Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ania

SKROBANKA

Polecane posty

Gość Gosc

Prawo, aborcja w uk jest legalna i bezpłatna (!!) jeśli masz NIN, a skoro tam mieszkasz to raczej go masz, a przynajmniej powinnaś 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

czyli jak dziecko ma nie urodzić chore albo zaraz umrzeć po porodzie to lepiej żeby po prostu sie urodziło i cierpiało niż dokonać aborcji bo to niegodziwy czyn? XD

Chory też ma prawo do życia. Znam rodzinę która miała śmiertelnie chore dziecko. Zmarło zaraz po porodzie. Ale przez tę chwilkę byli rodziną. Mogli nadać dziecku imię i godnie je pochować a potem przejść normalną żałobę. Dorosłych chorych przecież też nie zabijamy. Na razie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka
2 godziny temu, Gość gość napisał:

czyli jak dziecko ma nie urodzić chore albo zaraz umrzeć po porodzie to lepiej żeby po prostu sie urodziło i cierpiało niż dokonać aborcji bo to niegodziwy czyn? XD

vaneska juz chyba nie wie jak na to odpowiedzieć i zaraz ci do...i kolejnym nielogicznym argumentem xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa
7 minut temu, Gość Olka napisał:

vaneska juz chyba nie wie jak na to odpowiedzieć i zaraz ci do...i kolejnym nielogicznym argumentem xD 

Wg was logiczne jest dobijanie chorych i cierpiących. Zamknijmy szpitale.

Wyraziłam już swoją opinię, dziękuję za uwagę, do zobaczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CO XSSDDDDDD
55 minut temu, Gość Vanessa napisał:

Chory też ma prawo do życia. Znam rodzinę która miała śmiertelnie chore dziecko. Zmarło zaraz po porodzie. Ale przez tę chwilkę byli rodziną. Mogli nadać dziecku imię i godnie je pochować a potem przejść normalną żałobę. Dorosłych chorych przecież też nie zabijamy. Na razie...

No zajebiste Zycie, rodzice nie po to dokonują aborcji żeby matka urodziła chore dziecko, które za chwile ma umrzeć po porodzie. Aborcja jest po to, aby dziecko nie cierpiało a rodzice mieli lepszy komfort psychiczny po stracie nienarodzonego dziecka a nie odprawianie mu pogrzebu. Ta aborcja do czegoś jest - nie została stworzona tylko do tych niechcianych wpadek, ale i do usuwania płodu, który jest niesprawny i może umrzeć zaraz po porodzie albo cierpieć przez jakaś chorobę do końca życia. 
Nie każdy chce nosić chore dziecko, które będzie sie potem meczyc być może do końca życia albo tylko przez chwile po porodzie i umrze, wiec nie ..., ze każdy powinien być jak ta twoja rodzinka, która znałaś, bo nie wszyscy maja taka silne psychikę żeby przeżyć smierć kogoś, kogo sie nosiło pod sercem przez 9 miesięcy. 
Chyba lepiej jest usunąć plod we wczesnych tygodniach powstania go niż dokonywać aborcji w 4-5 miesiącu ciazy, wiec przestań tu wpieprzac te swoje chore ideologie, ze każde dziecko powinno żyć, bo nie każdy chce nosić chore dziecko, przez które prędzej czy później i ono będzie cierpiec i rodzic.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość CO XSSDDDDDD napisał:

No zajebiste Zycie, rodzice nie po to dokonują aborcji żeby matka urodziła chore dziecko, które za chwile ma umrzeć po porodzie. Aborcja jest po to, aby dziecko nie cierpiało a rodzice mieli lepszy komfort psychiczny po stracie nienarodzonego dziecka a nie odprawianie mu pogrzebu. Ta aborcja do czegoś jest - nie została stworzona tylko do tych niechcianych wpadek, ale i do usuwania płodu, który jest niesprawny i może umrzeć zaraz po porodzie albo cierpieć przez jakaś chorobę do końca życia. 
Nie każdy chce nosić chore dziecko, które będzie sie potem meczyc być może do końca życia albo tylko przez chwile po porodzie i umrze, wiec nie ..., ze każdy powinien być jak ta twoja rodzinka, która znałaś, bo nie wszyscy maja taka silne psychikę żeby przeżyć smierć kogoś, kogo sie nosiło pod sercem przez 9 miesięcy. 
Chyba lepiej jest usunąć plod we wczesnych tygodniach powstania go niż dokonywać aborcji w 4-5 miesiącu ciazy, wiec przestań tu wpieprzac te swoje chore ideologie, ze każde dziecko powinno żyć, bo nie każdy chce nosić chore dziecko, przez które prędzej czy później i ono będzie cierpiec i rodzic.  

