Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Tabletki anty czy bierzecie

Polecane posty

Gość Gość

Wiadomo nikt nie chce ryzykować wpadki jak nie chce mieć dzieci. Ja mam dylemat moralny jest chodzi o tabletki antykoncepcyjne. Rozmawiałam z moim ginekologiem i rzeczywiście potwierdził że tabletki hormonalne mogą zadziałać tak jak "tabletka po" czyli spowodować wczesna aborcję. Oczywiście nie w każdym przypadku, jak jeden mechanizm nie zadziała, drugi nie zadziała, to w końcu zaplodniona już komórka nie zagniezdzi się w macicy. 

Jakie macie za i przeciw antykoncepcji? 

Nie mówimy już tutaj o wpływie zdrowotnym na organizm bo wiem jakie to ma konsekwencje, ale o podejściu moralnym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Wpływ zdrowotny to mało? To najwidoczniej nie wiesz wszystkiego.

Nigdy nie brałam i nie wezmę tego świństwa. Współczuję tym, które są zmuszane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
12 minut temu, Gość Monika napisał:

Wpływ zdrowotny to mało? To najwidoczniej nie wiesz wszystkiego.

Nigdy nie brałam i nie wezmę tego świństwa. Współczuję tym, które są zmuszane.

Popieram!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

A ja uwazam, ze kazdy ma prawo decydowania o tym czy chce brac takie leki czy nie (za zgoda i dopasowaniem ich przez lekarza).

Jednak nalezy pamietac, ze to hormony i nie sa obojetne dla organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18 minut temu, Gość Monika napisał:

Wpływ zdrowotny to mało? To najwidoczniej nie wiesz wszystkiego.

Nigdy nie brałam i nie wezmę tego świństwa. Współczuję tym, które są zmuszane.

antybiotyku też nigdy nie weźmiecie ? No bo przecież to też chemia i w ogóle.

Są sytuacje, że antykoncepcja to niestety lekarstwo i konieczność (anemia, torbiele jajnika, bolesne miesiączkowanie uniemożliwiające funkcjonowanie). 

nie wiem o jakie dylematy moralne się pytasz autorko. Jeżeli jesteś katoliczką to jakakolwiek antykoncepcja jest przecież grzechem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika2
5 minut temu, Gość gość napisał:

Są sytuacje, że antykoncepcja to niestety lekarstwo i konieczność (anemia, torbiele jajnika, bolesne miesiączkowanie uniemożliwiające funkcjonowanie). 

Zgadzam sie.

Czasem trzeba wybrac mniejsze zlo jak jest koniecznosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość gość napisał:

antybiotyku też nigdy nie weźmiecie ? No bo przecież to też chemia i w ogóle.

Są sytuacje, że antykoncepcja to niestety lekarstwo i konieczność (anemia, torbiele jajnika, bolesne miesiączkowanie uniemożliwiające funkcjonowanie). 

nie wiem o jakie dylematy moralne się pytasz autorko. Jeżeli jesteś katoliczką to jakakolwiek antykoncepcja jest przecież grzechem. 

Tak antykoncepcja jest grzechem ale sądzisz że używanie prezerwatyw a usunięcie dziecka to taki sam grzech? No chyba to całkiem inna ranga.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

wszystko tak naprawdę ma "wpływ zdrowotny"....myślicie, że picie kawy jest zdrowe,  jedzenie tego faszerowanego chemią żarcia co kupujesz w sklepach jest zdrowe ? Powietrze, którym oddychasz jest tak zasyfione, że nawet te maski nie pomagają. Stresy życia codziennego są zdrowe ?  Życie to jedno wielkie umieranie, 60-70 lat i tak gleba choćby nie wiem co byście robiły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Monika2 napisał:

Zgadzam sie.

Czasem trzeba wybrac mniejsze zlo jak jest koniecznosc.

No są różne problemy jak duża utrata krwi czy czyraki na twarzy (nie tylko drobny trądzik ale rozległe stany zapalne które zostawiają wglebienia w skórze) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Tak antykoncepcja jest grzechem ale sądzisz że używanie prezerwatyw a usunięcie dziecka to taki sam grzech? No chyba to całkiem inna ranga.. 

Jakiego dziecka? Kto ci takich bzdetow naopowiadal? Nie chcesz zabezpieczeń ani dziecka to się nie bzykaj albo stosuj ruletke...żarcie hormonów przez lata na pewno pozytywnie nie wpłynie na kobietę więc pozostaje związać faceta i po problemie. Dlaczego kobieta ma się męczyć i truc? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Jakiego dziecka? Kto ci takich bzdetow naopowiadal? Nie chcesz zabezpieczeń ani dziecka to się nie bzykaj albo stosuj ruletke...żarcie hormonów przez lata na pewno pozytywnie nie wpłynie na kobietę więc pozostaje związać faceta i po problemie. Dlaczego kobieta ma się męczyć i truc? 

