Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wigilia i potrawy

Polecane posty

Gość gość
1 godzinę temu, Gość Bdhdhdh napisał:

A na biskupiznie są makielki ale zamiast klusek to z bułki 

Ale te z kluskami to też się nazywają makiełki u nas... W sensie koło Leszna. już tam nie mieszkam od blisko 30 lat ale te okropności z makiem pamiętam, o czym pisałam wyżej 😉 Z biskupizny natomiast pochodzi moja mama i pamiętam biskupiańskie frykasy takie jak czerninka albo ser uleżały, smażony z jajem i kminkiem - to bym wolała na wigilię 😄 ale to trzeba ser swojski  mieć, bo te sklepowe to się predzej zielenią pokryją niż zgliwieją. Na biskupiźnie to pamiętam, że w tych ciężkich latach 80-tych kiedy ludzie się o kawałek konserwy w dużych miastach zabijali, to biskupiany się z tego śmiały. Tam każdy miał luksusowego żarcia po kokardy. Na dożynki najlepsze wędliny, torty na maśle, a na Wielkanoc to nikt się na szynkę nie rzucał, bo jedli to na codzień. Mój ojciec jak z Warszaway pierwszy raz do mamy przyjechał to myślał, że do Narni przeszedł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość xxx

Barszcz z uszkami grzybowymi, pierogi ze słodką kapustą i grzybami, łosoś zapiekany z farszem (ryż, cebula, grzyby), pstrąg w galarecie, śledź, sałatka jarzynowa, kompot z suszu, makowiec saksoński, jakiś sernik, pomarańcze, mandarynki i orzechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2

Cieszę się, że nie jestem jedyna bez karpia na Wigilię 🙂

u nas przeważnie barszcz, uszka, paszteciki, pierogi z kapustą i grzybami, ryba po grecku, smażony dorsz lub inna ryba, trochę ryby z octu, ryba z piekarnika, staramy się święta robić zrzutkowo - każdy coś przywozi, więc skład stołu różnie

z ciast i ciastek dla mnie obowiązkowo muszą być pierniki, kiedyś robiłam anyżki, ale aktualnie nie mam miejsca na suszenie ciastek, do tego ze dwa inne ciasta, zależy na co jest ochota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xyz

barszcz czerwony z uszkami, kapusta z grochem, karp smażony, śledź w śmietanie, ryba w occie, sałatka ziemniaczano-śledziowa, kompot, makowiec, sernik i jakieś ciasto z kremem. Ja zrobię piernik staropolski i może znajdę czas na jakieś paszteciki, bo mój facet będzie pierwszy raz w moim domu rodzinnym na wigilii. U niego w domu rodzinnym jada się jeszcze sałatkę jarzynową na wigilię 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Moczka (plus ryż z cynamonem na ODSLodzenie słodkiej moczki), karp, kapusta z grochem, sos grzybowy, makowka, kompot z suszonych śliwek i kompot z dyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Figa

Karp pieczony, pierogi z grzybami i kapusta, kapusta z grzybami, zupa grzybowa i barszcz, dorsz w galarecie, śledzie po kaszubsku, śledzie w sosie musztardowym, ryba po grecku, pasztet z ciecierzycy, łosoś w galarecie , wino, chleb własnej roboty,  może ziemniaki, może makielki, sernik, beza, marcepany, bakalie, garmażerka z drobiu, polędwice z kurkami, keks, szynki, sosy tatarski, grzybowy i co tylko zobaczę i kupię a potem ,jak zawsze , będzie wszystkiego zbyt dużo i każdy będzie narzekał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia72

Ja w tym roku po raz pierwszy robiłam Wigilię sama i było to nie lada wyzwanie! Najbardziej się cieszę, że udała mi się ryba po grecku i karpik, także na obiad bożonarodzeniowy była u nas rybka i nieco bardziej nowocześnie - owoce morza, bo duża część rodziny je tylko ryby (a mięsa już nie). Na szczęście mamy po sąsiedzku sklep rybny AKWEN w Starych Babicach i tam mogłam się naprawdę - nomen omen - obłowić 🙂 Kupiłam tam ryby i owoce morza i jeszcze parę smakołyków, które bardzo posmakowały moim gościom 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×