 

nie zapomnij, ze niektóre kobiety tez nie zamierzają rodzic dzieci z gwałtu, to za dużo je kosztuje a trzeba liczyć równiez komfort psychiczny matki a nie tylko dziecka, które nawet jeszcze nim nie jest tylko zlepkiem komorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa
3 minuty temu, Gość CO XSSDDDDDD napisał:

No zajebiste Zycie, rodzice nie po to dokonują aborcji żeby matka urodziła chore dziecko, które za chwile ma umrzeć po porodzie. Aborcja jest po to, aby dziecko nie cierpiało a rodzice mieli lepszy komfort psychiczny po stracie nienarodzonego dziecka a nie odprawianie mu pogrzebu. Ta aborcja do czegoś jest - nie została stworzona tylko do tych niechcianych wpadek, ale i do usuwania płodu, który jest niesprawny i może umrzeć zaraz po porodzie albo cierpieć przez jakaś chorobę do końca życia. 
Nie każdy chce nosić chore dziecko, które będzie sie potem meczyc być może do końca życia albo tylko przez chwile po porodzie i umrze, wiec nie ..., ze każdy powinien być jak ta twoja rodzinka, która znałaś, bo nie wszyscy maja taka silne psychikę żeby przeżyć smierć kogoś, kogo sie nosiło pod sercem przez 9 miesięcy. 
Chyba lepiej jest usunąć plod we wczesnych tygodniach powstania go niż dokonywać aborcji w 4-5 miesiącu ciazy, wiec przestań tu wpieprzac te swoje chore ideologie, ze każde dziecko powinno żyć, bo nie każdy chce nosić chore dziecko, przez które prędzej czy później i ono będzie cierpiec i rodzic.  

 

Aborcja w każdym wypadku jest złem. Czy to choroba, czy wpadka, czy kilkutygodniowy "zlepek", czy kilkumiesięczny płód. Wielu rzeczy w życiu nie chcemy ale jednak nas spotykają. Nie jesteśmy w stanie przejść przez życie bez żadnego cierpienia i problemu. Czasem będzie to wielkie cierpienie jak choroba dziecka. Ale to Pan Bóg dał mu życie i On mu je odbierze. Nie wydaje mi się że łatwiej jest rozstać się z odpadem medycznym. Chyba lepiej mieć ten grób gdzie się postawi świeczkę. Tak nawet mówią kobiety po poronieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Vanessa napisał:

Aborcja w każdym wypadku jest złem. Czy to choroba, czy wpadka, czy kilkutygodniowy "zlepek", czy kilkumiesięczny płód. Wielu rzeczy w życiu nie chcemy ale jednak nas spotykają. Nie jesteśmy w stanie przejść przez życie bez żadnego cierpienia i problemu. Czasem będzie to wielkie cierpienie jak choroba dziecka. Ale to Pan Bóg dał mu życie i On mu je odbierze. Nie wydaje mi się że łatwiej jest rozstać się z odpadem medycznym. Chyba lepiej mieć ten grób gdzie się postawi świeczkę. Tak nawet mówią kobiety po poronieniu.

Jeśli nawet jest złem, to co jest gorsze: zabicie trzymiesięcznego zlepka komórek, który nie ma wykształconego systemu nerwowego, a więc świadomości, czy pozwolenie by kilkuletnie dziecko umarło z głodu i chorób? Jedyna różnica, że to pierwsze jest tu w Europie i białe, a tamte gdzieś daleko i beżowe. Poczuwasz się do ochrony życia tych dzieci mieszkających daleko, w takim samym stopniu jak płodów w Europie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Jeśli nawet jest złem, to co jest gorsze: zabicie trzymiesięcznego zlepka komórek, który nie ma wykształconego systemu nerwowego, a więc świadomości, czy pozwolenie by kilkuletnie dziecko umarło z głodu i chorób? Jedyna różnica, że to pierwsze jest tu w Europie i białe, a tamte gdzieś daleko i beżowe. Poczuwasz się do ochrony życia tych dzieci mieszkających daleko, w takim samym stopniu jak płodów w Europie?

Wszystkie dzieci zasługują na ochronę. Zamiast wydawać pieniądze na aborcję lepiej wydać na dożywianie głodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Vanessa napisał:

Wszystkie dzieci zasługują na ochronę. Zamiast wydawać pieniądze na aborcję lepiej wydać na dożywianie głodnych.

A o jakiej kwocie mówimy i na jakie dożywianie ona wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa
24 minuty temu, Gość Gość napisał:

A o jakiej kwocie mówimy i na jakie dożywianie ona wystarczy?

A jak daleko jest to głodne dziecko i jak bardzo beżowe? 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
36 minut temu, Gość Vanessa napisał:

A jak daleko jest to głodne dziecko i jak bardzo beżowe? 😜

To koszt aborcji zależy od tego? Ciekawe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Vanessa napisał:

Aborcja w każdym wypadku jest złem. Czy to choroba, czy wpadka, czy kilkutygodniowy "zlepek", czy kilkumiesięczny płód. Wielu rzeczy w życiu nie chcemy ale jednak nas spotykają. Nie jesteśmy w stanie przejść przez życie bez żadnego cierpienia i problemu. Czasem będzie to wielkie cierpienie jak choroba dziecka. Ale to Pan Bóg dał mu życie i On mu je odbierze. Nie wydaje mi się że łatwiej jest rozstać się z odpadem medycznym. Chyba lepiej mieć ten grób gdzie się postawi świeczkę. Tak nawet mówią kobiety po poronieniu.

a możesz spojrzeć na aborcje rozsądnie i logicznie czy tylko potrafisz na nia patrzeć przez pryzmat religii i kościoła? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa
40 minut temu, Gość gość napisał:

a możesz spojrzeć na aborcje rozsądnie i logicznie czy tylko potrafisz na nia patrzeć przez pryzmat religii i kościoła? 

