Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Mam do was pytanie dotyczące języka niemieckiego ?

Polecane posty

Gość Gość

Przez wielu Polaków uważany za szalenie trudny język. Mark Twain powiedział kiedyś coś takiego "Zanim przyjechałem (do Niemiec), nie wiedziałem, po co istnieje wieczność. Teraz już wiem. By niektórym z nas dać szansę nauczenia się niemieckiego. Sądzę, że tylko Bóg jest w stanie przeczytać niemiecką gazetę." Czy waszym zdaniem to czysta prawda ? Czy może język niemiecki jest do nauczenia się ? Czy może tylko do nauczenia się, ale tylko dla ludzi o IQ 150, bo dla pozostałych normalnych już nie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja się niemieckiego uczyłam w szkole 15 lat  temu więc wiadomo że prawie nic z tego nie wyniosła.

potem dostałam olśnienia że chce się uczyć właśnie teraz tego języka. Uczę się do 4 lat  głównie sama ale próbowałam  różne metody (szkoła językowa, konwersacje itp).

A teraz właśnie czytam sobie gazetę po niemiecku:) więc da się:)

ps. mam 36 lat 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dodam że niemiecki ma podobną strukturę do języka angielskiego bo to ta sama grupa językowa - języków germańskich

 uważam że jest tak samo " trudny " jak angielski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja się niemieckiego uczyłam w szkole 15 lat  temu więc wiadomo że prawie nic z tego nie wyniosła.

potem dostałam olśnienia że chce się uczyć właśnie teraz tego języka. Uczę się do 4 lat  głównie sama ale próbowałam  różne metody (szkoła językowa, konwersacje itp).

A teraz właśnie czytam sobie gazetę po niemiecku:) więc da się:)

ps. mam 36 lat 🙂

Ja osobiście nigdy nie miałam do czynienia z tym językiem, ale po kolegach/koleżankach wiem jedno, że żaden nie mówił "Jaki ten niemiecki jest prosty" Każdy praktycznie modlił się, żeby na ten niemiecki nie chodzić. Pytam, ponieważ coś mnie osobiście (nie wiem co) zaczęło ciągnąć do tego języka, z angielskim nie wyszło, klapa totalna, tłumaczyłam sobie to po przez fakt, że nie posiadam talentu do języków obcych, mając do czynienia z bardziej zaawansowanym angielskim praktycznie nie wiedziałam o co w nim chodzi, bo po mimo tego, że pojawiają się znajome mi słówka to akurat w tych zdaniach znaczą zupełnie coś innego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Gość Gość napisał:

Dodam że niemiecki ma podobną strukturę do języka angielskiego bo to ta sama grupa językowa - języków germańskich

 uważam że jest tak samo " trudny " jak angielski:)

Czyli opanowanie tego języka będzie szalenie trudne ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja osobiście nigdy nie miałam do czynienia z tym językiem, ale po kolegach/koleżankach wiem jedno, że żaden nie mówił "Jaki ten niemiecki jest prosty" Każdy praktycznie modlił się, żeby na ten niemiecki nie chodzić. Pytam, ponieważ coś mnie osobiście (nie wiem co) zaczęło ciągnąć do tego języka, z angielskim nie wyszło, klapa totalna, tłumaczyłam sobie to po przez fakt, że nie posiadam talentu do języków obcych, mając do czynienia z bardziej zaawansowanym angielskim praktycznie nie wiedziałam o co w nim chodzi, bo po mimo tego, że pojawiają się znajome mi słówka to akurat w tych zdaniach znaczą zupełnie coś innego. 

ja nie uznaje segregacji na języki trudne i proste. Szczególnie jak mówimy o językach w podobnej grupie językowej do naszego czyli kiedy alfabet mamy taki sam.

Wszystko zależy od tego czy masz motywację się uczyć i czy uczysz się regularnie i na całego. Sam kurs w szkole językowej nie sprawi że będziesz się   uczyć i się nauczysz.

