet niewiem ile kompletów ubrań kupić na początek, pieluch, butelek... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbbbbbbbbbbbbb

google ewentualnie kafe nie bolą

takich wątków są miliony, po co powielać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość bbbbbbbbbbbbbbbb napisał:

google ewentualnie kafe nie bolą

takich wątków są miliony, po co powielać?

Po to żebyś się pytała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 666

Lepiej ugotuj rosol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
5 minut temu, Gość 666 napisał:

Lepiej ugotuj rosol

Z twojej starej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja kupilam wozek 3 w 1, masz z glowy fotelik i pozniej spacerowke, ktora dosyc szybko sie przydaje. Zwoc uwage na adaptery, zeby do wozka mozna przyczepic fotelik, to wygodne gdy maluch spi a musisz zrobic szybkie zakupy. Poduszki do karmienia w pierwszej ciazy nie mialam, teraz juz mam (tez 5 miesiac), spi mi sie duzo lepiej i przyda sie przy karmieniu. Kup sobie sporo pieluszek tetrowych do odbijania, co do ubranek to ja uzywalam glownie pajacyki rozpinane po calosci - najwygodniejsze. Kaftanikow nie ubieralam wcale. Lozeczko drewniane, wygodne nawet pod tym wzgledem, ze mozesz odkręcić jeden bok i dosunac do swojego lozka, u mnie dluugi czas tak stalo, a gdy maluch marudzil w nocy czesto wystarczylo go poglaskac po glowce i spal dalej. Nozyczki do paznokci, wanienka, kosmetyki, 2 reczniki, pampy. Ubran nie musisz kupowac nowych, za miesiac i tak je spakujesz i siegniesz po nowe 🙂 wbrew pozorom czesto maluszka przebiera sie dwa trzy razy dziennie, bo ulewa a nie zawsze zlapiesz 😉 kup proszek dla niemowlat, krem do pupki i zasypke (mozesz stosowac naprzemiennie), pozniej przyda Ci sie termometr na podczerwien. Co do hustawki swietna spraea o ile trafi Ci sie dziecko odkladalne. Moj maluch nie bardzo chcial w tym lezec, ale dziecko siostry spalo w tym i 2 godziny. Nie kupuj za duzo, lepiej dokupic niz nakuoowac i nie wykorzystac, teraz na szczescie wszystkonjest latwo dostepne. Jeśli planujesz karmic piersia butelki nie beda Ci potrzebne, ja mialam na poczatku po cesarce malo pokarmu, butelke i mleko kupilam w aptece wracajac ze szpitala. Nie wiem co jeszcze Ci doradzic 🙂 wszystkiego dobrego Wam zycze 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
13 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja kupilam wozek 3 w 1, masz z glowy fotelik i pozniej spacerowke, ktora dosyc szybko sie przydaje. Zwoc uwage na adaptery, zeby do wozka mozna przyczepic fotelik, to wygodne gdy maluch spi a musisz zrobic szybkie zakupy. Poduszki do karmienia w pierwszej ciazy nie mialam, teraz juz mam (tez 5 miesiac), spi mi sie duzo lepiej i przyda sie przy karmieniu. Kup sobie sporo pieluszek tetrowych do odbijania, co do ubranek to ja uzywalam glownie pajacyki rozpinane po calosci - najwygodniejsze. Kaftanikow nie ubieralam wcale. Lozeczko drewniane, wygodne nawet pod tym wzgledem, ze mozesz odkręcić jeden bok i dosunac do swojego lozka, u mnie dluugi czas tak stalo, a gdy maluch marudzil w nocy czesto wystarczylo go poglaskac po glowce i spal dalej. Nozyczki do paznokci, wanienka, kosmetyki, 2 reczniki, pampy. Ubran nie musisz kupowac nowych, za miesiac i tak je spakujesz i siegniesz po nowe 🙂 wbrew pozorom czesto maluszka przebiera sie dwa trzy razy dziennie, bo ulewa a nie zawsze zlapiesz 😉 kup proszek dla niemowlat, krem do pupki i zasypke (mozesz stosowac naprzemiennie), pozniej przyda Ci sie termometr na podczerwien. Co do hustawki swietna spraea o ile trafi Ci sie dziecko odkladalne. Moj maluch nie bardzo chcial w tym lezec, ale dziecko siostry spalo w tym i 2 godziny. Nie kupuj za duzo, lepiej dokupic niz nakuoowac i nie wykorzystac, teraz na szczescie wszystkonjest latwo dostepne. Jeśli planujesz karmic piersia butelki nie beda Ci potrzebne, ja mialam na poczatku po cesarce malo pokarmu, butelke i mleko kupilam w aptece wracajac ze szpitala. Nie wiem co jeszcze Ci doradzic 🙂 wszystkiego dobrego Wam zycze 😊

