Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosc

Czy £5000 to dobre oszczednosci

Polecane posty

Gość gosc

Dla osoby pracujacej za £9/h w Londynie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek813

Tak miesięcznie ile mniej więcej odkładasz? Od jak dawna zbierasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Derrick
3 godziny temu, Gość gosc napisał:

Dla osoby pracujacej za £9/h w Londynie...?

cudo raczej, nie wiem jak to możliwe przy lokalnych cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak tyle zaoszczędziłaś w ciągu roku to OK. Majątek to to nie jest ale dobre na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
2 godziny temu, Przem Prav napisał:

już zaczynasz idiootko? na szczęście za miesiąc cie wyjeebią z tego Londynu na zbity ryj 

palancie, nikogo nikt nie wywali, tylko skończony de.bil tak może myśleć.

wyjasnię ci jak krowie na rowie, może dotrze: będzie okres przejściowy, bo brexit nie moze się dokonać ot, w jeden dzień; jakby mieli ludzi prcujących wyrzucać, gospodarka by padła; no i najwazniejsze,  pocztaj o settled status i o pre-settled status.... palancie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
12 godzin temu, Gość gosc napisał:

Dla osoby pracujacej za £9/h w Londynie...?

jak kto zarabia  £9/h w Londynie i ma odłozone kilka tysięcy, to znaczy że albo mieszka z sześcioma innymi osobami, albo je naprawdę byle co, albo pracuje 200 godzin na miesiąc, albo dwie lub nawet trzy te opcje naraz. 

Ja mieszkam w Glasgow, Szkocja. Zarabiam £10,30/h, pracuję 155-160 godzin miesięcznie. mój mąż zarabia £14/h i tyle samo godzin pracuje co ja. nie bierzemy nigdy nadgodzin. mamy dziecko. wydajemy sporo  na dobre jedzenie, bo jakoś £800-900 na miesiąc, NIE licząc jedzenia na mieście, na to idą inne pieniądze. wydajemy ogólnie jak chcemy, nie mamy szału kupowania bzdur non stop ale  po prostu jak coś chcemy to kupujemy. Odkładamy różnie, czasem tylko 400 a czasem 1000 na miesiąc. mamy w tej chwili  £8,500 odłożone. podkreslam, mając dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
Przed chwilą, Gość Kasia napisał:

jak kto zarabia  £9/h w Londynie i ma odłozone kilka tysięcy, to znaczy że albo mieszka z sześcioma innymi osobami, albo je naprawdę byle co, albo pracuje 200 godzin na miesiąc, albo dwie lub nawet trzy te opcje naraz. 

Ja mieszkam w Glasgow, Szkocja. Zarabiam £10,30/h, pracuję 155-160 godzin miesięcznie. mój mąż zarabia £14/h i tyle samo godzin pracuje co ja. nie bierzemy nigdy nadgodzin. mamy dziecko. wydajemy sporo  na dobre jedzenie, bo jakoś £800-900 na miesiąc, NIE licząc jedzenia na mieście, na to idą inne pieniądze. wydajemy ogólnie jak chcemy, nie mamy szału kupowania bzdur non stop ale  po prostu jak coś chcemy to kupujemy. Odkładamy różnie, czasem tylko 400 a czasem 1000 na miesiąc. mamy w tej chwili  £8,500 odłożone. podkreslam, mając dziecko.

Aha, nie odkładamy na nic konkretnego.  z tych pieniędzy po prostu część wydajemy jak jest potrzeba,   np wiosną myślę o remoncie kuchni. no i jakieś wakacje też trzeba by zabukować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Co odkładasz nieudaczniku...Kasia pisze o odkładaniu 400 do 1000 funtów co miesiąc...a ty ile odłożysz... przecież z kieszonkowego od mamy to za dużo nie odłożysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscgosc
19 minut temu, Przem Prav napisał:

ja w Polsce pracując sam odłoże ok 500 funtów miesiecznie oni we dwójke w uk niewiele więce bieda w chuuj

chlopie naucz sie czytać - ich jest troje a zarabia dwoje. i wydaja ile się im podoba, wiec mogliby ciułać  jak dup/ki i odkładać znacznie więcej jakby też nie mieli dzieciaka. chyba nie wiesz, ile utzymanie dziecka kosztuje ani jakie są opłaty za opiekunki  i przedszkola, to nie Polska że dzieci w domu siedzą z matkami do 5 roku życia, bo mało kogo stać na prywatne przedszkola.

