Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Może przesadzam ale mnie to obrzydza

Polecane posty

Gość Gość

Gdy widzę jak kobiety gotują, zarówno w telewizji jak i dla domowników. Mają długie paznokcie, pełno pierścionków, bransoletek na dłoniach. Dotykają składników do bezsposredniego spożycia, ugniatają ciasto, przyprawiają. Dla mnie to jest obrzydliwe. Przeciez pod tymi paznokciami jest pełno brudu a one wkladają je w żywność. Na pierścionkach też jest pełno brudu. Ja jak ugniatam ciasto czy robię jakąś wymagającą potrawę to nawet obrączkę zdejmuję, paznokcie mam krótkie. Często widzę jak ludzie są przewrażliwieni na punkcie czystości a to im nie przeszkadza? Zwłaszcza jak robią coś dla kogoś... Ja bym tak nie mogła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Nie zes.raj sie, ty tego i tak jadła nie bedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość gosc napisał:

Nie zes.raj sie, ty tego i tak jadła nie bedziesz

😂 Kultura wyższa widzę. 

Co do te i czy będę jadła czy nie - akurat nieprawda, bo czasem idzie się do kogoś na kawę, ciasto czy nawet kolację. Nie wiem jakie sąd wymogi w restauracjach ale widziałam parę razy jak kobiety gołymi rękami wszystko robiły, zawija, podawały, dotykały a miały właśnie bardzo długie paznokcie, pierścionki, bransoletki. Nie mówiąc już o Gessler która prócz włosów ma pełno biżuterii i paznokcie długie i majta tym w jedzeniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rrg

O, właśnie chciałam podać przykład Gessler 😀 jak gotuję w domu to zawsze mam związane włosy. Nie lubię znajdować kłaków w obiedzie, nawet swoich. W restauracjach kucharze powinni mieć czepki. Moja ciocia jest kucharką w szkole i nigdy nie ma pomalowanych paznokci. No taka branża. Jak pakowałam produkty spożywcze do sklepów to nie mogliśmy mieć żadnej biżuterii ani pomalowanych paznokci, mimo że pracowaliśmy w roboczych rękawiczkach. Dziwię się, że w Kuchennych Rewolucjach jest taki syn. Jak na razie widziałam tylko jednego kucharza w lateksowych rękawiczkach.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak dobrze że ktoś mnie rozumie 😄 przecież ja tego nie mówię złośliwie. Też uważam że jeżeli ktoś pracuje w gastronomii albo prezentuje się np w tv to powinien się jakoś przygotować a jak dla domownikow też ograniczyć dostawanie się zarazkow. W rękawiczkach też rzadko widuje. Jak gotujesz dla dużej ilości osób tym bardziej ale jak gotujesz da męża czy dzieci to chyba też zależy każdemu żeby jadł czyste jedzenie a nie jakieś pozostałości z paznokci czy biżuterii... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
11 minut temu, Gość Gość napisał:

Jak dobrze że ktoś mnie rozumie 😄 przecież ja tego nie mówię złośliwie. Też uważam że jeżeli ktoś pracuje w gastronomii albo prezentuje się np w tv to powinien się jakoś przygotować a jak dla domownikow też ograniczyć dostawanie się zarazkow. W rękawiczkach też rzadko widuje. Jak gotujesz dla dużej ilości osób tym bardziej ale jak gotujesz da męża czy dzieci to chyba też zależy każdemu żeby jadł czyste jedzenie a nie jakieś pozostałości z paznokci czy biżuterii... 

 

Haha, zarazki w restauracji ci przeszkadzają, a pewnie niejedna tu obrabia pale facetowi i nie przeszkadzą już jej bakterie, wirusy i grzyby z fiu/ta i płynów ustrojowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia

Autorko ja Cię swietnie rozumiem.

Zwracam uwage, jakimi rękami jest podawane jedzenie. Do restauracji nie chodze właśnie z powodu obrzydzenia. Jedynie do sushi barów, gdzie wszystko jest przygotowywane na oczach klientów a ludzie przygotowujący jedzenie zawsze maja rękawiczki. 

Czesto na instagramie są zdjęcia kobiet, które się chwała swoim wypiekiem i wyglada to tak, ze pani z długimi półmetrowymi paznokciami trzyma coś miedzy palcami. Dla mnie to jest obleśne. Nigdy bym nie tknęła nic w domu u takiej osoby. 

Swiadomosc higieny i czystości jest u bardzo wielu kobiet zerowa.

A co do pani, która pisze o bakteriach mężczyzny, którego się kocha i pragnie, to naprawdę nie widzi pani różnicy, pomiędzy akceptacja tego jednego wyjątkowego ciała, a kałem i brudem przypadkowej szponiastej baby?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Srebro i złoto są bakteriobójcze, co do paznokci 100% racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×