Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MMa

Pytanie do katoliczek- antykoncepcja

Polecane posty

Gość MMa

Jaka antykoncepcję stosujecie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sama prawda

Każdą możliwą tylko się do tego nie przyznają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Każdą jaka mi odpowiada. Bóg i religia to jedno, ale pozwalanie grupie starych dziadów na decydowanie o tym co robię w łóżku to już zdecydowanie inna sprawa. To nie wiek XV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Czyli jestem katoliczką, ale będę stosowała się tylko do tych zasad które mi pasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Każdą jaka mi odpowiada. Bóg i religia to jedno, ale pozwalanie grupie starych dziadów na decydowanie o tym co robię w łóżku to już zdecydowanie inna sprawa. To nie wiek XV.

Katolicyzm  został stworzony przez tych  starych dziadów, którzy decydują jak ten katolicyzm wygląda. Czyli nie jesteś katoliczką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Czyli jestem katoliczką, ale będę stosowała się tylko do tych zasad które mi pasują.

Jeśli poczytasz o katolicyzmie trochę więcej to załamujesz się ile z tych zasad zostało wprowadzonych dla kontrolowania ciemnego społeczeństwa. Zawsze mi się wydawało że jestem religijna, chcę czuć jakąś tam głębszą metafizyczną wyższość siły nade mną, szanuję fakty historyczne związane z religią, ale pewne zasady są dla mnie absurdalne. Nie będę stosować się do czegoś, co jest sprzeczne z moim swiatopogladem bo gdzieś, kiedyś jakiś Papież usiadł za biurkiem i podpisał dekret, który akurat mu pasował. Taka ślepa "wiara" to nawet nie wiara tylko fanatyzm. Religia nie wyklucza myślenia za siebie. Ale fajtycznie, może nie powinnam nazywać się katoliczką bo nie wpisuję się w ramki tego, czego się od katolików oczekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
13 minut temu, Gość Gość napisał:

Czyli jestem katoliczką, ale będę stosowała się tylko do tych zasad które mi pasują.

A co Biblia mówi o pigułkach antykoncepcyjnych, albo prezerwatywach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kupa
13 minut temu, Gość Gość napisał:

Każdą jaka mi odpowiada. Bóg i religia to jedno, ale pozwalanie grupie starych dziadów na decydowanie o tym co robię w łóżku to już zdecydowanie inna sprawa. To nie wiek XV.

Czyli oficjalni katolicy ale żyjemy po swojemu. Takim postępowaniem utwierdzacie hierarchię kościelną w przekonaniu, źe wszyscy Polacy i Polki chcą żyć zgodnie z nauką kościoła, więc mogą się wtryniać w proces stanowienia prawa. 

Odrobina odwagi cywilnej jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

A co Biblia mówi o pigułkach antykoncepcyjnych, albo prezerwatywach?

Rozmawiamy o religii katolickiej, nie Biblii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Rozumiem że stosującantykoncepcje nie można chodzić do komunii? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Biblia nic nie może o tym mówić, bo biblia na oczy takich rozwiązań nie widziała jak w wielu innych, reszta, to dorabianie ideologii przez Kościół typu co autor chciał przez to powiedzieć. Jezus wygonil kupców że, świątyni, dzisiaj można w kościele płacić kartą i co biblia na to? Posługi co łaska, ale nie mniej niż.... Te wszystkie farmazony kościelny obrażają inteligencję człowieka. Gdyby dzisuaj Jezus zszedł na ziemie byłby w głębokim szoku w jakim kierunku to wszystko poszło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

A co Biblia mówi o pigułkach antykoncepcyjnych, albo prezerwatywach

Nie mówi, ale mówi wyraźnie że seks uprawia się tylko w małżeństwie i tylko w celu prokreacji - więc chyba rozumiesz że daje ci jasne wytyczne przed kim i z jakiego powodu masz rozkraczać nogi!

Jeżeli uprawiasz seks tylko z mężem i tylko po to żeby mieć dziecko to po co Ci pigułki i prezerwatywy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

znam wiele katoliczek co biorą tabsy lub jakieś plastry antykoncepcyjne a w niedziele lecą do Komunii Świętej co jest jawnym świętokradztwem

antykoncepcja to grzech, a one potem takie grzeszne lecą do Komunii

to jest dramat

Bóg je osądzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Musiałby najpierw istnieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka
20 minut temu, Gość Gość napisał:

Każdą jaka mi odpowiada. Bóg i religia to jedno, ale pozwalanie grupie starych dziadów na decydowanie o tym co robię w łóżku to już zdecydowanie inna sprawa. To nie wiek XV.

A jakie to ma znaczenie? każda religia ma swoje zasady Katolicyzm właśnie polega na tym że stare dziady decydują co masz robić i jeżeli jesteś w tej religiito się stosuj do nich albo wystąp z czegoś, czego zasad nie uznajesz.

Ja też wierzę w Boga ale zasady kościoła katolickiego mi nie odpowiadają dlatego odeszłam ale ty jak każdy katol jesteś cuchnącym tchórzem. Idziesz w to i dzieci w to pchasz, bo co to będzie? jak do ślubu nie iść w kościele? jak dziecka na religię nie posłać? przecież tego w rodzinie nie było? co powie mama, babcia i sąsiadki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie mówi, ale mówi wyraźnie że seks uprawia się tylko w małżeństwie i tylko w celu prokreacji - więc chyba rozumiesz że daje ci jasne wytyczne przed kim i z jakiego powodu masz rozkraczać nogi!

