Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość dch

Wykończenie mieszkania deweloperskiego

Polecane posty

Gość dch

Jakie są wasze rady przy wykańczaniu mieszkania od dewelopera?

Czy macie jakieś doświadczenia/rady? (nawet jeśli na podstawie doświadczeń siostry lub koleżanki;))

Odbieramy niedługo- ekipy nie mamy i nawet nie wiem jak ten temat "ugryźć"

Czy może zdecydować się na wersję "pod klucz" od jednej firmy"? Tylko jest to opcja droższa i nawet nie wiem czy warto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zalezy od stanu portfela. Wielu ludzi robi wsztstko samemu lub ze znajomymi albo rodzina. To juz nie te czasy co sie koniecznie kafle wszedzie kladzie, zywe drewno na podlogi itd. Duzo rzeczt jest teraz uproszczonych, ktore mozna samemu instalowac bez fachowcow. Na koncu i tak jest ten sam efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wiele rzeczy możesz zrobić sama. Gładzie, panele, farby. Poszukaj wśród znajomych, czy ktoś nie ma jakiegoś pojęcia na ten temat. Nie wiem ile kosztuje opcja pod klucz i stan deweloperski, żeby ci powiedzieć, czy ma to sens, czy nie. Robocizna sporo podrożała, a pod klucz to musisz dostarczyć materiały, więc to tylko robocizna. My teraz będziemy wykańczać i będziemy robić wszystko sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dch

No wlasnie nie mam specjalnie rodziny/znajomych ktorzy mogliby mi to zrobic. Ja Sama z mezem sie na tym nie znam- jedyna osoba ktora moglaby pomoc to moj ojciec ale z pewnych wzgledow nie chce mu dawac tyle roboty...poza tym wszyscy pracuja a w dodatku z mezem many dzieci wiec nawet z czasem problem. Z tego co sie orietowalam to firmy pod klucz robia to za ok. 900zl/m2 w moim miescie( Bez kuchni I mebli- same sciany I podlogi w pokojach tylko lazienka 100 procent wykonczona ...to troche duzo. Wlasnie nie wiem jak za to sie zabrac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mialam znajomego, który wykańczał deweloperowi mieszkania pod klucz i mówił, że nie poleca, bo robili najtańszymi materiałami, że lepiej jednak samemu wybrać wszystko i znaleźć ekipę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Powiem Ci ze z ekipą  to jest dramat. Biorą jak za zboże. Sama teraz kupiłam mieszkanie używane i musiałam srogo wybenclowac za malowanie i instalacje sprzętów w łazience. Z drugiej strony jak się weźmiesz sama z mężem za malowanie, układanie podłóg to zejdzie wam dużo czasu i się narobicie. Pamiętam jak 10lat temu kupiliśmy nowe mieszkanie od dewelopera to mąż miesiąc poświęcił na roboty w mieszkaniu. Przyjeżdżał po pracy.

Drzwi i podłogi możesz zamówić w sklepie razem z usługą montażu. Bardzo to polecam, bo przyjdzie Gość wymierzy I zamówią ci w sklepie tak jak trzeba. I do tego zapłacisz niższy vat 8% 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Dch napisał:

No wlasnie nie mam specjalnie rodziny/znajomych ktorzy mogliby mi to zrobic. Ja Sama z mezem sie na tym nie znam- jedyna osoba ktora moglaby pomoc to moj ojciec ale z pewnych wzgledow nie chce mu dawac tyle roboty...poza tym wszyscy pracuja a w dodatku z mezem many dzieci wiec nawet z czasem problem. Z tego co sie orietowalam to firmy pod klucz robia to za ok. 900zl/m2 w moim miescie( Bez kuchni I mebli- same sciany I podlogi w pokojach tylko lazienka 100 procent wykonczona ...to troche duzo. Wlasnie nie wiem jak za to sie zabrac. 

