Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Chyba nigdy nie zrozumiem w angielskim kiedy daje się a, an albo the

Polecane posty

Gość Gosc

Pomóżcie! Jak wy się tego nauczyliście. Gramatyke rozumiem od razu a tego za nic nie mogę spamiętać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

An przed wyrazem z samogłoska. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
28 minut temu, Gość Gosc napisał:

Pomóżcie! Jak wy się tego nauczyliście. Gramatyke rozumiem od razu a tego za nic nie mogę spamiętać. 

a i an sa nadawane przed nie specyficznym przedmiotem czy tematem.  An jest nadawane przed samogloskami.  The nadaje sie przed specyficzna rzecza, ktora masz na mysli.  A car- I wanted to buy a car.  The car- I wanted to buy the car from this flyer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

a i an sa nadawane przed nie specyficznym przedmiotem czy tematem.  An jest nadawane przed samogloskami.  The nadaje sie przed specyficzna rzecza, ktora masz na mysli.  A car- I wanted to buy a car.  The car- I wanted to buy the car from this flyer.

Ale jej wytlumaczylas...specyficzny specyficzna

a/an przed rzeczami, o ktorych wczesniej nigdy nie mowilas, sa nowe, nieznane lub jest to ogolna rzecz a nie konkretna osoba, zjawisko

Przedimków a oraz an nie stosuje się przed rzeczownikami w liczbie mnogiiej

the - konkretna rzecz i gdy nasz rozmówca wie o co dokładnie nam chodzi lub wspomnieliśmy o rzeczy lub osobie wcześnie.

mozesz uzyc do rzeczy nieznanej, ale musi byc jej dluzszy opis np. idziesz piereszy raz na ten film, ale opowiadala ci o nim siostra

stosujes do lm i lp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
11 minut temu, Gość Gosc napisał:

Ale jej wytlumaczylas...specyficzny specyficzna

a/an przed rzeczami, o ktorych wczesniej nigdy nie mowilas, sa nowe, nieznane lub jest to ogolna rzecz a nie konkretna osoba, zjawisko

Przedimków a oraz an nie stosuje się przed rzeczownikami w liczbie mnogiiej

the - konkretna rzecz i gdy nasz rozmówca wie o co dokładnie nam chodzi lub wspomnieliśmy o rzeczy lub osobie wcześnie.

mozesz uzyc do rzeczy nieznanej, ale musi byc jej dluzszy opis np. idziesz piereszy raz na ten film, ale opowiadala ci o nim siostra

stosujes do lm i lp

Trudno jezeli nie zrozumialas, moze jeszcze raz przeczytaj.  Tak jezeli masz cos zpecyficznego na mysli to wiesz o czym mowisz i uzywasz "the", a jak mowisz o nie specyficznej rzeczy czyli ogolnej uzywasz a i an.

Dodatkowo gdy pierwsza litera w wyrazie jest h, ktore jest wypowiadana uzywa sie a.  Gdy "h" jest nieme np. herb powinno uzywac sie an- zalezy to oczywiscie od jakiego angielskiego akcentu uzywasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lingwista
3 godziny temu, Gość gosc napisał:

Trudno jezeli nie zrozumialas, moze jeszcze raz przeczytaj.  Tak jezeli masz cos zpecyficznego na mysli to wiesz o czym mowisz i uzywasz "the", a jak mowisz o nie specyficznej rzeczy czyli ogolnej uzywasz a i an.

Dodatkowo gdy pierwsza litera w wyrazie jest h, ktore jest wypowiadana uzywa sie a.  Gdy "h" jest nieme np. herb powinno uzywac sie an- zalezy to oczywiscie od jakiego angielskiego akcentu uzywasz.