Jeżeli uprawiasz seks tylko z mężem i tylko po to żeby mieć dziecko to po co Ci pigułki i prezerwatywy???

Na jakiej podstawie doszłaś do wniosku, że mnie są potrzebne? To taka dowolna interpretacja jak wielu zapisów stworzonych przez ludzi w kk? 

Chociaż ta wulgarna wypowiedź raczej wskazuje na trolla, a nie sensownego rozmówcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka
16 minut temu, Gość Gość napisał:

A co Biblia mówi o pigułkach antykoncepcyjnych, albo prezerwatywach?

a co ma biblia do tego? biblia jest tylko księgą. Widzisz cymbalico ty nawet nie wiesz czym jest twoja religia i w ogóle jako taka i jakie zasady panują w niej.

W tej twojej Biblii jest min. wyraznie napisane że innowierców można mordować i gwałcić na chwałę pana, że niewolnictwo jest przez Boga ustanowione, a niewolnika możesz zabić jak szczura i co? Uznajesz to? No widzisz oślico jaka  durna jesteś? Typowa katolka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To pójdę do piekła bo stosuję tabletki,nara d.e.b.i.l.ki.🖕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Tabl i nie uważam żeby to był grzech. Gdyby księża się spowiadali z pukania małych chłopców religia już dawno pozwalalaby na aborcje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

To pójdę do piekła bo stosuję tabletki,nara d.e.b.i.l.ki.🖕

Hehehe uśmiałam się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Tabl i nie uważam żeby to był grzech. Gdyby księża się spowiadali z pukania małych chłopców religia już dawno pozwalalaby na aborcje 

Oni dobrze wiedzą że Boga nie ma to pukają bo się nie boją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

To pójdę do piekła bo stosuję tabletki,nara d.e.b.i.l.ki.🖕

A kto mówi, że pójdziesz do piekła?

A tak TWOJA KATOLICKA SEKTA, która swoich wyznawców wiecznie zastrasza i z której nie jesteś w stanie odejść mimo, że nie żyjesz w zgodzie z nią i ci ona nie odpowiada, nie odejdziesz, bo jesteś tylko pustym dzbanem bez własnej woli i bez mózgu jak każdy katolik. Nie wyobrażasz sobie wystąpić, jak niewolnik którego pan leje batem ale on tylko takie życia zna więc tak tkwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 minut temu, Gość Gosc napisał:

Tabl i nie uważam żeby to był grzech. Gdyby księża się spowiadali z pukania małych chłopców religia już dawno pozwalalaby na aborcje 

Ty sobie możesz nie uważać ale twoja religia tak uważa, zrozum to. Albo jestea katoliczką, a katolicyzm.to pewne zasady - albo nie i odchodzisz. Ja nie rozumiem po co tkwicie w czymś z czym się nie zgadzacie? Dla mam i babć jak tu wyżej ktoś powiedział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Naturalne planowanie rodziny 

wbrew pozorom jest to metoda bardzo skuteczna, jeżeli dobrze ją stosujesz 

bylismy małżeństwem 2 lata zanim zdecydowaliśmy się na dziecko, po dwóch latach po pierwszej próbie zaszłam w ciążę. Przez całe dwa lata stosowaliśmy tylko naturalne planowanie rodziny i po porodzie również 

metoda jak inne ma swoje wady i zalety, ale dla nas jest jedyną możliwą, bo takie życie wybraliśmy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bimba

Bo babka hektarów nie zapisze i co ludzie powiedzą - oto fundamenty tej religii!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeżeli jesteś ciekawa npr na stronie npr.pl można znaleźć dużo rzetelnych informacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 minut temu, Gość gość napisał:

A kto mówi, że pójdziesz do piekła?

A tak TWOJA KATOLICKA SEKTA, która swoich wyznawców wiecznie zastrasza i z której nie jesteś w stanie odejść mimo, że nie żyjesz w zgodzie z nią i ci ona nie odpowiada, nie odejdziesz, bo jesteś tylko pustym dzbanem bez własnej woli i bez mózgu jak każdy katolik. Nie wyobrażasz sobie wystąpić, jak niewolnik którego pan leje batem ale on tylko takie życia zna więc tak tkwi.

🖕🖕🖕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Jeżeli jesteś ciekawa npr na stronie npr.pl można znaleźć dużo rzetelnych informacji 

Tak, wiemy, a jak przyjdzie rozstanie to wspólnota trudnych małżeństw "Sychar" gdzie każą młodej kobiecie którą zostawił mąż, żyć w celibacie do końca życia, nie zaznać bliskości i miłości mężczyzny ani macierzyństwa, bo ŚLUBOWAŁA, a że ex założył już drugą rodzinę i ma to gdzieś to nie ważne, kobieta ma go kochać i się modlić o jego powrót... tak, tak wiemy A do tego takie hasełka jak "świadectwa, uświęcony, charyzmat"  no rzygam tęczą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMa
43 minuty temu, Gość Gość napisał:

Naturalne planowanie rodziny 

wbrew pozorom jest to metoda bardzo skuteczna, jeżeli dobrze ją stosujesz 

bylismy małżeństwem 2 lata zanim zdecydowaliśmy się na dziecko, po dwóch latach po pierwszej próbie zaszłam w ciążę. Przez całe dwa lata stosowaliśmy tylko naturalne planowanie rodziny i po porodzie również 

metoda jak inne ma swoje wady i zalety, ale dla nas jest jedyną możliwą, bo takie życie wybraliśmy 

A mogłabyś coś więcej o tym powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okulary
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Rozumiem że stosującantykoncepcje nie można chodzić do komunii? 

Nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×