Ok. Wiem już wszystko. Jeśli 900 zł to M2 powierzchni mieszkania, to płacisz przyjmijmy 45 tys za 50m2. I teraz tak. Jeśli ta cena obejmuje materiały, czyli panele, płytki, farby, tynki, drzwi, to zrób pod klucz, ale tylko wtedy, kiedy będziesz  mogła sobie wybrać wykończenie.  A jeśli ta cena, to cena tylko i wyłącznie robocizny, to znajdź sobie ekipę do zrobienia łazienki. Gość mama dobrze pisze. Drzwi i podłogi możesz kupić z montażem. Tylko trzeba wiedzieć, które sklepy oferują montaż. Z resztą położyć panele, to żadna filozofia. 

Nie musisz dawać ojcu kupy roboty. Weź go i niech ci parę rzeczy po prostu pokaże. Na YouTube jest mnóstwo filmików instruktażowych. Jest to tak dobrze pokazane, że spokojnie byś sama dała radę zamontować stelaż WC. W klejach, farbach, gładziach, tynkach patrz na wydajność, nie na cenę. Bo czasem to, co 15 zł tańsze, wychodzi potem na 15 zł droższe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kixi

Wiem jedno - podpisuj umowy na wszystko!!! To jest bardzo ważne, bo potem szkoda nerwów i pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja kupiłam dom w stanie deweloperskim i mąż sam wykanczal. Strasznie drogo teraz życzą sobie fachowcy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michalina

A ja właśnie nie wykańczałabym mieszkania na własną rękę. Jest czasochłonne i wymaga dość sporej wiedzy, jak to wszystko zrobi. Lepiej powierzyć wykończenie jakiejś firmie. Moje mieszkanie wykańczali ludzie z budo-dekoracja i wszystko poszło sprawnie. Szanują czas, pieniądze i materiały. Wiadomo, że wszystko kosztuje, ale moim zdaniem lepiej zapłacić i mieć pewność, że będzie to zrobione solidnie i zgodnie ze sztuką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Powiem Ci ze z ekipą  to jest dramat. Biorą jak za zboże. Sama teraz kupiłam mieszkanie używane i musiałam srogo wybenclowac za malowanie i instalacje sprzętów w łazience. Z drugiej strony jak się weźmiesz sama z mężem za malowanie, układanie podłóg to zejdzie wam dużo czasu i się narobicie. Pamiętam jak 10lat temu kupiliśmy nowe mieszkanie od dewelopera to mąż miesiąc poświęcił na roboty w mieszkaniu. Przyjeżdżał po pracy.

Drzwi i podłogi możesz zamówić w sklepie razem z usługą montażu. Bardzo to polecam, bo przyjdzie Gość wymierzy I zamówią ci w sklepie tak jak trzeba. I do tego zapłacisz niższy vat 8% 

 

masakra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ty też sobie poradzisz

Edytowano przez roseframe
dublikat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto po prostu kupić mieszkanie od razu z wykończeniem pod klucz, atal ma taką opcję że przy zakupie mieszkania wybierasz sobie wszystko takie jakie chcesz a deweloper wykończy je za Ciebie, odbierasz już gotowe mieszkanie po prostu 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas oddanie spraw wykończeniowych w ręce specjalistów bardzo się opłaciło. Budowaliśmy z mężem dom od podstaw i gdy przyszła kolej na montowanie okien, podłączenie instalacji, malowanie ścian i kładzenie podłóg, zgłosiliśmy się do firmy Stylowy Remont, która zajęła się wszystkim. Polecam skorzystanie z pomocy fachowców ze względu na ich znajomość tematu - my bardzo wiele się od nich dowiedzieliśmy i dostaliśmy sporo przydatnych rad. Oczywiście, wszystkie prace zostały wykonane bardzo dokładnie i starannie, zresztą polecam przejrzeć realizacje firmy na ich stronie: https://stylowyremont.pl/realizacje/ Ja naprawdę zachęcam do kontaktu, to świetni fachowcy i ich pomoc zdecydowanie ułatwi cały proces wykańczania mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×