Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Goscg

Rodziny ze szlachetnej paczki sa bezczelne

Polecane posty

Gość Goscg

Babka chciala dla dziecka tylko pieluchy pampers premium care czyli najdrozsze. Nic nie bylo o uczuleniu czy cos. 

Potrafia wolac perfumy calvin clein.

A jeszcze starsza kobieta co ledwo niby przedzie ze swoja emerytura a opiekuje sie prawnuczka. To dzieci i wnuki nie pomoga?

Wszedzie daj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krowa bez serca

To nie dawaj, bezlitosna krowo, ktos cie zmusza? Kazdy chce miec choc odrobinę przyjemności na swieta. Czy tez moze zazdroscisz? Tobie nikt nic nie da a wiesz czemu? Bo sama jestes bez serca najwidoczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Starszych ludzi nie krytykuje, bo widuje bardzo biedne osoby, sa schorowane,brakuje im pieniedzy, często nie mają rodzin lub nikt nimi sie nie interesuje. Ale przy dzisiejszych zasilkach rodzin bym nie wspierala. Jeśli mimo 500 plus, zasilkach rodzinnych, paczkach z mopsu nie stać ich na pieluchy, to może znak że trzeva mniej sie mnożyc i czepiać się do pracy. Teraz większy problem z utrzymaniem mają młodzi ludzie po studiach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Krowa bez serca napisał:

To nie dawaj, bezlitosna krowo, ktos cie zmusza? Kazdy chce miec choc odrobinę przyjemności na swieta. Czy tez moze zazdroscisz? Tobie nikt nic nie da a wiesz czemu? Bo sama jestes bez serca najwidoczniej.

Niech sobie każdy robi sam dobrze. Dlaczego ktokolwiek miałby oczekiwać ,że ktoś zrobi zrzutke na jego fanaberie? Ja potrzebuje nowej pralki. Pan da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak wyzej
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Niech sobie każdy robi sam dobrze. Dlaczego ktokolwiek miałby oczekiwać ,że ktoś zrobi zrzutke na jego fanaberie? Ja potrzebuje nowej pralki. Pan da?

Daje ten, kto CHCE. Jak ktos chce komus perfumy CK zasponsorowac, to jego pieniądze i jego sprawa. O co cie odbyt boli, jakby z Twojego portfela wyciagnal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorka

Napisalam o tej starszej kobiecie ale akurat to rodzina jej jest beszczelna. Jak mozna brac pomoc csypi podrzucac prawnuczke do opieki a nie pomoc materialnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Jak wyzej napisał:

Daje ten, kto CHCE. Jak ktos chce komus perfumy CK zasponsorowac, to jego pieniądze i jego sprawa. O co cie odbyt boli, jakby z Twojego portfela wyciagnal?

A Ty co się tak bulwersujesz? Tez bierzesz udział w konkursie na paczkę? Schorowana jesteś, bezdomna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Autorka napisał:

Napisalam o tej starszej kobiecie ale akurat to rodzina jej jest beszczelna. Jak mozna brac pomoc csypi podrzucac prawnuczke do opieki a nie pomoc materialnie.

 

No właśnie... Ja też znam babcie, której syn zabiera emeryturę i przynosi jej chleb 2 razy w tygodniu. Babcia grzeje w piecu drewnem, woda w studni, wychodek walący sie pod domem, a ona u sąsiadów sie żywi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wydaje mi sie,że caly problem leży w naszym społeczeństwie, bo janusze zawsze węsza jak się nachapać. Potrzebujący ginie w tłumie biedarodzin z 5 dzieci, kolejne w drodze, gdzie kobieta nie pracuje bo karmi piersia, a maz tylko na pół etatu, bo ....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Żadnych paczek dla rodzin, gdzie np. żadne z rodziców nie pracuje, a są zdrowi. Za to rozmnażają się bez umiaru. Mają te 500 plus. Dla nich takie akcje guzik dają. Uczą tylko ,,daj, bo mi się należy". Zamiast nich, niech idą na jakieś kursy i do roboty. W takich przypadkach mam empatię tylko dla starców (chociaż niektórzy mają wyższą emeryturę, niż my pensję), kalek i zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg

Pani Kaja z Rodziną

Kod Rodziny: PDL-2523-2940

Pani

Kaja

27 lat

Córka

Ania

8 lat

Córka

Lena

7 lat

Córka

Ada

5 lat

Syn

Igor

4 lat

Syn

Tomek

1 lat

Partner

Roman

50 lat

Historia Rodziny

Od 8 lat pani Kaja ze swoim partnerem, panem Romanem wychowują piątkę dzieci. Byli szczęśliwą kochają się rodziną, którą utrzymywał pan Roman. Rodzina bardzo dobrze sobie radziła, nie miała problemów finansowych. Jednak partner pani Kai zaczął popadać w nałóg alkoholowy. Poddał się leczeniu w placówce zamkniętej, przez co nie może utrzymywać rodziny. Pani Kaja nie może podjąć pracy ze względu na dzieci. Ich dochód z programu 500+ oraz zasiłków po odliczeniu kosztów utrzymania oraz kredytów wynosi 3692 zł. Na jednego członka rodziny mają obecnie 527 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg

Wyposażenie mieszkania

Kołdra

Poduszka

prześcieradło 90x 200 sztuk 2, 80x190

Specjalne wymagania:

Kołdry 140/200 dwie sztuki

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego

Odkurzacz

Meble

Mop

Okap kuchenny

Rogówka - narożnik

Garnki

Specjalne wymagania:

odkurzacz- brak, okap- brak, rogówka- rodzina posiada jedynie dwa stare fotele w salonie

Inne potrzeby materialne

płytki kuchenne ścienne, płytki podłogowe do łazienki, wanna

Potrzeby niematerialne

kurs prawa jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Pani Beata z Rodziną

Kod Rodziny: PDL-1210-14962

Pani

Beata

43 lat

Mąż

Andrzej

43 lat

Syn

Krystian

19 lat

Syn

Jakub

12 lat

Córka

Zosia

3 lat

Historia Rodziny

Pani Beata wraz z mężem wychowują trójkę dzieci. Kobieta jest bezrobotna, a jej mąż ma własną działalność gospodarczą. Od jakiegoś czasu firma nie przynosi zysków, a często nawet straty. Do trudnej sytuacji doprowadziła choroba pana Andrzeja, który zachorował na zapalenie mózgu. Przez długie leczenie sytuacja firmy znacznie się pogorszyła. Wcześniej radzili sobie bardzo dobrze. Po odliczeniu opłat za mieszkanie i kredyt (w sumie ok. 2800 zł) dochód na jednego członka rodziny wynosi 230 złotych. Rodzina spłaca kredyt wzięty na kupno domu, jeszcze przed chorobą pana Andrzeja.

 Piękno Rodziny

Rodzina uwielbia spędzać czas wspólnie. Jeśli tylko mają taką możliwość lubią wyjeżdżać nad jezioro i chętnie oddają są sportom wodnym. Pani Beata ma ukończony kurs renowacji mebli, co ponadto jej pasją. Największą motywacją są dla pana Andrzeja i pani Beaty są ich dzieci i chęć zapewnienia im lepszej przyszłości - dlatego cały czas dążą do jej poprawy. Odkąd najmłodsza córka zaczęła uczęszczać do przedszkola pani Beata poszukuje stałej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
34 minuty temu, Gość Gość napisał:

Żadnych paczek dla rodzin, gdzie np. żadne z rodziców nie pracuje, a są zdrowi. Za to rozmnażają się bez umiaru. Mają te 500 plus. Dla nich takie akcje guzik dają. Uczą tylko ,,daj, bo mi się należy". Zamiast nich, niech idą na jakieś kursy i do roboty. W takich przypadkach mam empatię tylko dla starców (chociaż niektórzy mają wyższą emeryturę, niż my pensję), kalek i zwierząt.

