Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość warawee

Czy w życiu spotało was więcej dobrego czy złego od innych ludzi?

Polecane posty

Gość warawee

Ja mam wrażenie, że wydaje sie innym słaba i dlatego przyciągam chamów i prostaków. Na każdym etapie: przedszkole (bił mnie taki jedne, dziewczynki nie lubiły mnie, jak siadałam obok mnie to siadały gdzie indziej) podstawówka, koleżanka z ławki śmiała się z mojej biedy i "brzydoty" do czego zaprosiła też swoich kolegów po tym jak ja widząc jej zły charakter przestałam z nią siedzieć. Nauczycielka krytykowała mój charakter, że ja to w szkole średniej to bedę siedzieć i nic nie mówić. Inna nauczycielka śmiałą się z mojego zeszytu, mojej grzywki, przy całej klasie. Jednak nauczycielka mnie chwaliła, no bo jednak byłam zdolnym dzieckiem tylko zahukanym. Szkoła srednia, obyło sie bez dram. Studia, byłam nielubiana, bo byłam cicha, zresztą zawsze ten sam powód jak wszedzie, bycie cichą, izolująca się (bo na tym etapie już się bałam ludzi i lepiej się czułam z boku). W pracy było okropnie, bo trafiłam na osobę która kocha władzę i tłamsić innych, wynajdywac błędy, do czego których miałam prawo, bo sie uczyłam. Po prsotu przez to, że nigdzie nie czułam się bezpiecznie i dobrze wśród ludzi moja nieśmiałośc, strach przed ludzmi się tylko pogłębiał i pogłebiał. Ciągła ocena innych, wyglądu, zachowania, ta polska rzeczywistość mnie dobija, jestem już wrakiem, który wymaga terapii na którą mnie nie stać.

a jak u was? Chętnie poczytam, czy inni mają tak samo czy inaczej i jakie macie rady by przeżyć w Polsce i nie skoczyc z mostu przez panującą "życzliwość"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warawee

Wybaczcie literówki, dopiero wstałam i się nie obudziłam jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warawee

up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

W dzieciństwie więcej złego bo pochodzę z patologicznej rodziny, co spowodowało u mnie nerwicę szkolną, przez co rówieśnicy źle mnie postrzegali, tzn. nie wszyscy bo miałam też koleżanki, ale w klasie byłam nielubiana przez to, że się izolowałam, czasem płakałam itd.

A od szkoły  średniej się zmienilam i do teraz jak spotykam toskycznych ludzi, to się izoluję do nich, albo nie utrzymuję kontaktów. Tacy ludzie się zdarzaja, ale ja juz się nie pozwalam krzywdzić, najczęściej rezygnuje z kontaktów z nimi.

Np. niedoszłą teściową miałam toksyczna, nie lubiła mnie bez powodu praktycznie, więc przestałam do niej przyjeżdzać, mimo, ze mój facet mnie namawiał i już jej więcej nie widziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Albo była szefowa zaczęła być dla mnie toksyczna bo np. jak zachorowałam raz na kilka dni ( w ciagu roku pracy), to jak przyszłam po zwolnieniu zaczęła byc dla mnie wredna i miała tym podobne zagrywki. Tzn. zaczynała mieć, więc szybko stamtąd odeszłam i teraz mam nową pracę. 

Po prostu nauczyłam się odcinać od toksycznych ludzi, jeszcze po drodze trafiłoby sie kilka fałszywych koleżanek, z którymi też uciełam kontakty, zadaje się  tylko z tymi co na to zasługują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemek 077

juz sie wyżaliłaś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warawee

Pewnego razu zaprosił mnie kolega z klasy na randkę i gdy siedzieliśmy na ławce w parku, nie wiedzieć dlaczego, głośno purknełam wonnym gazem i on napewno to słyszał i poczuł mimo, ze udawalam że nic sie nie stało. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rtrtrtr

up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffdfs

już nikt nie odpowie? czekam na posty tych słynnych "kochajacych ludzi" i niech mi wytłumaczą co myślą o Hitlerze, złośliwej plotkarze z biura, lekarzowi, który im pogorszy zdrowie, złodziejowi wózka osoby niepełnosprawnej itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×