Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosc

zbyt maly plod na 8 tc, jaka wielkosc plodu mialyscie w 8 tyg?

Polecane posty

Gość gosc

Obecnie jestem w 8tc+/-1dzien i bylam dzis na usg. Lekarka powiedziala, ze plod jest za maly na 8 tydzien ciazy. Kazala przyjsc za 2 tygodnie. Niestety nic nie wytlumaczyla, mimo moich pytan. Powiedziala, ze trzeba czekac i nie ma co za czesto robic usg. Do karty ciazy mam wpisany CRL 14,7

Serduszko bilo, gdy zapytalam sie lekarki ile uderzen na min to odp, ze nie wie bo nie liczyla...

Pamietacie, albo orientujecie sie jaka wielkosc u was mial plod w 8 tc? i czy jest sens panikowac w moim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie pamiętam w 8 tygodniu ale w 3 albo 4 miesiącu (też nie pamiętam ale raczej w 4) córka miała 8cm.

Nie panikuj. Poczekaj do następnej wizyty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

16.83 dokładnie 8+1 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
33 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Nie pamiętam w 8 tygodniu ale w 3 albo 4 miesiącu (też nie pamiętam ale raczej w 4) córka miała 8cm.

Nie panikuj. Poczekaj do następnej wizyty 

Jesteś pewna ze nie w 3?  bo mam akurat Z dziś 11+3  tydz i 7 cm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

dziekuje za odpowiedzi. Gdy wpisalam 14,7 do kalkulatora crl wyslo mi, ze moja ciaza jest na etapie 7 tydz 5 dzien.

Do osoby powyzej, gdy wpisalam twoj 16,83 wyszlo 8+0

Czy 3 dni ¨opoznienia ¨ na tym etapie to duzo?

Jest to moja pierwsza ciaza, jestem po 30tce. Bardzo dlugo sie staralismy, juz mielismy podchodzic do invitro, dlatego tak bardzo sie obawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Usg jest orientacyjne, ciężko wstrzelić się w mm wyłapując „fale” jeśli mi nie wierzysz  Popytaj koleżanek jakie miały obsunięcia we wzroście i wadze dziecka między ost usg a faktycznym wymiarem w czasie porodu. To czasem i pół kilo jest na wadze 😅

wazne ze jest serducho i że rośnie. Tego się trzymaj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
25 minut temu, Gość gosc napisał:

dziekuje za odpowiedzi. Gdy wpisalam 14,7 do kalkulatora crl wyslo mi, ze moja ciaza jest na etapie 7 tydz 5 dzien.

Do osoby powyzej, gdy wpisalam twoj 16,83 wyszlo 8+0

Czy 3 dni ¨opoznienia ¨ na tym etapie to duzo?

Jest to moja pierwsza ciaza, jestem po 30tce. Bardzo dlugo sie staralismy, juz mielismy podchodzic do invitro, dlatego tak bardzo sie obawiam.

 

To ja, Osoba z 16.83 

3 dni na tym etapie Ciąży to bardzo dużo. Pamiętam jak trafiłam Na ostry dyżur  z plamieniem w wieku 5+3 embrion 2,7mm miał już  serduszko które ledwo biło, jako ze krwawiłam nie byli w stanie powiedzieć mi czy bije słabo bo zaczyna czy ze zaraz się zatrzyma. Po 3 dniach poszłam prywatnie do kontroli. Nie dawała mi spokoju ta druga cześć, ze może się zatrzymało. Embrion miał już pół cm. W 3 dni podwoił wielkość. 
ja mam 38 lat 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 minut temu, Gość Gosc napisał:

To ja, Osoba z 16.83 

3 dni na tym etapie Ciąży to bardzo dużo. Pamiętam jak trafiłam Na ostry dyżur  z plamieniem w wieku 5+3 embrion 2,7mm miał już  serduszko które ledwo biło, jako ze krwawiłam nie byli w stanie powiedzieć mi czy bije słabo bo zaczyna czy ze zaraz się zatrzyma. Po 3 dniach poszłam prywatnie do kontroli. Nie dawała mi spokoju ta druga cześć, ze może się zatrzymało. Embrion miał już pół cm. W 3 dni podwoił wielkość. 
ja mam 38 lat 😉

Rozumiem, a teraz w ktorym jestes tygodniu?