 Nauka języka jest jak to "związek " na całe życie.  Musisz się uczyć cały czas a nie tylko np na kursie czy w szkole  przez jakiś czas bo potem wszystko zapomnisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 minut temu, Gość Gość napisał:

Czyli opanowanie tego języka będzie szalenie trudne ? 

zależy jakie masz podejście:) jeśli lubisz ten język i masz ochotę poświęcić czas to będzie to sama przyjemność:)

ja kocham język niemiecki i zaraz po polskim i angielskim uważam że jest najpiękniejszym językiem na świecie ❤😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Uczyłam się niemieckiego od podstaw. Po ok. 6-7 latach mówiłam już całkiem przyzwoicie i nieźle ogarniałam gramatykę. Później straciłam kontakt z językiem. Niemiecki uwielbiałam ale ja zawsze miałam predyspozycje do nauki języków obcych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Najłatwiej się uczyć języka na miejscu, czyli w Niemczech. Mieszkam tu od 6 lat i można powiedzieć ze znam niemiecki. Fakt gramatyka do łatwych nie należy i słownictwo trzeba cały czas poszerzać, oglądam niemiecka telewizje i dzięki niej dużo się nauczyłam. Oczywiście najpierw robiłam kurs niemieckiego jak tu przyjechałam. Mam zdany egzamin na poziomie B2, za jakiś czas przystąpię do C1 jest to poziom po którym można tu studia robić. Problemem Polaków jest tłumaczenie dosłowne na polski a tak się nie da niestety. Moim zdaniem przebywanie wśród tubylców i kontakt ciagle z językiem tylko ma sens. W Polsce uczyłam się 4 lata niemieckiego i za cholerę nic nie umiałam. Mysle ze dużo zależy od uczącego... miałam tu fajnych nauczycieli i poznałam fajnych ludzi z różnych krajów. Jeśli nasz szanse wyjedź i się na miejscu ucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
16 minut temu, Gość Gosc napisał:

Uczyłam się niemieckiego od podstaw. Po ok. 6-7 latach mówiłam już całkiem przyzwoicie i nieźle ogarniałam gramatykę. Później straciłam kontakt z językiem. Niemiecki uwielbiałam ale ja zawsze miałam predyspozycje do nauki języków obcych.

No u mnie problemem są właśnie te predyspozycje, niestety ich nie posiadam. Predyspozycje posiadam, ale do przedmiotów ścisłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terra

Trudny to jest fiński, chiński, koreański, arabski. Nawet francuski ma sporo niuansów. Że o polskim nie wspomnę. Niemiecki jest jaki jest - podstawa to motywacja. Ja ją miałam i nadal mam, więc nauka łatwo mi idzie. W ogóle lubię języki obce i chętnie uczę się kolejnych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poligolija

Moim zdaniem nie jest to trudny język, uczyłam się go w szkole średniej i tak dobrze mi szło, że zapisałam się na kurs i opanowałam na naprawdę dobrym poziomie! Miałam iść na studia z nim związane, ale wybrałam inne. Żałuję, że porzuciłam naukę i nie pielęgnowałam zdobytych umiejętości, bo te kilkanaście lat później umiem już tylko podstawy. Za trudne języki uważam arabski, chiński, japoński, koreański, szwedzki i tym podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dla mnie niemiecki jest mega łatwy ale ja lubię języki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie język niemiecki wydawał się trudny, ale w liceum, byłam zniechęcona i ciężko się go uczyło. Jednak w dorosłym życiu okazało się, że znajomość języka niemieckiego jest mi potrzebna, dlatego musiałam zapisać się na kurs ( wybrałam ten: https://www.berlitz.pl/) i okazało się, że jeśli nauczyciel dobrze tłumaczy, zajęcia prowadzone są w ciekawy sposób to jednak ten niemiecki nie jest taki zły 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×