Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czoaczoa

Jak stworzyć dobrą OOC w ficku potterowskim?

Polecane posty

Gość czoaczoa

Do wszystkich, którzy jak ja uwielbiają serię książek o tym trzepniętym czarodzieju xD. Podrzućcie mi proszę jakieś wskazówki jak stworzyć postać OOC. OOC to z angielskiego Out of Character, czyli zmiana osobowości postaci kanonicznej z utworu literackiego/filmowego. Jestem w trakcie pisania opowiadania potterowskiego i, przyznam, nie mogę znaleźć dobrych punktów zaczepnych, choć czytałem tę serię wiele razy. Chodzi mi o zmianę charakterów Rona, Snape'a i Malfoya (punkty w kanonicznej linii czasowej serii, które sprawiłyby, że zaczęliby postępować inaczej niż w tejże linii). Już istniejące ficki są tu dla mnie dosyć średnią pomocą, bo przedstawione w nich zmiany osobowości tych trzech są mało wiarygodne, dlatego olałem je dawno (nawet ich tytułów nie pamiętam, wstyd przyznać). Z góry dzięki za wszelkie sugestie. Pozdrufy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ohj55jjjjjjjjjj

Rona możesz zmieniać:

+ od CO, gdzie był w c*** zazdrosny o wybranie Harryego do Turnieju - mógłby odwrócić się od niego na dobre, lub mieć przebłysk rozumu i mieć świadomość, że jego kumpel nie jest celebrytą-samobójcą

+ od ZF, gdzie na tamtym meczu Ślizgoni śpiewali tę złośliwą piosenkę i potem George z Harrym pobili Malfoya w odwecie za wyzywanie Lily i Weasleyów - totalne załamanie nerwowe, albo wzięcie się w garść, większe przykładanie się do nauki, itp.

Malfoya:

+ od ZF, kiedy po bitwie w Departamencie Tajemnic zamknęli jego ojca w Azkabanie - mógłby zwariować i bardziej znęcać się nad Trio, Ginny, Nevillem i Luną

+ od KP, kiedy zaczął czuć, że nie podoła zadaniu od Voldka - mógłby się zabić, lub z kolei zdecydować, że trzymanie z Voldziem to zła opcja i lepiej szukać pomocy, nawet gdyby oznaczało to skumanie się ze "szlamami i "kochasiami mugoli"

Snape'a:

+ od ZF, kiedy widzi wspomnienia Harryego z dzieciństwa - skoro widzi, że Harry nie był rozpieszczany, mógłby cieplej o nim myśleć

+ od IŚ, kiedy Harry mówi Voldziowi w ostatecznym starciu kim Snape był naprawdę - ale to bardziej przy opcji, w której Snape przeżywa Drugą Bitwę o Hogwart

To tylko kilka sugestii, teraz wiesz jak masz szukać. Pozdro :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×