Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Dom poniżej 120m2 to nie dom tylko szopa i kurnik i taka prawda hahahha

Polecane posty

Gość Gosc

Każdy buduje dom taki jak mu się podoba i taki na jaki go w danym czasie stać. Poza tym co kilka lat architekci proponują inny typ domu. Był czas dużych klocków kwadratowych z płaskim dachem potem za Gierka była moda na domy parterowe później dworki z wieżyczka potem nowoczesne stodoły a teraz prostokątne 2  klocki ułożone misternie. Za 10 lat wejdzie coś nowego. Moda się zmieni. Mam pytanie do osoby, która wyśmiewa się z kogoś, rzekomo siedzącego w polarze twierdząc, ze nie ma na ogrzewanie. Skąd ty osobo możesz wiedzieć takie rzeczy ? U mnie nie dymi się z komina to pewnie takie osoby twojego pokroju myślą ze nie stać mnie na ogrzewanie. Niestety maja ograniczoną wiedzę. Mamy nowoczesne ogrzewanie na eco groszek jest to kocioł nowej generacji z podajnikiem. Piec pracuje cały rok bez wygaszania w domu utrzymując temperaturę 22 stopni. Pozdrawiam zawistne zazdrosne osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wam się nudzi jednej z druga ruszcie dupy to się wam przestanie pluc jadem.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Leżaczek napisał:

7 minut temu, Gość Gosc napisał: Mamy nowoczesne ogrzewanie na eco groszek jest to kocioł nowej generacji z podajnikiem. Piec pracuje cały rok bez wygaszania w domu utrzymując temperaturę 22 stopni. Pozdrawiam zawistne zazdrosne osoby. X kasa w błoto, panele fotowoltaiczne za 30tys (z ulgami wychodzi 20) dają 5000kwh rocznie i można nimi zasilić wszystko ogrzewanie wodę gotowanie telewizor samochód... 

Leżaczek tym się ośmieszyłeś. Za 30 tysięcy masz kilka paneli na ciepła wodę. Może na twoja kawalerkę wystarczy, ale nie na dom średniej wielkości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
6 minut temu, Leżaczek napisał:

3 minuty temu, Gość Gosc napisał: Leżaczek tym się ośmieszyłeś. Za 30 tysięcy masz kilka paneli na ciepła wodę. Może na twoja kawalerkę wystarczy, ale nie na dom średniej wielkości.  X już stanialy za 20-30tys masz 24 sztuki na pół dachu budynku https://youtu.be/y38tREXKzl8 

Chińskie badziewie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Leżaczek napisał:

1 minutę temu, Gość Gosc napisał: Chińskie badziewie  X 😁 teraz wszystko jest z Chin 👋😔

Leżaczek masz węża w kieszeni chyba zostaniesz starym kawalerem jeżeli jesteś meżczyzną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tam gdzie jest mowa o plebsie i biedzie, tam nie może zabraknąć leżaka- biedaka 🤣

Lezaczek- ekspert w dziedzinie biedy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Leżaczek napisał:

Netto tak średnio 500 👌😙 raczej nie kłamie 24 x 500-700 to jeszcze druga połowa kasy na skrzynki i montaż 😄

Leżaczek idź se legnij😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ttt

Hahaha... autorka ma jednak sporo racji. Biednie wyglądają te domki - ale grunt, że dom, że bez kredytu i pod laskiem. Takie polskie cebulactwo... W bloku nie, ale biedaszopka już tak 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tydurna
4 godziny temu, Gość Maskara napisał:

Boże jak zwykle polki pokazują że są bystre jak woda w klozecie 

gorszego suchara nie było w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość Ttt napisał:

Hahaha... autorka ma jednak sporo racji. Biednie wyglądają te domki - ale grunt, że dom, że bez kredytu i pod laskiem. Takie polskie cebulactwo... W bloku nie, ale biedaszopka już tak 🙂 

Aha to mieszkanie w bloku tak ale maly dom juz nie? W bloku mialam 50 metrów, a teraz mam 95 wiec chyba jednak różnica jest. Mam małe dzieci i zależało mi na ogrodzie. Tak więc mam jakby mieszkanie z ogrodem i garażem.

Mam gdzie postawić dzieciom basen, trampolinę, mamy gdzie zrobić grilla i posiedzieć ze znajomymi. Nie muszę się wybierać na plac zabaw kiedy nie mam akurat czasu tylko rozsuwam drzwi na taras i mam dzieci na oku, a w domu mogę coś robić. Nie zbudowaliśmy domu żeby się puszyć tylko dla własnej wygody, a dom jest mały, bo właśnie nie jestem cebulą, która musi się pokazać. Zbudowałam to na co mnie stać i jestem bardzo zadowolona. Każdy dodatkowy metr to koszty budowy, ogrzewania i sprzątanie. Nie wykluczam, że kiedyś wrócimy do bloku jeżeli dzieci wyjdą z domu i tu jest kolejny plus, bo maly dom łatwiej sprzedać. Właśnie jeżeli chodzi o nieruchomości to nikt już nie szuka hangarów tylko te bieda szopki, bo decyduje ekonomia i względy praktyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
36 minut temu, Gość Ttt napisał:

Hahaha... autorka ma jednak sporo racji. Biednie wyglądają te domki - ale grunt, że dom, że bez kredytu i pod laskiem. Takie polskie cebulactwo... W bloku nie, ale biedaszopka już tak 🙂 

