Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Hhhhu

Własna działalność i usługi pomocy

Polecane posty

Gość Hhhhu

Hej 

Proszę o pomoc bo nie mam niestety pojęcia w tym temacie 

Mam okazję na dobrze płatną pracę ale.jak się okazało mam zalozyc firmę jednoosobowa . 

Jak będzie się to odbywało między " pracodawca " a mną ? 

Czy ja musze wystawiać mu faktury za pracę ? 

Czy mozemu zawrzeć umowę między sobą na kilka lat ? 

Jakie inne przykłady . 

Nie chciałabym Rezygnować z pracy etatowej  a potem okaze się że po pół roku nie będę miała pracy bądź po odliczeniu ZUS i podatków zostanie mi się mniej . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2

Jak będzie się to odbywało między " pracodawca " a mną ? - podpisujesz umowę na świadczenie usług - na stawce miesięcznej / godzinowe / akord, zależy co tam będziesz miała robić. Jeśli to ma być praca "na zasadzie etatu", ale na własnej działalności, w umowie można zawrzeć zapis o dniach bez świadczenia pracy, ale z wynagrodzeniem - taki substytut urlopu

Czy ja musze wystawiać mu faktury za pracę ? - tak, w takim wypadku wystawiasz FV za swoje usługi. Nie musisz mieć do tego księgowości, jeśli wiesz na jakiej stawce będziesz operowała, to są programy do wystawiania FV, nawet online, albo możesz sobie stworzyć plik Excel do wydruku FV

Czy mozemu zawrzeć umowę między sobą na kilka lat ? - tak, długość trwania umowy zależy od tego, jak się dogadacie

Nie chciałabym Rezygnować z pracy etatowej  a potem okaże się że po pół roku nie będę miała pracy bądź po odliczeniu ZUS i podatków zostanie mi się mniej . - jeśli pracujesz na etacie i do tego masz własną działalność, to jeśli na etacie masz minimum najniższą krajową, to z działalności odprowadza się bodaj składkę chorobową, musisz sobie o tym dokładnie poczytać, ale z tego co kojarzę etat jest jakby "nad działalnością", więc jeśli masz ozusowany powyżej najniższej krajowej, to mniej płacisz obciążeń społeczno-zdrowotnych ze swojego interesu. Zapytaj kadrowej w firmie u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×