A ty jakiego używasz? Rusko-polsko-angielskiego jak większość polaczkow? "H" w herb się wymawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość Lingwista napisał:

A ty jakiego używasz? Rusko-polsko-angielskiego jak większość polaczkow? "H" w herb się wymawia

Slusznie. Tutaj przykladem niemego h powinno być np. hour.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
31 minut temu, Gość Lingwista napisał:

A ty jakiego używasz? Rusko-polsko-angielskiego jak większość polaczkow? "H" w herb się wymawia

Nie uzywam slownika poniewaz skonczylam studia w jezyku angielskim i tutaj gdzie ja mieszkam (nie w Europie) nie wymiawia sie "h" w herb.  Wyobraz sobie, ze oprocz Wielkiej Brytani sa jeszcze inne panstwa gdzie mowi sie jezykiem angielskim gdzie sa przerozne akcenty i inaczej wymawia sie slowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Erb
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

Nie uzywam slownika poniewaz skonczylam studia w jezyku angielskim i tutaj gdzie ja mieszkam (nie w Europie) nie wymiawia sie "h" w herb.  Wyobraz sobie, ze oprocz Wielkiej Brytani sa jeszcze inne panstwa gdzie mowi sie jezykiem angielskim gdzie sa przerozne akcenty i inaczej wymawia sie slowa.

tak, tak, ale chyba chodzi o to, żeby być zrozumiałym dla jak największej liczby rozmówców? Bo jak taki polaczek zaczyna mówić silnym regionalnym akcentem to śmieszne jest xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość Erb napisał:

tak, tak, ale chyba chodzi o to, żeby być zrozumiałym dla jak największej liczby rozmówców? Bo jak taki polaczek zaczyna mówić silnym regionalnym akcentem to śmieszne jest xD 

Ale czego nie zrozumialas?  Napisalam niemie h w herb- dla mnie jest to przykladem dobrym w moim akcencie poniewaz nie mowie brytyjskim i nie kazdy tutaj zna brytyjski angielski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

Ale czego nie zrozumialas?  Napisalam niemie h w herb- dla mnie jest to przykladem dobrym w moim akcencie poniewaz nie mowie brytyjskim i nie kazdy tutaj zna brytyjski angielski.

Wiesz dla mnie jest smieszne jak Polaczek zaczyna mowic brytyjskim akcentem poniewaz ja mowie akcentem innego panstwa.  

OCzywiscie wcale tak nie uwazam poniewaz nie jestem stuknieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
23 minuty temu, Gość gosc napisał:

Wiesz dla mnie jest smieszne jak Polaczek zaczyna mowic brytyjskim akcentem poniewaz ja mowie akcentem innego panstwa.  

OCzywiscie wcale tak nie uwazam poniewaz nie jestem stuknieta.

Tobie się wydaje, że mówisz akcentem, bo "h" nie wymawiasz, a dźwięki i tak masz polskie 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

an: przed rzeczownikami zaczynajacymi sie od samoglosek a, e, i, o, u, ALE nie chodzi o te ktore zaczynaja sie od samoglosek pisane, tylko czytane (tzn. te, gdzie slyszysz samogloske na poczatku), np. honor czyta sie 'onor' i dlatego jest 'an honor', umbrella czyta sie 'ambrela' dlatego jest 'an umbrella', ale juz np. taki uniform czyta sie 'juniform' czyli na poczatku slyszysz samogloske dlatego jest 'a uniform' pomimo ze jest litera u na poczatku; dotyczy TYLKO liczby pojedynczej

a: przed cala reszta; dotyczy TYLKO liczby pojedynczej 

the: przed rzeczownikami okreslonymi, np. mowisz o jakims konkretnym przedmiocie (jak rowniez rzeczy/zjawisku/uczuciu), ktory jest tematem rozmowy, albo ktory masz przed soba, a nie ogolnie o jakimkoliwiek egzemplatzu; wyjatkiem sa rzeczowniki reprezentujace obiekty/przedmioty ktore sa jedyne na swiecie np. sun, moon itp.; dotyczy ZAROWNO liczby pojedynczej JAK i mnogiej

w wypowiedzi na jakis ogolny temat zazwyczaj na poczatku uzywasz przy slowie kuczowym (przedmiocie dyskysji) 'a' lub 'an' jesli jest w liczbie pojedynczej, albo niczego jesli jest w mnogiej, a w koleknych zdaniach uzywasz juz 'the', dlatego ze mowa o wczesniej wspomnianym (konkretnym) rzeczowniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

wyjatkiem sa rzeczowniki reprezentujace obiekty/przedmioty ktore sa jedyne na swiecie np. sun, moon itp.