Nie było 500+, a i tak był hejt 😄 

Skończcie już to pieprzenie. Nie chcecie to nie pomagajcie. Nikt was nie zmusza. Widać, ze kobiety w ogóle mają jakiś problem z tym, na co inni chcą przeznaczyć swoja kasę i ze zbiórkami itd.  Pewnie bol doopy, że niektóre mają w wymaganiach to co same byście chciały mieć, a nie macie lub was nie stać 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Rodzina splaca kredyt na dom. Mamuska i syn 19 l do roboty. A tatus dzialwlnosc gosp ze stratami. Niech ida na kase do biedronki. Dziadostwo. Jeszcze pisza ze lubia jezdzic nad jezioro i uprawiac sporty wodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...ka
49 minut temu, Gość Gość napisał:

A Ty co się tak bulwersujesz? Tez bierzesz udział w konkursie na paczkę? Schorowana jesteś, bezdomna?

Bulwersują mnie takie puste szony, jak ty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...ka

To po cholerę to przeglądasz, skoro i tak nie chcesz pomóc? Znajdą się tacy, co zechcą i kij ci do tego. Przynajmniej szczerze piszą, co chcą dostać i co widzisz za problem? Tyłek cie boli, że ktoś komuś coś podaruje? Nie rozumiem. Skoro ktoś komuś coś kupuje za własne pieniądze, to co mi do tego? Zajmij się własnym życiem i własnymi wydatkami. Frustratka jak nic. Chętnie sama byś się tam pewnie zgłosiła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

 

Pani Aneta z Rodziną

Kod Rodziny: PDL-2524-16633

Pani

Aneta

42 lat

Mąż

Janusz

48 lat

Syn

Dawid

14 lat

Historia Rodziny

Pani Aneta jest praktycznie jedyną osobą, która dba o 14-letniego syna z zespołem Aspergera, gdyż nie ma dużego wsparcia ze strony męża, który zmaga się z chorobą alkoholową. Pani Aneta prowadzi dom i zmaga się z problemami zdrowotnymi po wypadku samochodowym. Wie, że musi się trzymać dla syna, który jeszcze niedawno miewał w szkole ataki autoagresji. Obecnie syn ma nauczanie indywidualne i codzienność jest mniej stresująca. Pani Aneta ma jeszcze córkę, która jest już samodzielna, ale odwiedza dom w wolnych chwilach. Ze względu na sytuację rodzinną pani Aneta uczęszcza z synem na terapię. Przychody z pracy, zasiłku i programu 500+ to łącznie 2016 zł. Dochód na jednego członka wynosi 435 zł

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego

Zmywarka

Specjalne wymagania:

Pani Aneta nie ma wsparcia w prowadzeniu domu, a to ułatwiłoby jej pracę.

 

Inne potrzeby materialne

Opał 1 tona

Turnus rehabilitacyjny dla syna

 Szczególne upominki

Aneta: Perfumy La Vie est Belle 30 ml

Janusz: gra dla syna

Dawid: Gra Overwatch na PS4, bo podczas grania zapomnia o nerwach i się relaksuje

Pani nie radzi sobie ze zmywaniem po 2 osobach i alkoholiku. Kupmy jej zmywarke 😍

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Hmm przecież nikt nikogo nie zmusza do kupowania prezentów  dla rodzin z SP wiec co was tak boli? 

