Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Czy najtansza chemia czyszczaca z marketow jest cos warta?

Polecane posty

Gość Gosc

Czy najtansze srodki czyszczace najtanszych marek wlasnych z marketow typu Value, Kciuk, Eco+ itp. sa cos warte, czy sa tak rozcienczone z woda, ze nic nie robia?

Nie chodzi mi o jakies super rezulaty do bardzo zapuszczonego mieszkania, tylko takie do biezacego zwyklego sprzatnia, bo niekoniecznie chce mi sie marnowac kase na markowe plyny do kibla, okien, czy podlog, a nawet do naczyn (uzywam rekawiczek wiec sklad nie musi byc jakis super dla skory)..

Co powiecie? Jakie doswiadczenia? A moze ktos cos poleci?

Poza tym gabki, scierki do sprzatania, jakies folie i papiery do pieczenia, mrozenia, strecz do zywnosci, worki do kubla tych najtanszych marek? Co polecacie sprawdzonego za minimalna kase?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Powiem jak u mnie

U mnie tak. Do WC domestos, do podłogi specjalny płyn bo mam drewno, do naczyń Fairy, do zmywarki też Fairy (w5, finish mi się nie sprawdziły), w łazience i kuchni płytki zmywam płynem do naczyń (w łazience dodatkowo kapka domestosa). Resztę jade sodą z octem albo wodą z octem. Worki na śmieci mam z Biedry takie wiązane, 60l i mniejsze to kosza w łazienkach. Gąbki itd biorę w Biedrze Zosia samosia a woreczki do mrozenia żywność w Ikea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Używam mleczko do czyszczenia Cif, i  "psikacze "tej firmy, naprawdę  preparaty tej firmy są skuteczne. Ajax do okien, skuteczny i wydajny, Sidolux litrowy biały, z mydłem marsylskim, do podłóg i paneli. Papier toaletowy z Leclerca, Mimosa, marka własna, ale 4 razy składany. Najlepszy odkamieniacz wg mnie to W5 kamień i rdza, z Lidla. Mydło w płynie do pompek Ziaji, albo Biały Jeleń. To nie jest droga chemia, owszem , droższa od marek własnych, ale skuteczna i wydajna. Już dawno to przeliczałam na przykładzie taniego papieru toaletowego. Nie zawsze tanie się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka

Papier do pieczenia Zosia Samosia, gąbki to samo, gąbki do mycia z Biedronki, szampony i odżywki (pianki i lakiery) Lidlowowskie, Biedra i Lidl - płukanki do ust. Tabletki do wc z Lidla, dobra chemia jest z Rossmanna a domowa chemia total cuda to:

- dr Beckmann (Vanish to kpina a to nie niszczy i działa) szczególnie godne polecenia są rzeczy do czyszczenia pralki, chusteczki wyłapujące kolor, odplamiacze, środki dl czyszczenia dywanów - PETARDA.

- Wirek gel i automat do prania (mała kasa a Ariel, Wizir i Persil nawet śmietany nie spiorą a to usuwa i farbę do włosów z ręcznika)

- Frosch - no to już jest CUDEŃKO. Czego nie użyjesz to godne polecenia. Np. ich żel do prania nie tylko wyprał, odświeżył ale i przeczyścił pralkę ze szlamu,

- odplamiacz Oxy 100g z Auchan za 1.89 zł. WSPANIAŁY odplamiacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

No dobra, ale ja pytam tylko o te NIE-markowe najtansze na polce, a nie znane produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To ja ci polecę do wc z biedry, czarny agent max, kosztuje 5zł a kamień rozpuszcza w oczach. Nawet czarny domestos przy nim to woda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Piszcie wiecej! 🙂

Podejrzewam, ze wiecej osob skorzysta z takich tipow niz tylko ja jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misiaka M

A ja bardzo polecam produkty z Lidla do czyszczenia - w5, są lepsze niż te znanych marek i trzy razy tańsze. Cifem nie doczyscilam zatłuszczonego okapu, a z takim psikadlem do tłuszczu w5 wszystko extra zeszło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ten pomaranczowy psikacz do tluszczu tez mam! Okap jest po nim jak z wystawy sklepowej! 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc "
13 godzin temu, Gość lilka napisał:

Papier do pieczenia Zosia Samosia, gąbki to samo, gąbki do mycia z Biedronki, szampony i odżywki (pianki i lakiery) Lidlowowskie, Biedra i Lidl - płukanki do ust. Tabletki do wc z Lidla, dobra chemia jest z Rossmanna a domowa chemia total cuda to:

- dr Beckmann (Vanish to kpina a to nie niszczy i działa) szczególnie godne polecenia są rzeczy do czyszczenia pralki, chusteczki wyłapujące kolor, odplamiacze, środki dl czyszczenia dywanów - PETARDA.

- Wirek gel i automat do prania (mała kasa a Ariel, Wizir i Persil nawet śmietany nie spiorą a to usuwa i farbę do włosów z ręcznika)

- Frosch - no to już jest CUDEŃKO. Czego nie użyjesz to godne polecenia. Np. ich żel do prania nie tylko wyprał, odświeżył ale i przeczyścił pralkę ze szlamu,

- odplamiacz Oxy 100g z Auchan za 1.89 zł. WSPANIAŁY odplamiacz.

Gdzie pani kupuje ten wirek gel ? Ja prałam tylko w persilu teraz przezucilam się na plyn Omo z Lidla ...pierze ale jakoś bez szału... Do zmywarki tylko tabletki fairy kiedyś były takie fajnie w Rossmanie 12in1 były genialne ale już ich Rossman nie ma... Chemia do WC z firmy w5 lidlowska. Kostki do WC z domestosa.... Odtłuszczacze z w5.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sprzataczka dla wszystkich

Mam firme sprzatajaca od 14 lat , najlepsze sa oczywiscie srodki kupowane w specjalistycznej hurtowni , takie zamawiam  np do sprzatania prywatnych klinik lekarskich , maja odpowiednie Ph i sa bardzo skuteczne , biore sobie czasem do domu , natomiast do domowego sprzatania faktycznie lidl i w5 to fajna marka , ocet , soda , kwasek cytrynowy tez dobrze sie sprawdza 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×