Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

OBCHODZICIE ŚWIĘTA ŚWIECKIE, CZY KATOLICKIE?

Polecane posty

Gość gosc
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Religii dwa i na końcu...jeśli obchody innych religii to jest to obchodzenie religijne a nie świeckie. Z rozumowaniem masz chyba problem.

Swiecke jest uzyte tutaj w sensie nie katolickie- najwyrazniej ty masz problem z kontekstem.  Katolicy nie uznaja zwyczajow poganskich jako religijne wiec nazywa sie to swieckimi.  Rozumiesz juz, czy mam przeliterowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
13 godzin temu, Gość Katarzyna napisał:

Znam mitologię nordycką, germańską, słowiańska, egipską, perską, afrykańską. Buddyzm też znam. Bahaizm też znam. Mam Koran 😉 i Biblię. Znam Światowida. Chińską, Japońską, Aborygeńską, Indiańską. Co jeszcze ? Ateizm ? Satanizm ? Proszę bardzo ...

Ja rowniez znam wiele religi i kilka z nich maja dokladnie takie same mity.  MAgiczny poczecie i porod, zmartwychwstanie itd powtarza sie w przypadku wielu bohaterow mitow np Jezus czy Ozyrys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 minut temu, Gość gosc napisał:

Swiecke jest uzyte tutaj w sensie nie katolickie- najwyrazniej ty masz problem z kontekstem.  Katolicy nie uznaja zwyczajow poganskich jako religijne wiec nazywa sie to swieckimi.  Rozumiesz juz, czy mam przeliterowac?

Przeliteruj bo się nudzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
12 godzin temu, Gość Katarzyna napisał:

Piszcie co chcecie ... Za dużo przeszłam w życiu, abym zwątpiła w to co wierzę. Za dużo łez wylałam i za dużo bólu zniosłam. I jeszcze dużo przede mną. I od zawsze wiedziałam, że wiara ma tutaj na prawdę duże znaczenie. Powiedziała bym nawet, że kluczowe ... Wierzcie w co chcecie ... wasza sprawa. Mnie nie przekonacie. Żyjcie jak chcecie, wierzcie w co chcecie ... ale ja będę zachowywać to w czym się wychowałam ... i co mnie uczono. I co będę przekazywać dalej. 

I nikt nie walczy tutaj z twoimi wierzeniami, ale zalozeniem jest, ze sa to twoje wierzenia i jak podajesz sie jako znawcqa czy autorytet jakiegos tematu jak ty to zrobilas to chyba powinnas miec jakies fakty pod reka, zeby swoja pozycje argumentowac, a nie jak nie masz odpowiedzi to nagle zaczynasz gadac na temat twoje wiary, ze wierzysz w ta religie poniewaz w niej sie urodzilas i wierzysz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
12 godzin temu, Gość Katarzyna napisał:

Piszcie co chcecie ... Za dużo przeszłam w życiu, abym zwątpiła w to co wierzę. Za dużo łez wylałam i za dużo bólu zniosłam. I jeszcze dużo przede mną. I od zawsze wiedziałam, że wiara ma tutaj na prawdę duże znaczenie. Powiedziała bym nawet, że kluczowe ... Wierzcie w co chcecie ... wasza sprawa. Mnie nie przekonacie. Żyjcie jak chcecie, wierzcie w co chcecie ... ale ja będę zachowywać to w czym się wychowałam ... i co mnie uczono. I co będę przekazywać dalej. 

I nikt nie walczy tutaj z twoimi wierzeniami, ale zalozeniem jest, ze sa to twoje wierzenia i jak podajesz sie jako znawcqa czy autorytet jakiegos tematu jak ty to zrobilas to chyba powinnas miec jakies fakty pod reka, zeby swoja pozycje argumentowac, a nie jak nie masz odpowiedzi to nagle zaczynasz gadac na temat twoje wiary, ze wierzysz w ta religie poniewaz w niej sie urodzilas i wierzysz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Przeliteruj bo się nudzę. 

Swieckie: N I E    K A T O L I C K I E 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dixxi

Nie obchodzę żadnych świąt. Rodzina, posiadanie bachora, wiara w jakiegoś tam boga to największa głupota i zło tego świata.

Jakieś wspólne rodzinne świętowanie, ciepło rodzinne, miłość w rodzinie? Fuj, rzygać się chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
14 minut temu, Gość Dixxi napisał:

Nie obchodzę żadnych świąt. Rodzina, posiadanie bachora, wiara w jakiegoś tam boga to największa głupota i zło tego świata.

Jakieś wspólne rodzinne świętowanie, ciepło rodzinne, miłość w rodzinie? Fuj, rzygać się chce...

To w dobrym wieku sie urodzilas.  Dzieki takim osobnikom jak ty wymrzemy  i nikt nie bedzie nic swietowal i zadnego boga nie bedzie poniewaz nie bedzie nikogo kto by w cos wierzyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×