tzn. przed tymi jedynymi na swiecie zawsze stawiasz 'the', czyli jest 'the sun', 'the moon' itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
52 minuty temu, Gość gość napisał:

Tobie się wydaje, że mówisz akcentem, bo "h" nie wymawiasz, a dźwięki i tak masz polskie 😂

Wiesz jak mowia- kazdy sadzi po sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

ale juz np. taki uniform czyta sie 'juniform' czyli na poczatku slyszysz samogloske dlatego jest 'a uniform' pomimo ze jest litera u na poczatku

tfu tfu, chodzilo o to, ze slyszysz spolgloske 'ju', a NIE samogloske i dlatego jest 'a uniform'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 minut temu, Gość Gosc napisał:

tfu tfu, chodzilo o to, ze slyszysz spolgloske 'ju', a NIE samogloske i dlatego jest 'a uniform'

Daj spokój, jeśli ktoś nie ma wiedzy na poziomie matury to jest trochę porażka życiowa, a ponadto tych zasad jest znacznie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola
4 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Slusznie. Tutaj przykladem niemego h powinno być np. hour.

dokładnie. herb to herb, a nie 'erb'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
19 minut temu, Gość Gość napisał:

Daj spokój, jeśli ktoś nie ma wiedzy na poziomie matury to jest trochę porażka życiowa, a ponadto tych zasad jest znacznie więcej.

Oczywiście... chamskie zachowanie musiało się pojawić tak jak na każdym temacie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

A autorko pytasz odnośnie jakiegos testu, czy co?

Bo w prawdziwym życiu, owszem dobrze jest znać to wszystko, ale nie gra to aż takiej wielkiej roli. Pewnie, na rozmowie o pracę wypada nie popełnić żadnych błędów, tak samo w aplikacji o pracę czy coś. Ale już w pracy, jak zdarzy się coś źle powiedzieć (powiedzieć, NIE  napisać) to nie ma problemu. ja pracuję w UK umysłowo od kilku lat i wiem, jak jest. jak bym powiedziała a zamiast the, nikt by się nie przejął. jak - bardzo rzadko ale jednak - nie rozumiem jakiegos słowa, to się pytam.  niedawno nie rozumialam jak koleżanka w takiej zwykłej rozmowie, w trakcie pracy, użyła słowa exuberance,  od razu  zaznczylam że muszę sprawdzic słowo i chociaż ona mi wyjaśnila dosć dobrze, co ono znaczyło w tym kontekście, to i ta odpaliłam translator na komputerze. Kto pyta, nie błądzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość looop

Np mowisz

It is a lamp. To jest lampa . Czyli przedmiot , zwany lampą.

The lamp is red.  Lampa jest czerwona. W domysle -ta lampa. Wiadomo,m,ze chodzi ci o jakas konkretną lampe, czerwoną, ktora np stoi na stole , bo przeciez nie wszystkie lampy sa czerwone.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 godziny temu, Gość Ola napisał:

dokładnie. herb to herb, a nie 'erb'.

W USA czyt. sie 'erb', w UK i AU 'herb'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lingwista
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

W USA czyt. sie 'erb', w UK i AU 'herb'.

W USA też zależy gdzie, obie wersje są spotykane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emejzyn

Ile poliglotow oł maj gad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lingwista
1 minutę temu, Gość Emejzyn napisał:

Ile poliglotow oł maj gad

Jeśli ty wymawiasz słowo "amazing" tak jak masz w swoim nicku zapisane, to faktycznie może to być dla ciebie szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Na internecie jest dużo ćwiczeń zobacz spbie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Na internecie jest dużo ćwiczeń zobacz spbie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×