Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ////////

Ci sądzicie o ścinaniu włosów po komunii?

Polecane posty

Gość ////////

U mnie jest taka tradycja ze dziewczynki po komunii ścinają włoski najczęściej do ramion. Córka miała komunie w czerwcu a nadal nie udało mi się jej przekonac do ścinania włosów. A jaka jest wasza opinia. Ścinać czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Durna tradycja, i hodowania włosów na siłę bo "komunia", i ścinania "bo po komunii". Niech dziecko samo decyduje jakie włosy chce mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx

A po co ścinać? Ja swojej córce nie ścinałam bo zapuszczała włosy dla siebie ponieważ bardzo lubi mieć długie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Daj sie dziecku cieszyć życiem póki małe. Długie włosy to nic złego przecież. Niektóre matki robią problemy z d.u.p.y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

[...] Długie włosy to nic złego przecież. Niektóre matki robią problemy z d.u.p.y

Może dlatego, że długie włosy u dzieciaka, to więcej problemu dla rodzica - trzeba poświęcać czas na rozczesywanie, na mycie, wiązanie itd... Pewnie o tę perspektywę głownie chodzi?

3 godziny temu, Gość //////// napisał:

U mnie jest taka tradycja ze dziewczynki po komunii ścinają włoski [...]

Skąd taka tradycja? Czy jest w tym jakaś symbolika?... czy chodzi tylko o to, by dziewczynki ładnie się prezentowały?

3 godziny temu, Gość //////// napisał:

[...] Ścinać czy nie?

Jeśli chce mieć długie włosy, to dlaczego by ścinać na siłę i fundować traumę? Wystarczy o nie odpowiednio zadbać i pilnować, by nie przeszkadzały na codzień. Pozwalanie dzieciakowi na dokonywanie własnych wyborów - w rozsądnych granicach - pomaga wypracować samodzielność i autonomię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Średniowiecze i ostrzyzyny haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To coś jak obcięcie włosów po ślubie!

Kobieta zdobyła męża to już nie musi być ładna i ścina wlosy A tu dziewczynka zdobyła Jezusa i też już nie musi się starać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×