Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

CZY SZCZEPILIŚCIE SWOJE CÓRKI PRZECIWKO HPV?

Polecane posty

Gość gość

Zastanawiam się nad zaszczepieniem córki przeciwko HPV, ma obecnie 11 lat. Pytam tutaj, ponieważ córka koleżanki miała po tej szczepionce spory NOP, bóle mięśni, gorączkę przez tydzień, osłabienie,a dopiero pierwsza dawkę wzięła. Czy szczepiliście swoje córki na to? Jeśli tak, to jak zniosły te szczepionke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol

2 razy się zastanów jest dużo powiķłań po tej szczepionce i to bardzo ciężkich,dużo krajów odstąpiło od tej szczepionki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Godc

Ja Tak, corka nie miała żadnych objawòw po, chce ja chronić przed rakiem szyjki, chorowała na niego moja mama I przyjaciòłka , przyjaciòlłka zmarła w wiku 32 lat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

W klasie mojego syna wszystkie dziewczynki szczepiono w zeszłym roku i żadnych powikłań nie ma, zdrowe dziewczynki nadal są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Dokładnie, teraz rak szyjki to plaga wśród kobiet, a nawet nastolatek. Ja bym zaszczepiła, gdybym miała córkę. Po co dziecko narażać na raka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ja nie szczepilam swojej corki, obecnie ma 20 lat.  Jest to nowa szczepionka i wolalam poczekac i zobaczyc jak to bedzie wsrod innych.  W mojej rodzinie nikt nie mial problemow z rakiem szyjki.  Jak przeczytalam o smierci tej dziewczynki w UK to juz w ogole.  Akurat dbanie o zdrowie szyjki jest latwe: ograniczyc partnerow i chodzic do ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ale gdyby były powikłania, to one są od razu po szczepieniu, a nie po kilku miesiącach lub latach przecież, wiec nie ma co czekać i obserwować inne dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
7 minut temu, Gość gość napisał:

Ale gdyby były powikłania, to one są od razu po szczepieniu, a nie po kilku miesiącach lub latach przecież, wiec nie ma co czekać i obserwować inne dziewczynki.

Ja akurat czytalam na temat tej szczepionki i powiklania ciagnely sie latami.  Z tego co pamietam to oslabienie miesni, jakies drgawki itd.  Szczepionka zostala wycofana w wielu krajach nie dlatego, ze tak swietnie dziala tylko wlasnie z powodu powaznych dlugoterminowych powiklan.  Goraczka po otrzymaniu szczepionki jest normalna- drgawki calymi latami po szczepionce nie sa.  Nowa szczepionka wiec czekalam, zeby zobaczyc czy sie przyjmie i jendak nie z powodu czestych powiklan.  Poza tym nie wiadomo jakie konsekwencje moga byc jezeli chodzi o zajscie w ciaze jezeli daje sie 11-sto latka szczepionke: trzeba poczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Tak, mąż jest ginekologiem. W pierwszym możliwym terminie, żadnych powikłań ani odczynów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Mnóstwo powikłań jest po niej. Nie zaszczepiłabym córki na to, a wiem to od lekarza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Powikłania pewnie są bardzo rzadkie, ale bardzo poważne, jedyna szczepionka której się boję.  Oglądałam program z zaszczepionymi kobietami, sparaliżowane, w sumie efekt podobny do boreliozy. Na wszystko inne zaszczepie córkę, na to nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Należy dodać, że z setek HPV tylko trzy czy cztery są onkogenne, może do czasu kiedy moja córka będzie nastolatką wymyślą inny lek, może zwalczajacy nawet już obecnego w organizmie wirusa, kto wie, mają jeszcze sporo lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Szczepiłam wszystkie córki, nie było żadnych, nawet najdrobniejszych problemów. Zniosły bardzo dobrze, wręcz nie zauważyły, a szczepiono razem z tężcem, więc obciążenie większe. Najstarsza ma w tej chwili 20 lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja zaszczepilam 7 lat temu, corka ma obecnie 21 lat. Nie miala rzadnych powiklan. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Miala byc "zadnych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

To u kiepskiego lekarza się leczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Szczepiłam wszystkie córki, nie było żadnych, nawet najdrobniejszych problemów. Zniosły bardzo dobrze, wręcz nie zauważyły, a szczepiono razem z tężcem, więc obciążenie większe. Najstarsza ma w tej chwili 20 lat. 

sponsorowane wpisy motzno XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Należy dodać, że z setek HPV tylko trzy czy cztery są onkogenne, może do czasu kiedy moja córka będzie nastolatką wymyślą inny lek, może zwalczajacy nawet już obecnego w organizmie wirusa, kto wie, mają jeszcze sporo lat. 

Doczytałam, że onkogennych jest więcej, a szczepienie na mniejszość z nich, czyli ryzyko raka tylko się zmniejsza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12 minut temu, Gość Gość gość napisał:

Mnóstwo powikłań jest po niej. Nie zaszczepiłabym córki na to, a wiem to od lekarza. 

To u kiepskiego lekarza się leczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, brokentiger87 napisał:

sponsorowane wpisy motzno XD

Nie. Nie rodziłaś, broken, więc może nie komentuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 minut temu, brokentiger87 napisał:

sponsorowane wpisy motzno XD

Sponsorowane były szczepionki, przez urzędy miast lub gmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gość gość napisał:

To u kiepskiego lekarza się leczysz.

jak może nie chcieć szczepionek. głupia jakaś. pewnie chodzi do Kościoła i je mięso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, brokentiger87 napisał:

Nie rodziłaś,

x

😲a ona już rodziła? 

Nie zaczynaj. Idź potrollować gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
47 minut temu, Gość gość napisał:

Dokładnie, teraz rak szyjki to plaga wśród kobiet, a nawet nastolatek. Ja bym zaszczepiła, gdybym miała córkę. Po co dziecko narażać na raka.

Głos rozsądku wśród głosicieli legend miejskich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gość gość napisał:

Nie zaczynaj. Idź potrollować gdzie indziej.

serio nie rozumiem XD macie na tych sponsorowanych topikach jakiś nieład w zdaniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 minut temu, brokentiger87 napisał:

to wasza córka już uprawia seks?

a ty uprawiasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość gość napisał:

Głos rozsądku wśród głosicieli legend miejskich. 

głos farmaceutyczny niczym sól dlatego zaścianka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×