Dziękuje🥰 a kiedy mniej więcej powinnam mieć już ogarnięte takie zakupy? Zaczełam 5 miesiąc. Mama urodziła mnie w 6 i straszy że też mogę urodzić wczesnie a nic jeszcze niemam 😀 teraz w 5 zaczynasz już wszystko organizować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia

Ciężko żeby ktoś Ci podał konkretną liste bo o samych wózkach można założyć wątek na parę stron (zresztą mnóstwo jest takich wątków na kafe i innych forach). Ogarnij google, jakieś fora i blogi parentingowe itd.

Ale tak z grubsza:

1. Wózek kupuje się 3w1 czyli masz stelaż do którego możesz wpisać gondolę/siedzisko spacerowe (to jak masz juz starsze niemowle oczywiscie)/nosidełko służące jako fotelik samochodowy; albo 2w1 czyli bez nosidełka samochodowego. Polecam opcję 3w1. Do tego śpiworek, może jakiś nie za gruby (rodzisz wczesną wiosną?)

2. Łóżeczko ja mam drewniane szczebelkowe ze zwykłym materacem piankowym (są jeszcze materace gryka-kokos ale w nich ponoć zalęga się robactwo, fuj. I lateksowe, ale o nich nie wiem nic). Turystyczne, czyli te z siatką, też jest spoko, zazwyczaj jest tańsze, ale siatka może się z czasem podziurawić. I wydaje się być mniej stabilne. Kosz Mojżesza starczy na kilka miesięcy, jak dla mnie zbędny wydatek. Łóżeczko dostawne to też fajna opcja. Do łóżeczka potrzebujesz kołderkę (te kołderki są dość duże jak dla noworodka, ja na początku kładłam spać w rożku lub śpiworku) i ze 2 komplety pościeli. Oraz taką ceratkę pod prześcieradło, na wypadek przecieku 😉

3. Mata edukacyjna z pałąkami. Bujaczek u mnie się nie sprawdził, dziecko go nie lubiło. Ale to zależy od dziecka. 

4. Kilka kocyków różnej grubości, 2 rożki 

5. Pieluszki tetrowe - ja miałam 13 a potem dokupiłam jeszcze 20 bo moje dziecko mega ulewało. Ale dla małoulewającego spokojnie 10-15 starczy. 2 pieluszki flanelowe

6. Ubranka - tu co kto lubi, ja na początku używałam tylko pajacyków bo najłatwiej mi się w nie ubierało dziecko. Generalnie na początek rozmiar 56 i 62. Kilka pajaców, kilka body z długim rękawem, kilka półspiochow - tyle by mi wystarczyło. Do tego 1 lub 2 kombinezony na dwór; jakiś cieplejszy pajacyk na suwak; skarpetki ale dosłownie 2 pary na początek starczą; czapka 

7. Zastanów się nad miejscem do przewijania - są komody z przewijakiem, przewijaki montowane na łóżeczka. Ja się przeniosłam na podłogę jak dzieciak sie zaczął obracać

8. Wszelkie artykuły higieniczne, tego jest cała masa - pampersy, chusteczki, aspirator do nosa, gaziki, patyczki, płyn do kąpieli, sól fizjologiczna, krem do pupy itd itd - ale na to masz jeszcze czas 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dokladnie, zapomnialam o przewijaku 🙂 u mnie sprawdzil sie ten nakladany na lozeczko. Ja poki co jeszcze nic nie mam przygotowanego. Ale duzo rzeczy mam po pierwszym dziecku, takze duze zakupy ma szczescie mnie nie czekaja, jedynie odgrzebanie rzeczy z kartonow 🙂 co do rozkow u mnie sie nie sprawdzily, nie uzylam ani razu, kolderke dopiero jal dziecko bylo starsze, uzywalam grubszych kocykow, latwiej bylo mi dziecko otulic.

Myślę, ze tak 6-7miesiac to najlepszy czas na kompletowanie wyprawki. Nie martw sie, zdarzysz ze wszystkim. Ja przed porodem 2 miesiace lezalam w szpitalu bez nawet dnia przepustki, duzo rzeczy kupilam wtedy przez internet, bardzo wykazal sie moj maz, bylam z niego taka dumna i zdziwiona ze tak dobrze sobie poradzil. 

