Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość gha

Nieodpowiednie wychowanie

Polecane posty

Gość Gość gha

Mój brat z żoną maja 10letniego syna. Brat pracuje przeważnie w godzinach nocnych i rannych. Popołudniami odsypia. Dzieckiem zajmuje się zazwyczaj mama. I niestety ona o wszystkim decyduje. Mały ojca nie słucha w ogóle. Sam nawet mówi że w domu rządzi mama. Wiem że dzieci rozwijają się we własnym tempie ale mojego bratanka jest mi po prostu żal. Mama go kąpię, kroi mu kotleta na obiad, i wiąże buty. Mały nie umie sam sobie kupić lodów w sklepie czy zapytać o coś obcej osoby np ile coś kosztuje. W szkole siedzi sam, nie jeździ na wycieczki, nie chodzi do kolegów i oni tez go nie odwiedzają. Całe dnie spędza przed tv i tabletem(jednoczesnie). Ja wiem ze niektórzy są mniej inni bardziej towarzyszy ale jak się spotykamy w większym gronie rodzinnym to dzieciaki się bawią gadają sobie a on siedzi sam obrażony nie wiadomo na co. Próbowałam kiedyś z bratowa pogadać na ten temat to mnie zjechała od góry do dolu. Wydaje mi się że dzieci trzeba uczyć samodzielności i jakiejś współpracy w grupie. Martwię się że małemu będzie później ciężko jako nastolatkowi(praca w grupach na lekcjach, sporty drużynowe itp) i później jako doroslemu. Bo mały boi się wszystkiego co nowe i niczego nie chce próbować. A może martwię się na wyrost i tak jak ona mówi nauczy się z czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaa

Niech zgadnę, mamusia jest bezrobotna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Już bratowej powiedziałaś i nic to nie dało.Nic więcej nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Gość Gość gha napisał:

[...] A może martwię się na wyrost i tak jak ona mówi nauczy się z czasem

Sam się niczego nie nauczy, skoro rodzice nie tworzą po temu odpowiednich warunków. Zaniedbany w ten sposób dzieciak ma sporą szansę nigdy już nie nadgonić w rozwoju rówieśników i mieć różnego rodzaju problemy w dorosłym życiu. Zwróciłaś na to uwagę - i dobrze. Jakkolwiek, co bratowa i Twój brat z tym zrobią, ich decyzja. Stety-niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×