Mały dom bez kredytu to jest cebulactwo? To już tylko pałace wolno budować i to na kredyt najlepiej? Ja mam jedno dziecko i co bym miała robić przykładowo na 130 metrach? 80m2 w zupełności nam wystarcza, a w bloku to ja już się namieszkałam, dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Figa

Żadna z was nie pisze prawdy... mieszkamy w takich domach na jakie nas stać a domy wyglądają tak jaki mamy gust. Nikt kto ma kasę będzie się „ dusił „ w domu trzypokojowym z jedna łazienka. Możliwości finansowe zazwyczaj są głównym ograniczeniem. W życiu nie uwierzę, ze ktoś ma wypasiony dom na zewnątrz a w środku Castoramę . To po prostu jest nie możliwe, prędzej uwierzę ze na zewnątrz skromnie a w środku wypas ( ze względów bezpieczeństwa ). Małe domy maja młode małżeństwa bo państwo dofinansowało lub tylko taki mogli wziąć kredyt. Duże domy maja ludzie po czterdziestce , piecdziesiatce którzy zmienili adres wraz z sukcesem finansowym. W domach mieszkają tez spadkobiercy ale te domy już nie są jakieś piękne , piękne domy maja te osoby które maja kasę i które wybudowały je stosunkowo niedawno wg najnowszych trendów lub wg własnego gustu który nabyli podróżując po świecie . Mały domek jest lepszy od bloku pod warunkiem ze jest w dobrej lokalizacji a to już osobny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wjhhs
3 godziny temu, Gość Ags napisał:

Temat jest prowokacja i to raczej malo subtelna. Stwarza jednak platforme by sobie pogadac o swoich marzeniach i o tym jak wyobrazamy sobie idealny dom. 😄

Dokładnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 minut temu, Gość Figa napisał:

Żadna z was nie pisze prawdy... mieszkamy w takich domach na jakie nas stać

No, a co ja napisałam? każdy dodatkowy metr to koszty budowy i ogrzewania czyli względy ekonomiczne. Nie mam 3 pokoi tylko 4 i mam 2 łazienki. Po co budować coś na co mnie nie stać? mam kasy więcej niż na mieszkanie, a mniej niż na duży dom, przy czym zależało mi na ogrodzie. Wyjście idealne jak dla mnie. 

Co do tego, że tylko na nowe domy być piękne i w dobrym guście tylko to już w ogóle się nie zgodzę ale nie ma o czym z Tobą mówić, bo pojęcie masz znikome jak widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
25 minut temu, Gość Wjhhs napisał:

Temat jest prowokacja i to raczej malo subtelna. Stwarza jednak platforme by sobie pogadac o swoich marzeniach i o tym jak wyobrazamy sobie idealny dom. 

Mój idealny dom to rezydencja Georga Cloneya w Beverly Hills czyli jakieś 2000m2, basen, kort, prywatne kino 😉 ale musi mi wystarczyć moje biedne szopkowate 118m2 😄 bo jak wiadomo domy się zaczynają od 120 dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Figa
2 minuty temu, Gość gość napisał:

No, a co ja napisałam? każdy dodatkowy metr to koszty budowy i ogrzewania czyli względy ekonomiczne. Nie mam 3 pokoi tylko 4 i mam 2 łazienki. Po co budować coś na co mnie nie stać? mam kasy więcej niż na mieszkanie, a mniej niż na duży dom, przy czym zależało mi na ogrodzie. Wyjście idealne jak dla mnie. 

Co do tego, że tylko na nowe domy być piękne i w dobrym guście tylko to już w ogóle się nie zgodzę ale nie ma o czym z Tobą mówić, bo pojęcie masz znikome jak widać.

 Jak jesteś taka szczęśliwa to dlaczego aż taka złośliwa ?  Masz dom na jaki cię stać a nie jaki byś chciała gdybys maila większa kasę ( żadna ujma ) co do pojęcia na temat w którym się wypowiedziałam  to przyjmij do wiadomości , ze jakieś mam jako mieszkanka okolicy w której stoją różne domy - takie jak twój oraz takie jak mój 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka
6 godzin temu, Gość Gość napisał:

Śmiać mi się chce z tych bieda domków. Znajomi zbudowali teraz taką szopę i z dumą domem to nazywają, a najlepsze, że w środku odpicowane, centralny odkurzacz, rekuperacja, drewno na podlogach, a metraż.... 95m hahahahaha

u innychbpodobnie dumecki po 100 metrów ale w środku drewienko, ekstra mebelki na zamówienie hahaha tylko po co? przecież tymi wszystkimi bajerami nie zrekompensujesz sobie faktu że mieszkasz w szopie. A jacy wszyscy dumni, bo bez kredytu i szybko, bo u angoli  albo iroli zarobili. Ja tam wolę się dłużej budować i mieć jakichś brudnych rekuperatorów  nawet ale wprowadzić w normalne ludzkie warunki. U mnie salon będzie miał 40 metrów, a cały dom ponad 200 i to są warunki godne. Jakbym miała kasę na taki dom 100 metrów to chyba wolałabym już w bloku mieszkać niż się ośmieszać. 

Ty pustaku zazdrosny i msciwy!Ważne że mają swoje miejsce na ziemi.Czasem lepiej mieszkać w szopie a od takich sąsiadów jak Ty to broń Boże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×