Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ania

Macierzynski

Polecane posty

Gość Ania

Dziewczyny pomóżcie. 

Od 14tc jestem na L4, ze względu na warunki w pracy. Razem z szefową rozmawiałam o dalszej współpracy i stwierdziłam, że nie wiem czy dam radę wrocic, bo musieliśmy zrezygnować z mieszkania i przenieść się do nowego gdzie akceptują rodziny z dziećmi.(odległość duża, plus zajęty niepotrzebnie etat) Umowę mam do końca miesiąca, ale w ZUS mówili że przedłużona zostaje do dnia porodu. I tu glupieje. Jak dalej załatwić cała ta papierologie? W ZUS pani pomieszała mi bardziej - stwierdziła że są 3 rodzaje "macierzyńskiego". I więcej się nie dowiedziałam. 

Jakie papiery, gdzie mam je zanieść żeby załatwić macierzyński? Bo przecież już będę bez umowy..  pomóżcie bo wariuje.. chciałam dobrze dla szefowej żeby wzięła kogoś na moje miejsce, a jakby coś się zmieniło to przecież mogę zacząć u niej od nowa, a wyszło że nie wiem jak zabrać się za załatwienie macierzyńskiego.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katte

Wydaje mi się, że umowę przedłużają Ci do porodu, więc nie będziesz bez umowy. 

Dopytaj w ZUSie- najlepiej zadzwoń na infolinię, jeżeli na miejscu masz niemiłych urzędników, którzy tłumaczą na odczepnego i wiesz mniej niż przed 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania
4 minuty temu, Gość Katte napisał:

Wydaje mi się, że umowę przedłużają Ci do porodu, więc nie będziesz bez umowy. 

Dopytaj w ZUSie- najlepiej zadzwoń na infolinię, jeżeli na miejscu masz niemiłych urzędników, którzy tłumaczą na odczepnego i wiesz mniej niż przed 😉 

Nie wiem co po porodzie. Bo szefowa zakończy ze mną umowę, a na pewno macierzyński to jakieś papiery. Składa się je do zusu? Muszę iść nie wiem do urzędu pracy? Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji ;( 

Zadzwonię od rana w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katte

Chciałam Ci wkleić link, ale musi zostać zatwierdzony 😕 W każdym razie wejdź sobie w googlach na poradnik przedsiębiorcy- zasiłek macierzyński a przedłużenie umowy o pracę do dnia porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×