Antykoncepcja hormonalna może usunąć zaplodniona komórkę przed zagniezdzeniem w macicy. Tak wiem, dla was "wyzwolonych" to nie dziecko. To zlepek komórek. Pani ginekolog tak mi opowiadała. I cała reszta potwierdziła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Antykoncepcja hormonalna może usunąć zaplodniona komórkę przed zagniezdzeniem w macicy. Tak wiem, dla was "wyzwolonych" to nie dziecko. To zlepek komórek. Pani ginekolog tak mi opowiadała. I cała reszta potwierdziła. 

Jeśli nie chcesz zagniezdzic jej w macicy ani stosować antykoncepcji to nie uprawiaj seksu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rose

Skoro taka z Ciebie moralistka i aż wpadłaś na to, że z seksu może powstać zapłodniona komórka,  to po co ci on w życiu? Moralizuj sobie w celibacie jak ksiądz 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rose
16 minut temu, Gość Gość napisał:

Tak antykoncepcja jest grzechem ale sądzisz że używanie prezerwatyw a usunięcie dziecka to taki sam grzech? No chyba to całkiem inna ranga.. 

W kościele dawno nie byłam, ale z tego co jeszcze pamiętam, to można popełnić grzech powszedni lub grzechy śmiertelne, do których zalicza się na równi zabójstwo i antykoncepcja, więc twoja teoria o innej randze grzechu upada 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ciekawe czy ty tak się 

2 minuty temu, Gość Rose napisał:

Skoro taka z Ciebie moralistka i aż wpadłaś na to, że z seksu może powstać zapłodniona komórka,  to po co ci on w życiu? Moralizuj sobie w celibacie jak ksiądz 😜

Ty się niby nie zabezpieczasz i masz już pewnie z czwórkę dzieci? Czy zabolało że mówię prawdę o antykoncepcji i Ciebie zabijanie dzieci też dotyczy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jaki żal. Pewnie była w kinie i teraz będzie kobietom w macice zaglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Rose napisał:

W kościele dawno nie byłam, ale z tego co jeszcze pamiętam, to można popełnić grzech powszedni lub grzechy śmiertelne, do których zalicza się na równi zabójstwo i antykoncepcja, więc twoja teoria o innej randze grzechu upada 🙂

Używanie prezerwatyw a używanie antykoncepcji hormonalnej to na pewno nie to samo! Myśl troche 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Używanie prezerwatyw a używanie antykoncepcji hormonalnej to na pewno nie to samo! Myśl troche 

Każda anty to grzech. Jeśli chłop się w ciebie nie spuszcza to grzeszysz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

autorko, taka święta chcesz być to sie nie bzykaj bez ślubu cudzołożnico a nie masz dylematy 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18 minut temu, Gość Rose napisał:

W kościele dawno nie byłam, ale z tego co jeszcze pamiętam, to można popełnić grzech powszedni lub grzechy śmiertelne, do których zalicza się na równi zabójstwo i antykoncepcja, więc twoja teoria o innej randze grzechu upada 🙂

homoseksualizm nie jest nawet grzechem śmiertelnym...w ogóle pojęcie "grzechu smiertelnego" nie odnosi się do grzechow seksualnych...wez poczytaj omnibusko 😛 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Jakie macie za i przeciw antykoncepcji? 

Nie mówimy już tutaj o wpływie zdrowotnym na organizm bo wiem jakie to ma konsekwencje, ale o podejściu moralnym. 

Za - nie masz dzieci jak nie chcesz (chociaż są przypadki, że zawodzi)

Przeciw- nic w sensie moralnym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
13 godzin temu, Gość Gość napisał:

Wiadomo nikt nie chce ryzykować wpadki jak nie chce mieć dzieci. Ja mam dylemat moralny jest chodzi o tabletki antykoncepcyjne. Rozmawiałam z moim ginekologiem i rzeczywiście potwierdził że tabletki hormonalne mogą zadziałać tak jak "tabletka po" czyli spowodować wczesna aborcję. Oczywiście nie w każdym przypadku, jak jeden mechanizm nie zadziała, drugi nie zadziała, to w końcu zaplodniona już komórka nie zagniezdzi się w macicy. 

Jakie macie za i przeciw antykoncepcji? 

Nie mówimy już tutaj o wpływie zdrowotnym na organizm bo wiem jakie to ma konsekwencje, ale o podejściu moralnym. 

Kiedyś brałam tabletki anty, teraz już nie biorę. Miałam przepisanie jakieś dwa rodzaje. Jedne i drugie nie były dla mnie odpowiednie więc postanowiłam zrezygnować z tej metody antykoncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×