ty to moze 500 złotych odkladasz 🤣🤣  marzycielu zakompleksiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscgosc

haha i głupi Przem Prav ze wstydu, że czytać ze zrozumieniem nie potrafi , pousuwał swoje wypowiedzi 😄  jaki  Ż A L  ...  NAPRAWDĘ,  niesamowicie żenujące to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRZEMEK
7 minut temu, Gość goscgosc napisał:

chlopie naucz sie czytać - ich jest troje a zarabia dwoje. i wydaja ile się im podoba, wiec mogliby ciułać  jak dup/ki i odkładać znacznie więcej jakby też nie mieli dzieciaka. chyba nie wiesz, ile utzymanie dziecka kosztuje ani jakie są opłaty za opiekunki  i przedszkola, to nie Polska że dzieci w domu siedzą z matkami do 5 roku życia, bo mało kogo stać na prywatne przedszkola.

ty to moze 500 złotych odkladasz 🤣🤣  marzycielu zakompleksiony

ZABOLAŁA PRAWDA JESTEŚCIE DZIADAMI W UK POLACZKI 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRZEMEK
1 minutę temu, Gość goscgosc napisał:

haha i głupi Przem Prav ze wstydu, że czytać ze zrozumieniem nie potrafi , pousuwał swoje wypowiedzi 😄  jaki  Ż A L  ...  NAPRAWDĘ,  niesamowicie żenujące to.

MODERACJA USUNĘŁA WYPOWIEDZI KALEKO 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscgosc
1 godzinę temu, Gość PRZEMEK napisał:

ZABOLAŁA PRAWDA JESTEŚCIE DZIADAMI W UK POLACZKI 

 

tak tak, tak sobie tłumacz, na pewno dziadami, zwłaszcza Ci, którzy maja stanowiska menadżerskie  - i nie mowię tu o menadżerach w KFC czy Lidlu .... nie, nie. Znam Polaków będących menadżerami w bankach w UK czy  np jeden ze znakomych nie ma jeszcze 40stki a jest Senior DataEngineer,   wiesz ile taki ktoś zarabia? co najmniej £60,000, jedna osboa. itd. no ale...  co tobie tłumaczyć,  nie znasz nikogo takiego to nei wierzysz, karmisz się TVPiSem 😛  telewizja w sam raz dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscgosc

* osoba

znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhut
33 minuty temu, Gość goscgosc napisał:

Znam Polaków będących menadżerami w bankach w UK czy  np jeden ze znakomych nie ma jeszcze 40stki a jest Senior DataEngineer,   wiesz ile taki ktoś zarabia? co najmniej £60,000, jedna osboa.

To są wyjątki. 80% Polaków w UK i w ogóle na emigracji, Niemcy Swecja Holandia, wykonuje prace typu sklep kawiarnia sprzranie budowa itd. 20% się udało, ale często pewnie po znajomości bo się cwani umieli wkrećić w lokalne odpowiednie dobre towarzytwo. tylko pewnie jakieś 5% to naprawdę odnioslo jakiś sukces, bez pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie-żabojad

ja oszczędzilem 20 tys. funa po 6 latach - ale nie są to jakieś wielkie pieniądze przecież. a stawkę powyżej 10f/h mam dopiero od niedawna. no ale nie mam żony, dzieci, samochodu ani nałogów. za to dwa razy do roku wakacje w ciepłym kraju. a żyję w paranoicznie drogim mieście - i wcale nie jest to Lądek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość gość
24 minuty temu, markus1991 napisał:

MA PAN RACJE 

A skąd wiesz? Przecież ty nigdy z PL nie wyjechałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZZZ
27 minut temu, Gość nie-żabojad napisał:

ja oszczędzilem 20 tys. funa po 6 latach - ale nie są to jakieś wielkie pieniądze przecież. a stawkę powyżej 10f/h mam dopiero od niedawna. no ale nie mam żony, dzieci, samochodu ani nałogów. za to dwa razy do roku wakacje w ciepłym kraju. a żyję w paranoicznie drogim mieście - i wcale nie jest to Lądek...