W moim przypadku pozostaje mi czekac, choc obawiam sie najgorszego. Przy pierwszym usg w 6 tyg lekarka zachwycala sie, ze wszystko pieknie wyglada i idealne wymiary. Podczas tego usg w 8 tyg praktycznie sie nie odzywala.

Chcialabym to skonsultowac z innym ginekologiem. Jednak do tej pory mialam juz 3 usg i obawiam sie, ze to za duzo.

Jak czesto mozna robic usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Serduszko

Musisz czekać. Gorzej, jakby z serduszkiem coś się działo, wolniej lub zbyt szybko bilo (u mnie tak bylo). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Tak wiem, ze musze czekac. tylko ja pytalam sie lekarki jak bilo serduszko tzn ile uderzen na minute, ona nawet nie liczyla i nie sprawdzala tego. Dlatego chce zmienic lekarza. Jak czesto mozna wykonywac usg na poczatku ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Co w Twoim przypadku sie dzialo z serduszkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Serduszko
7 minut temu, Gość gosc napisał:

Tak wiem, ze musze czekac. tylko ja pytalam sie lekarki jak bilo serduszko tzn ile uderzen na minute, ona nawet nie liczyla i nie sprawdzala tego. Dlatego chce zmienic lekarza. Jak czesto mozna wykonywac usg na poczatku ciazy?

Wydaje mi się, że gdyby nieprawidłowo biło, to by ci powiedziała, tak że nie martw się na zapas. U mnie biło zbyt szybko i to się powtarzało na różnych etapach ciąży, po porodzie syn miał echo serca, ale na szczęście wszystko ok, na stresie sie skończyło. Jak nie ufasz lekarce, to zmień ją. Nie masz kogos sprawdzonego, z polecenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Serduszko
7 minut temu, Gość gosc napisał:

Tak wiem, ze musze czekac. tylko ja pytalam sie lekarki jak bilo serduszko tzn ile uderzen na minute, ona nawet nie liczyla i nie sprawdzala tego. Dlatego chce zmienic lekarza. Jak czesto mozna wykonywac usg na poczatku ciazy?

Wydaje mi się, że gdyby nieprawidłowo biło, to by ci powiedziała, tak że nie martw się na zapas. U mnie biło zbyt szybko i to się powtarzało na różnych etapach ciąży, po porodzie syn miał echo serca, ale na szczęście wszystko ok, na stresie sie skończyło. Jak nie ufasz lekarce, to zmień ją. Nie masz kogos sprawdzonego, z polecenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Niestety nie mam nikogo sprawdzonego. Wczesniej przed ciaza bylam u innego ginekologa, ktorego polecila mi kolezanka. Gdy dowiedzial sie jakie mam problemy hormonalne i z zajsciem to z gory powiedzial, ze on sie nie czuje na silach zeby mnie prowadzic. Duzo ludzi poleca lekarzy, ktorzy znaja sie na prawidlowej ciazy, do prowadzenia ciazy z problemami ciezko kogos znalezc niestety.

Tak samo w mojej rodzinie kuzynki mialy ciaze ksiazkowe, wiec praktycznie kazdy gin by im pasowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
37 minut temu, Gość gosc napisał:

Tak wiem, ze musze czekac. tylko ja pytalam sie lekarki jak bilo serduszko tzn ile uderzen na minute, ona nawet nie liczyla i nie sprawdzala tego. Dlatego chce zmienic lekarza. Jak czesto mozna wykonywac usg na poczatku ciazy?

Przecież na tym etapie ciąży nikt ci nie zdiagnozuje wady serca, A ilość uderzeń na minute ma tak rozległe normy że nic ci nie da taki wynik. Ważne żeby biło miarowo, regularnie. Jak jesteś taka mądra wszechwiedząca to sama sobie prowadź ciąże  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×