Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kiedyś wcale nie było patriarchatu TO MIT

Polecane posty

Gość gość

Tylko został narzucony siłą. Wraz z powstaniem takich śmiesznych idei jak chrześcijaństwo czy islam. 

Patriarchat to sztuczny twór, wprowadzony przez religie monoteistyczne, aby zaspokoić męskie ego żądne władzy i/lub seksu, kosztem wolności i swobody kobiety. W dodatku patriarchat jest sprzeczny z doborem naturalnym. W naturze tylko te najsilniejsze, najatrakcyjniejsze samce zdobywały samice. Przymus malżenstw miał zapewnic każdemu mezczyznie partnerke - temu slabszemu i mniej atrakcyjnemu tez. W społecznościach gdzie rządziły religie politeistyczne (czyli takich gdzie bogowie byli równi bogom) np. Słowianie, gdzie kobiety miały podobne prawa co mężczyźni, pracowały (oczywiście wykonywały lżejsze prace ) i mogły posiadać dowolną ilość kochanków, a za gw.ałt sprawcy grozilo pobicie lub smierć. Zdrada mężczyzny była tak samo karana jak zdrada kobiety - np. obcięciem ucha. Szkoda, że nie wiedzą o tym wszyscy ci, którzy pieprzą o tym, że "równouprawnienie to wymysł dzisiejszych czasów" 😉 A takich społeczności jak Słowianie było znacznie więcej zanim zaczęło się "nawracanie" mieczem przez chrześcijan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A feminizm wcale nie jest "wymysłem"" tylko powrotem do korzeni, po prostu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to akurat fakt

No właśnie, czytałam kiedyś o zwyczajach słowian różne blogi/fora tematyczne i byłam wręcz w szoku, że panowało wtedy jednak spore "równouprawnienie". Chociażby te wszystkie pogańskie obchody/święta czy nawet orgie - wiem, że temat słowiańskich orgii jest dziś mocno naciągany, ale jednak kobiety były wtedy całkowicie swobodne seksualnie i mogły sypiać z kim chcą. Kobiety też same wybierały sobie mężów. Co udowadnia, że dla naszych przodków, równouprawnienie było czymś zwyczajnym, normalnym. Smutne, ze przez głupi kościół i chrześcijańskie mity, kobiety straciły tyle praw. Jak o tym myślę, to jeszcze bardziej nienawidzę tej chorej instytucji. 😞 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teppic 1

Ooo jeden z nielicznych mądrych tematów tutaj. Ale pewnie i tak zginie w gąszczu reszty zde/bilałych wątków i prowokacji. Niestety. 

Z tematem oczywiście się zgodzę, mimo, że jestem facetem. Religię również uważam za największe zło na tym świecie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki obraz wasz

Zgadzam się, że religie to największe zło ludzkości.

Ale nie wiem, o co walczą feministki w Europie, skoro równouprawnienie już dawno zostało wywalczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Instytucja małżeństwa daje korzyści zarówno mężczyznom jak i kobietom. Nikt tu niczego nikomu nie narzucal. Po prostu z doświadczenia poprzednich pokoleń uznano iż taka forma jest najlepsza. 

Można zaprzeczać się o wiele rzeczy ale małżeństwo daje same plusy dziecku, to jest bezdyskusyjnie.

W wielu plemionach wódz miał obowiązek zaopiniowania się (czyli zrobienie sobie legalnej kpchanki) z każdej kobiety która do pewnego momentu nie znalazła mężczyzny. Oznacza to że posiadanie faceta jest też ważne dla kobiet, do tego stopnia że niemal  siła zmusza się wodza do opiekowania się stara panna. 

Nie wspomnę już że małżeństwo dawało zabezpieczenie finansowe dla kobiety. Nawet jak pracowały do lżej A co A tym idzie były mniej opłacane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc gosc

Jakie plusy daje malzenstwo dziecku ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pravda
40 minut temu, Gość Gość napisał:

Instytucja małżeństwa daje korzyści zarówno mężczyznom jak i kobietom

Takie było założenie. Obecnie małżeństwo jest korzystne wyłącznie dla kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
51 minut temu, Gość Gość napisał:

W wielu plemionach wódz miał obowiązek zaopiniowania się (czyli zrobienie sobie legalnej kpchanki) z każdej kobiety która do pewnego momentu nie znalazła mężczyzny.

Gdzie? W jakich źródłach jest o tym mowa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś
6 minut temu, Gość gość napisał:

Gdzie? W jakich źródłach jest o tym mowa? 

Nigdzie. Wyciągnięte z jego pustej bani, czyli z niczego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×