A dla siebie kup majtochy poporodowe, podklady, ze 3 koszule, podklady do przewijania (ja mialam cesarke i kladlam na posciel bo balam sie ze poplamie) wkladki laktacyjne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wózek z gondolą jakikolwiek, nawet używany za 200zł. Jak dziecko zacznie interesować się światem to spacerówkę, rozkładaną na płasko i w to warto nawet 1.5tys zainwestować. Wózki 3w1 są okropnie ciężkie , około 15kg, a potem jeszcze dojdzie roczyny 10 kilowy brzdąć, to się idzie zesrać pod górkę , albo po schodach. Większość tych nowych wówzkó 3 w 1 i tak ma malutką spacerówkę , taką do roku. 

ja nie cierpie spiochów i pajacy. Body i spiworek na pierwsze kilka tygodni, bo dziecko w nocy zafajda kilka razy opampera i trzeba go ruszać zeby przewinąć. A tak spiworek na zamek i body pod spód . Na dzien leginsy albo spodenki i nie trzeba sie piepszyc 10 minut w zapinanie pajaca.

łózeczko turystyczne z ta siatka, dziecko nie bije gówka po szczebelkach,

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja rodziłam w czerwcu, robiłam zakupy w kwietniu. Trochę na żywioł chyba z godzinę przed zamknięciem sklepu. To co kupiłam i mi się przydało to: wózek 2 w 1, nosidło akurat miałam już w prezencie osobno, 2 rożki do spania na pierwsze 2-3 miesiące (potem już śpiworek), pieluchy tetrowe i bawełniane, laktator (ratował mnie czasami więc mi akurat się przydał), jakaś butelkę akurat ja karmiłam piersią ale nawet żeby podać później wodę się przydał, dwa ręczniki z kapturkiem, kocyk, smoczek, katarek do odciągania, łóżeczko ze szczebelkami z 3 stopniami wysokości, przewijak na łóżeczko, materac piankowy, dwa prześcieradła. O kosmetykach nie będę mówić bo każdy ma inne na to zapotrzebowanie i każde dziecko inną tolerancję. Mój przykładowo żadnych chuteczek firmy pampers czy nivea, a z kolei Johnsona bardzo dobrze tolerował. Tamte podrażniały. Patrz na skład chusteczek żeby praktycznie były tylko z czystą wodą, a nie dodatkami. Z racji, że urodziłam w czerwcu młody ciągle w body był, na spacer przykryty lekko kocykiem, jak było troszkę zimniej to pajacyk bądź spodnie mu zakładałam i też body z tym, że z długim rękawem i oczywiście kocyk. Musi być dziecku wygodnie. Jak dostałam jakieś koszulki z kołnierzykiem nawet nie zakładałam bo nawet biedny nie poprawi sobie tego jak będzie go gniotło. Dostałam tą poduszkę do karmienia w kształcie rogala- ani razu nie użyłam. Łóżeczko miałam przy łóżku, nie miałam tej dostawki ale było miejsce więc tragedii nie było, dziecko pod ręką wystarczyło się tylko podnieść. Kupiłam też te rękawiczki niedrapki również może raz w szpitalu użyłam ale też nie przydały się w sumie. Napewno zestaw obcinaczek do paznokci dla dziecka się przydaje to bez dwóch zdań. To chyba wszystko. Dla siebie najlepiej przeczytaj na stronie szpitala co potrzebujesz, bo niektóre placówki np.dają swoje podkłady, mają laktator, te wielkie podpaski poporodowe, koszule szpitalne na salę porodową itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola

ja mogę dodać jeszcze od siebie, że rewelacyjnym udogodnieniem jest na pewno nosidełko albo chusta, odciąża kręgosłup i jest bardzo wygodne dla maluszka. można je założyc na wypad w góry, na spacer z sem czy na drobne zakupy. Teraz jeszcze wyszukałam, że mozna kupić nawet do 40% taniej w luna dream  - chusty i nosidełka, wybór jest ogromny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa

Łóżeczko polecam z wyciąganymi szczebelkami. Gdy dziecko podrośnie samo sobie wchodzi i wychodzi kiedy chce 😀

Wózek najlepszy jest taki który ma długą gondolę bo nie wiesz kiedy twoje dziecko będzie gotowe na siedzenie w spacerówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×