Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Dania świąteczne poza wigilijnymi

Polecane posty

Gość Gość

Co gotujecie dobrego ? Ja nie robię 12 potraw ma wigilię i myślę co by dobrego przyrządzić na świąteczny obiad. Poleccie jakies danie główne  🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Duzo fajnych szybkich przepisow jest na youtube na kanale Tasty, takich np 3-5 skladnikowych z ciasta francuskiego itp. Ja duzo pomyslow mam stamtad na przystawki, zakaski, desery, dodatki warzywne do miesa i Wellingtony. Bardzo proste i intuicyjne instrukcje. Wszystko pokazane krok po kroku w kilka minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zrob co lubisz. Na pewno masz jakies popisowe Danie ktore smakuje tobie i rodzinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Zrob co lubisz. Na pewno masz jakies popisowe Danie ktore smakuje tobie i rodzinie

curry nie bardzo :d wszyscy lubia,ale jest kilka razy w miesiacu,a chciałabym zrobic cos innego, takiego typowo swiatecznego.. moze jakas pieczen. Nie mam wyobrazni ani na nic konkretnego nie mam smaka😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja Wigilie spedzam u rodzicow i tesciow, natomiast w 2 dzien Swiat zapraszam gosci i bede w tym roku gotowac tagliatelle z borowikami i podgrzybkami w sosie smietanowym, na bialym winie 🙂 do tego misa salat

Myslalam tez o chili z nachosami, do wyboru z ryzem / kuskusem, ale robilam na urodziny dzieci ostatnio 🙂

polecam tego typu potrawy jednogarnkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wczoraj zaczelam ogladac i mam juz kilka faworytow. Hitem jest dla mnie choinka z tabliczki czekolady i ciasta francuskiego. Po upieczeniu wyglada jak te fajne ciastka z nadzieniem z ponacinanym wierzchem z Biedy i Lidla. Drugim chitem sa polowki jablek z cynamonem w klatkach z tego samego ciasta. Albo ciastka z nadzieniem z serka takiego jak philadelphia (ja bym dala chyba waniliowy z kubelka z Biedy tego co robi President) i plastrow owocow (brzoskwinie z puszki, swieze truskawki, borowka amerykanska). Reszta to np pieczony camembert z ziolami i oliwa do maczania w nim mieczywa czosnkowego albo grissini, albo panierowane slupki mozarelli, kielbaski owiniete ciastem i paskami boczku, saszetki z ciasta francuskiego nadziewane szynka, serem i czyms tam jeszcze, do maczania w borowce z Ikei (najlepszej na runku!), brokuly zapiekane na blasze w mieszsnce sera i czosnku. Jeju duzo tego. Jak zaczniesz ogladac do do polnocy nie skonczysz... ale pomyslow tam jest kopalnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Twisted tez ma podobne filmy i chyba jeszcze 5 minutes crafts czy cos takiego, ale Tasty jest chyba najbardziej popularny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 minut temu, Gość Gosc napisał:

Ja Wigilie spedzam u rodzicow i tesciow, natomiast w 2 dzien Swiat zapraszam gosci i bede w tym roku gotowac tagliatelle z borowikami i podgrzybkami w sosie smietanowym, na bialym winie 🙂 do tego misa salat

Myslalam tez o chili z nachosami, do wyboru z ryzem / kuskusem, ale robilam na urodziny dzieci ostatnio 🙂

polecam tego typu potrawy jednogarnkowe.

dej adres.... wpadam do ciebie 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

I przepraszam za byki i literowki. Uroki klawiatury w telefonie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja z dan swiatecznych przygotowuje klopsiki w zalewie pomidorowej, golabki siekane, schab ze sliwka i morelami, roladki z pieczarkami, rybe po grecku, zeberka w keczupie i miodzie i galaretki drobiowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

My w drugi dzień świat jemy steki wołowe, do tego sos z borowików, puree z ziemniaków i batatow i surówka z buraków 😏 obowiązkowo cola- raz w roku tak swiatecznie😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ano

A moje dzieci zażyczyły sobie klusek na parze z sosem koperkowym hyhyhhy. To może i nie bardzo świątecznie, ale skoro sobie tego życzą to czemu nie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola Ola
15 minut temu, Gość Ano napisał:

A moje dzieci zażyczyły sobie klusek na parze z sosem koperkowym hyhyhhy. To może i nie bardzo świątecznie, ale skoro sobie tego życzą to czemu nie:D

Moje kluski leniwe😂

Ja w drugi dzień świąt też mam gości. Będzie zupa grzybowa z posiekanymi w kwadraty, naleśnikami (do ciasta dodaje dużo natki pietruszki i sera żółtego) a dla dzieci pomidorowa, główne mięsa to pieczona gęś z farszem z kaszy i grzybów, pieczona kaczka z jabłkami. Do tego 2 sałatki. Na deser robię praliny, do kawy. A dla dzieci ciasto ucierane z kropelkami czekolady. Będzie 10 dorosłych i 6 dzieci ☺️ uwielbiam gotować i podejmować gości, mogłabym się zajmować tym zawodowo 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
32 minuty temu, Gość Ano napisał:

A moje dzieci zażyczyły sobie klusek na parze z sosem koperkowym hyhyhhy. To może i nie bardzo świątecznie, ale skoro sobie tego życzą to czemu nie:D

Moi chcą ale nic konkretnego sobie nie życza. W zeszłym roku robilam indyka z jabłkami i żurawiną. Średnio smakowało im. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Nie pozwoliło mi wrzucić linka 😡  zatem tak, polecam Ci łososia pieczonego z pomarańczami z kwestia smaku.

poza tym pieczone ziemniaczki z piekarnika, w grubych plastrach, wiadomo polewasz  olejem (nei za dużo) wymieszanym z solą, świezo mielonym pieprzem, suszonym oregano, rozmarynem i szczyptą kurkumy. tak samo można upiec razem z ziemniakami  marchew w podłużnych plastrach. 

albo zamiast ryby,  też z kwestia smaku, znajdź  przepis na  indyka w glazurze miodowej  sosem sojowym,  w dziale Boże narodzenie, obiad świąteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
53 minuty temu, Gość Ola Ola napisał:

Moje kluski leniwe😂

Ja w drugi dzień świąt też mam gości. Będzie zupa grzybowa z posiekanymi w kwadraty, naleśnikami (do ciasta dodaje dużo natki pietruszki i sera żółtego) a dla dzieci pomidorowa, główne mięsa to pieczona gęś z farszem z kaszy i grzybów, pieczona kaczka z jabłkami. Do tego 2 sałatki. Na deser robię praliny, do kawy. A dla dzieci ciasto ucierane z kropelkami czekolady. Będzie 10 dorosłych i 6 dzieci ☺️ uwielbiam gotować i podejmować gości, mogłabym się zajmować tym zawodowo 😂

masakra, tzn dla mnie bo ja nie lubię tylu gości, stres by mnie zjadł.  jeśli Tobie pasuje, to OK !

 ja nie mam  gości na święta  . nie lubię spędów rodzinnych. nawet jak odwiedzam rodzicow, to juz po 2 dniach mam nieco dość, a jestem tylko oni, ja , mąż i córka. odwiedzam rodzicow 3-4 razy na rok na kilka dni,  bo mam do nich  prawie 500 km. w tym roku święta sami, rok temu były u rodzicow męża a dwa lata temu u moich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andante

Ja piekę szynkę, do tego frytki i mix salat. Na drugi dzień świąt bigos, ziemniaczki i sałatka z ogórków kiszonych. W wigilię mamy rybę po grecku, pieczonego dorsza, śledzie w 3 smakach, barszcz czerwony z uszkami/groszkiem ptysioeym i pierogi z kapustą i grzybami i z owocami dla syna, ziemniaczki, pieczywo i deska serów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 godziny temu, Gość gosc napisał:

curry nie bardzo :d wszyscy lubia,ale jest kilka razy w miesiacu,a chciałabym zrobic cos innego, takiego typowo swiatecznego.. moze jakas pieczen. Nie mam wyobrazni ani na nic konkretnego nie mam smaka😕

A ja robię curry w święta 😂 rodzina mnie poprosiła akurat o to danie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gosc napisał:

A ja robię curry w święta 😂 rodzina mnie poprosiła akurat o to danie 

Haha u nas jw jest dość często, wszyscy lubimy, ostatnio zielone króluje. Ale chciała bym jaką pieczeń, cos jak z reklamy 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość xxx

Ja całe święta objadam się potrawami z wigilii, bo bardzo je lubię: barszcz z uszkami, pierogi ze słodkiej kapusty z grzybami, łosoś z farszem ryżowo-grzybowo-cebulowym, pstrąg w galarecie, śledź w śmietanie i śledź w oleju. Na obiady świąteczne u mnie albo karkówka pieczona szpikowana czosnkiem, z sosem grzybowym, a w tym roku pieczone piersi z kaczki (sól, pieprz, majeranek) z ziemniaczkami w koperku, czerwona kapustka i żurawina. Podam też brzoskwinie w syropie, bo moje dzieci je lubią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Haha u nas jw jest dość często, wszyscy lubimy, ostatnio zielone króluje. Ale chciała bym jaką pieczeń, cos jak z reklamy 😄

Zrob pieczeń a curry warzywne jako dodatek 🤗 robię do tego ryż z szafranem, tartą skórka pomarańczy i rodzynkami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxx
4 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Wczoraj zaczelam ogladac i mam juz kilka faworytow. Hitem jest dla mnie choinka z tabliczki czekolady i ciasta francuskiego. Po upieczeniu wyglada jak te fajne ciastka z nadzieniem z ponacinanym wierzchem z Biedy i Lidla. Drugim chitem sa polowki jablek z cynamonem w klatkach z tego samego ciasta. Albo ciastka z nadzieniem z serka takiego jak philadelphia (ja bym dala chyba waniliowy z kubelka z Biedy tego co robi President) i plastrow owocow (brzoskwinie z puszki, swieze truskawki, borowka amerykanska). Reszta to np pieczony camembert z ziolami i oliwa do maczania w nim mieczywa czosnkowego albo grissini, albo panierowane slupki mozarelli, kielbaski owiniete ciastem i paskami boczku, saszetki z ciasta francuskiego nadziewane szynka, serem i czyms tam jeszcze, do maczania w borowce z Ikei (najlepszej na runku!), brokuly zapiekane na blasze w mieszsnce sera i czosnku. Jeju duzo tego. Jak zaczniesz ogladac do do polnocy nie skonczysz... ale pomyslow tam jest kopalnia!

matko wszędzie mięso weðliny i nabiał. ludzie, ogarnijcie się. jem te produkty, ale nie codziennie i nie w takich ilościach ! to bardzo neizdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 godzin temu, Gość xxxxxxxx napisał:

matko wszędzie mięso weðliny i nabiał. ludzie, ogarnijcie się. jem te produkty, ale nie codziennie i nie w takich ilościach ! to bardzo neizdrowo.

Ale jak Ciebie to dotyczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
12 godzin temu, Gość xxxxxxxx napisał:

matko wszędzie mięso weðliny i nabiał. ludzie, ogarnijcie się. jem te produkty, ale nie codziennie i nie w takich ilościach ! to bardzo neizdrowo.

A tobie o co znowu chodzi? Jakie wedliny i nabial?

Moze najpierw zobacz o co chodzi, a potem pisz. Ja wczoraj ogladalam te filmy prawie do 3:00 nad ranem. Mam teraz tyle fajnych szybkich pomyslow na kartce, ze musze zrobic jakas short-liste, bo wszystkiego sie nie da podac w 2 dni swiat i nowy rok.

Naprawde polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kika
13 godzin temu, Gość xxxxxxxx napisał:

matko wszędzie mięso weðliny i nabiał. ludzie, ogarnijcie się. jem te produkty, ale nie codziennie i nie w takich ilościach ! to bardzo neizdrowo.

Normalna jesteś? Są święta, ludzie mają gości,  a ty się przypyerdalasz, bo ktoś podaje wędliny i nabiał. Zwłaszcza, że w większości domów Wigilia jest bezmięsna i beznabiałowa, więc jakie "codziennie" i "w takich ilościach"? Kup sobie maść na ból tyłka. 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×