Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Katarzyna

kontrola Zusu w 9 miesiącu ciąży

Polecane posty

Gość Katarzyna

Witajcie, chciałam dodać nowy wątek bo może któraś z was miała podobna sytuacje lub chce wiedzieć czy takie rzeczy sie zdarzają,  dziś odwiedziła mnie Pan z Zusu z kontrola, oczywiście mnie zastał i  nie było by w tym nic dziwnego gdy by nie to że jestem w 9 miesiącu ciąży i za 2 tygodnie rodzę, na l4 przebywam od 7 miesiąca ciąży i l4 mam chodzone nie leżące, do tego jest to moje pierwsze l4 w życiu w mojej 17-letniej karierze, jestem w takim szoku i szukam takich wątków na necie ale nikt nie miał takiej sytuacji, jest to dla mnie strasznie dziwne i zastanawiam sie czy to Państwo juz totalnie zwariowało czy jak, że by wysyłać kontrole do kobiety w tak zaawansowanej ciązy, czy na porodówkę też zaczną przychodzić i sprawdzać czy na pewno jest się w ciąży i będzie rodzic? moze któraś z was chce również podzielić sie swoimi przeżyciami i flustracją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Wiem, ze ZUS odwiedza ciezarne, mnie to ominelo ale moja kolezanke z pracy nie. Czym sie kierowali, nie umiem Ci wytlumaczyc. Moze dostali polecenie z " gory", ze maja skontrolowac tyle i tyle ciezarnych na zwolnieniach...

Albo jakis algorytm, ktory stosuja wywalil im Twoje nazwisko w komputerze. Ogolnie kontrolowanie ciezarnych jest dosyc bezsensowne. Nikt nie podwazy zwolnienia od ginekologa. Nikt nie wezmie na siebie odpowiwdzialnosci za podwazenie decyzji specjalisty, ktore moze sie skonczyc poronieniem. 

Z drugiej strony, ponoc zdarzaly sie sytuacje, ze ciezarna, niby w zagrozonej ciazy, na zwolnieniu ciagnie pieniadze z ZUSu, a jednoczesnie pracuje na czarno gdzies indziej lub tez w ramach robotek recznych robi wlasnorecznie remont mieszkania. 

Kontrolowac jednak kobiete w 9 miesiacu to juz jednak absurd. 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2

Nie masz "życzliwych" sąsiadów albo znajomych? Część kontroli z ZUSu jest właśnie po takim donosie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wredna

Dziwne, ale widac wg nich kazda ciezarna wyludza pieniadze... Taka kontrola kojarzy mi sie przede wszystkim, kiedy znajomy zatrudnia kobiete juz w ciazy, bo czesto to bywa fikcyjne zatrudnienie (dziewczyna placi znajomemu kwote, jaka pracodawca odprowadza do zusu), nie dostaje pensji, nie pracuje, a zaraz idzie na l4 platne 100% i potem ma macierzynski..kazdy orze, jak moze, ale na pewno nie jest to uczciwe wobec kobiet, ktore zatrudni ktos wiedzac o ciazy i one pracuja nawet do porodu, bo chca i ciesza sie, ze ktos podal pomocna dlon. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ncnfnfnfn

ZUS nie wie który to miesiąc. Jak jestes na zwolnieniu od 2 miesięcy to równie dobrze mogłabyś być w 4/5 miesiącu. Poprostu załapałas się na kontrole a inna nie zdąży się załapać bo urodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×