Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tola

Ginekolog nie chce wykonać USG refundowanego

Polecane posty

Gość Tola

Ginekolog na NFZ nie chce wykonać USG w ciąży. Chodzi o USG refundowane z NFZ między 11 a 14 Tc. Czytałam że każdej kobiecie przysługuje i jest obowiązkowe a tymczasem lekarz nie chce wykonać, twierdzi że wykonuje się tylko jeżeli w najbliższej rodzinie wystąpił przypadek zespołu downa. Do tej pory nie miałam wykonanego żadnego usg a jestem w 12 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że chodzi Ci o badanie prenatalne? Otóż nie jest ono refundowane tak jak piszesz. Jest jeśli masz jakieś wskazanie,tam chyba wchodzi w to wiek i jakieś inne czynniki,możesz poczytać na Internecie. Ja od mojego lekarza dostałam na to pierwsze między 11 a 14 skierowanie i nie płaciłam ale za drugie w 20tc już zapłaciłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Karo21 napisał:

Domyślam się że chodzi Ci o badanie prenatalne? Otóż nie jest ono refundowane tak jak piszesz. Jest jeśli masz jakieś wskazanie,tam chyba wchodzi w to wiek i jakieś inne czynniki,możesz poczytać na Internecie. Ja od mojego lekarza dostałam na to pierwsze między 11 a 14 skierowanie i nie płaciłam ale za drugie w 20tc już zapłaciłam

Nie masz racji. Badanie między 11,a 14 tygodniem ciąży jest obowiązkowe i refundowane. Nie potrzeba żadnych wskazań. "To badanie screeningowe, tzn że wskazaniem do niego jest po prostu bycie w ciąży. Jest przeznaczone i wskazane u WSZYSTKICH kobiet, a nie tylko u wybranych grup wiekowych czy kobiet z dużym ryzykiem wystąpienia nieprawidłowości u płodu." 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam rację jesli chodzi o  prenatalne .

A autorce widocznie chodzi o to o którym piszesz Ty.

Co nie zmienia faktu autorko,że chyba czas zmienić lekarza jeśli nadal nie miałaś żadnego usg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×