Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

4 letni syn skacze po kanapach

Polecane posty

Gość Gosc

Nie slucha a ja nie mam sily juz do niego,nieraz dostanie klapsa i dalej niszczy skorzana kanape,jak na niego wplynac przeciez nie moge go ciagle bic,jak sobie radzicie?dajcie jakas rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mu że za każdym razem jak będzie skakał po kanapie wyrzucisz jedna zabawkę. Oczywiście nie musisz wyrzucać bo to trochę strata pieniędzy ale możesz schować. Za każdym razem jak zacznie ty zabierasz zabawki. Rób nawet do momentu aż będziesz musiała zabrać wszystko. Dopiero jak przestanie lub się ciebie poslucha i przestanie to mu ją oddasz. 

Poza tym jak widać dzieciak ma dużo energii i dzieci lubią skakać po kanapach. Ja bym się zbytnio nie przejmowała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wredna

Moj nie ma 3 jeszcze i tez skacze...akrobata, az wlos sie jezy. Sluchac, nie slucha, a im wiecej sie zabrania, tym wiekszy bunt..takze stoje przy nim po prostu i lapie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Moja corka, 3.5 roku tez uwielbia skakanie po lozkach i kanapach. Wie, ze jej nie wolno, ale wystarczy, ze nie patrze, ze znikne jej z oczu, a juz slysze jak podskakuje.  O meble sie nie martwie, jednak zawsze sie boje, ze zrobi sobie krzywde. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

Odpuścić, ale tak radykalnie. Nie tak, że dziecko skacze A Ty nic nie robisz i w środku się gotujesz że złości. Tylko tak, że masz spokój jakby skakał na podwórku na bezpiecznej, niezniszczalnej trampolinie. 

Odpuścić przywiązanie do kanapy,  że droga i zniszczy.

Odpuścić, że dziecko nie rozumie, że mama woli je uderzyć niż mieć "używaną" kanapę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mój syn nie skacze po kanapie, ale skacze z kanapy na podłogę, tzn wcześniej rzuca tam koce i poduszki. Nie zabraniam mu, tylko pilnuję, żeby nie wylądował na gołej podłodze. A na łóżku robi fikołki, nie widzę w tym nic złego.

Klapsy to nie jest rozwiązanie, na mojego syna działa odesłanie do jego pokoju (generalnie mało czasu tam spędza, woli bawić się w salonie). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nsns

Olej to. Jak spadnie na łeb i zaryje pyskiem w dywan to się nauczy i przestanie skakać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

moj 3 latek tez skacze. Stwierdzilam ze z dziecinstwem nie wygram,poczekam kilka lat i wymienie sofe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×