Jest sporo osób które chętnie pomagają i wydanie np 5000 zł na paczke dla jakieś rodziny z SP to dla nich nie problem a przyjemność.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
13 minut temu, Gość gość napisał:

Nie było 500+, a i tak był hejt 😄 

Skończcie już to pieprzenie. Nie chcecie to nie pomagajcie. Nikt was nie zmusza. Widać, ze kobiety w ogóle mają jakiś problem z tym, na co inni chcą przeznaczyć swoja kasę i ze zbiórkami itd.  Pewnie bol doopy, że niektóre mają w wymaganiach to co same byście chciały mieć, a nie macie lub was nie stać 😄 

Ale jak nie bylo 500 plus tez były rodziny gdzie starym nie chcislo się pracować, a na dzieci było ich stać. Ja jak nie miałam pieniedzy to szłam na nocki do pracy, a maz z 3 msc dzieckiem zostawał w domu. Jakos nie szukalam wymówek i nie uważałam,ze nic nie mogę zrobić i muszę czekać aż mi dadza.  Wg mnie ludzie jw to zwykli lenie i roszczeniowcy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedynaczka
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Starszych ludzi nie krytykuje, bo widuje bardzo biedne osoby, sa schorowane,brakuje im pieniedzy, często nie mają rodzin lub nikt nimi sie nie interesuje. Ale przy dzisiejszych zasilkach rodzin bym nie wspierala. Jeśli mimo 500 plus, zasilkach rodzinnych, paczkach z mopsu nie stać ich na pieluchy, to może znak że trzeva mniej sie mnożyc i czepiać się do pracy. Teraz większy problem z utrzymaniem mają młodzi ludzie po studiach..

Dokladnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna

Pani Aneta potrzebuje pomocy domowej. Ciekawe kto zrzuci sie na miesieczna pensje pani sprzatajacej/niani. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Kurcze mi zostaje na życie (po opłatach) 1200zl czyli 400 na osobę i jakoś tak gospodaruje że mam na wszystko. A tu pierwsza rodzina ma prawie 600 na osobę i jeszcze im malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Kuźwa tam co drugi  z chorobą alkoholową choroba to rak aids albo ebola też zacznę chlać to mi wyszykują paczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Kuźwa tam co drugi  z chorobą alkoholową choroba to rak aids albo ebola też zacznę chlać to mi wyszykują paczkę

Dokładnie rentę niech dają tym nierobom na te ich chorobę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rydwana

To daj te 5000zł jak taka hojna jesteś, pomogłaś kiedyś komuś czy tylko szczekać umiesz? W innym temacie o Szlachetnej paczce pisałaś, że dla Ciebie nie problem wydać 500zł na buty a kogoś kogo nie stać by sobie kupić takie buty bo ma najniższą krajową to patologia i nierób. Przeczysz sama sobie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola
18 minut temu, Gość Gość napisał:

Dokładnie rentę niech dają tym nierobom na te ich chorobę 

Nie od dziś wiadomo, że alkoholok śmierdzący menel dostanie bo chory.  Kasa z mopsu jest, mieszkanko od miasta jest, szlachetna paczka jest, celówki jest. A taki chory na raka się nie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa

A ja się ciesze, że ja i moje dzieci dostalismy sie do szlachetnej paczki. Jestem im wdzieczna bo dostane pralke a to jest podstawa. Dzieci łózka, ubrania. Żywność. Laptop dla starszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Agaa napisał:

A ja się ciesze, że ja i moje dzieci dostalismy sie do szlachetnej paczki. Jestem im wdzieczna bo dostane pralke a to jest podstawa. Dzieci łózka, ubrania. Żywność. Laptop dla starszych.

Nie bądź taka pewna, że dostaniesz. 

11 minut temu, Gość Ola napisał:

Nie od dziś wiadomo, że alkoholok śmierdzący menel dostanie bo chory.  Kasa z mopsu jest, mieszkanko od miasta jest, szlachetna paczka jest, celówki jest. A taki chory na raka się nie liczy.

Dokładnie. Sama znam takiego jednego. Mieszkanie przepił, żona z dziećmi uciekła na wynajem, a on dostał socjalkę, rentę, bo chory, kasę na leki i dodatek do tej socjalki. Można powiedzieć, że on jak pączek w maśle, a żona z dziećmi pod most. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W Szczecinie jest Pani Hanna, która potrzebuje wózka inwalidzkiego. Jakby ktoś mógł jej to podarować z was to wspaniale. Aż serce mi się scisnelo jak to przeczytałam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×