czyli nie mając dzieci odłozyłeś tylko 20,000 w 6 lat ... czyli odkładałes okolo 280 funtów na miesiąc, no wow,  nieźle  😛 🤣😛 pogratulować zaradności !! tu ludzie z dziećmi  piszą, że odkładają 500 lub więcej na miesiąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZZZ
1 minutę temu, Markus.1991 napisał:

ale znam takich co wyjechali i chuuja mają tak samo jak w PL

to chyba znasz samych niezaradnych, taki co  angielski nie znaju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZZZ
34 minuty temu, Gość nie-żabojad napisał:

a oszczędzilem 20 tys. funa po 6 latach - ale nie są to jakieś wielkie pieniądze przecież. a stawkę powyżej 10f/h mam dopiero od niedawna. no ale nie mam żony, dzieci, samochodu ani nałogów

ja też stawkę rzędu 11 funta na godzinę mam dopiero od półtora roku. partner ma podobną. mamy dziecko i samochód. odkładamy róznie. Akurat kończy się rok - w 2019 udało się nam odłozyć 6,800.  m a j ą c  d z i e c k o. i  n i e   mająć żadnych zasiłków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZZZ
Przed chwilą, Markus.1991 napisał:

jak zapierrdala za minimalną jak większość polaczków to więcej nie odłoży bo by musiał nie jeść nic

większość Polaków? sorry. pomyłka. ja mam 11 na godzinę (minimalna to chyba 8,50 ?), mój  partner ma prawie 13.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZZZ
Przed chwilą, Markus.1991 napisał:

znaju angielski ale w uk to nie jest raczej żadna umiejętność za który płacą więcej niż minimalna bo tam każdy zna ten język 

ale bez naprawdę dobrego agielskiego nie ma dobrej pracy (lepszej niz kawiarnia sklep hotel budowa itd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZZZ
Przed chwilą, Markus.1991 napisał:

co za kaleki nawet nie chce se wyobrażać jaką wy biede musieliście mieć w PL że to dla was dużo 

 nie piszę że to dużo, ale  odłozenie 7 tysięcy na rok, płacąc za prywatne przedszkole około 10 tysięcy na  rok, to jest całkiem niezły wynik. tumanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZZZ
Przed chwilą, Markus.1991 napisał:

na szczęście przyjdzie  20 styczeń i brytyjczycy powoli żegnają polaczków xD

zmartwię Cię, nikogo nie pożegnają 😄   nieco z nas ma od dawna tutejsze  obywatelstwo.

I wielu z nas już ma te nowe karty stałego pobytu, a czas by o nie aplikowac, jest do końca 2020 roku. i każdy kt ma historię zatudnienia więcej niz 5 lat, dostanie stały pobyt na takci hwarunkach, jak dotąd. 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZZZ

* historię zatrudnienia; takich warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZZZ

widać  telewizja Pisiorska nie mowi o tym w wiadomościach, no tak...  lepiej dezinformować Polakow 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZZZ
3 minuty temu, Markus.1991 napisał:

ja tyle w Polsce odkładam pracując jako kierowca ciężarówki 

A  ile płącisz za prywatne przedszkole? 😄

 

poza tym, sorry, ale nie wybralabym keirowcy ciężąrowki na partnera życiowego, więc mi to nie imponuje. 

pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZZZ
1 minutę temu, Markus.1991 napisał:

no to siedźcie w tym goownokraju który po brexicie będzie tylko szedł na dno...

a jak bedzie źle to będziecie spierrdalać do Polski z płaczem

  bez obaw 😄  plan B jest u nas nieźle juz opracowany - Szwajcaria lub Austria. z zawodem mojego partnera, właściwie wszędzie będzie nam dobrze.  Do Polski emigrować nie zamierzam.

pa lecę znikam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

GBP 7000 czyli na nasze 35 k PLN odkladamy z zona co roku w Polandii. 1 dziecko. Tak ze tu tez sie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZZZ
2 minuty temu, Markus.1991 napisał:

nic  nie płace bo posiadam goowniaka

a wybrałaś robola z uk który pracuje za 13 funtów na godz to jeszcze gorsze

no wlasnie, jakbyś mial dziecko to byś nie odkladała ni polowy tego, co masz, madralo.

no ale nikt dziecka nie chcę z Toba mieć, nic dziwnego, uff mądre  te kobiety że  nie chcą mieć z tobą dzieci  (kiedys też byłeś gówniakiem, wiesz? )

Nie mam robola, mój partner wykonuje pracę umysłową 🙂

lecę  bo zaraz bajka z dzieckiem, juz naprawdę znikam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×