Ależ to jest rozsądne i logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
27 minut temu, Gość Vanessa napisał:

Ależ to jest rozsądne i logiczne.

nie, nie jest
z punktu widzenia religii aborcja zawsze będzie złym czynem i grzechem 
a logicznego punktu widzenia osoby, która nie wierzy w nic i myśli racjonalnie i trzeźwo w każdej sprawie uważa, ze aborcja może być dokonana jeśli zagraża ona życiu dziecka lub matki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OKRZESIK
2 minuty temu, Gość gość napisał:

nie, nie jest
z punktu widzenia religii aborcja zawsze będzie złym czynem i grzechem 
a logicznego punktu widzenia osoby, która nie wierzy w nic i myśli racjonalnie i trzeźwo w każdej sprawie uważa, ze aborcja może być dokonana jeśli zagraża ona życiu dziecka lub matki 

Nie ma sensu dyskutować z osoba, która zamiast myśleć trzeźwo, dyskutuje z kimś o czymś na podstawie tego w co wierzy. Nie każdy wierzy w Boga, wiec logiczne jest, ze dla tej osoby aborcja będzie zwykłym zabiegiem, który możliwe, ze nawet uratował jej Zycie. Wiadomo, ze ciaza może nie tylko zagrażać życiu dziecka ale również i matki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa
13 minut temu, Gość OKRZESIK napisał:

Nie ma sensu dyskutować z osoba, która zamiast myśleć trzeźwo, dyskutuje z kimś o czymś na podstawie tego w co wierzy. Nie każdy wierzy w Boga, wiec logiczne jest, ze dla tej osoby aborcja będzie zwykłym zabiegiem, który możliwe, ze nawet uratował jej Zycie. Wiadomo, ze ciaza może nie tylko zagrażać życiu dziecka ale również i matki. 

Nic nie zagraża życiu dziecka bardziej niż aborcja! Żeby dziecko nie umarło to je zabijmy! To jest dopiero logika. Dla osób niewierzących są przecież argumenty naukowe z embriologii. Życie człowieka zaczyna się od połączenia jaja i plemnika.

Inną rzeczą jest ratowanie życia kobiety. np. ciąża pozamaciczna. Ona się nie rozwinie a kobietę zabije. Czyli trzeba ją usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa
52 minuty temu, Gość OKRZESIK napisał:

Nie ma sensu dyskutować z osoba, która zamiast myśleć trzeźwo, dyskutuje z kimś o czymś na podstawie tego w co wierzy. Nie każdy wierzy w Boga, wiec logiczne jest, ze dla tej osoby aborcja będzie zwykłym zabiegiem, który możliwe, ze nawet uratował jej Zycie. Wiadomo, ze ciaza może nie tylko zagrażać życiu dziecka ale również i matki. 

Najbardziej życiu dziecka zagraża aborcja. Zabijmy je żeby nie umarło. To jest logika! Dla niewierzących są argumenty naukowe. Życie człowieka zaczyna się od połączenia jaja i plemnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOORWA
2 godziny temu, Gość Vanessa napisał:

Najbardziej życiu dziecka zagraża aborcja. Zabijmy je żeby nie umarło. To jest logika! Dla niewierzących są argumenty naukowe. Życie człowieka zaczyna się od połączenia jaja i plemnika.

TY NIE ROZUMIESZ TEGO CO TUTAJ NAPISALISMY 
PO CO RODZIC CHORE DZIECKO, SKORO LEKARZ MOZE ZBADAC JUZ PODCZAS CIAZY ZE JEST TO CHORY PLOD KTORY NIE BEDZIE MIAL SZANSY PRZEZYCIA?
CIAZA MACICZNA, TEGO NAWET NIE POROWNUJ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona89
Dnia 29.12.2019 o 19:45, Gość Gość napisał:

Tak to może nie czuć... Poczytaj najpierw troche A dopiero później sie wypowiadaj. Co prawda serce zaczyna bić ok. 4-5 tygodnia ale układ nerwowy wyksztalca sie później...jeśli to nie prowokacja to do autorki: kilka dni to bardzo wcześnie... Ja miałam tak że przez pierwsze dni starałam sie o tym nie myśleć, tłumaczylam sobie ze zrobiłam dobrze (byłam w podobnej sytuacji co ty), wyrzuty sumienia przyszły dużo później. Teraz, ponad rok po zdarzeniu prawie o tym nie myśle chociaż wiem że zawsze bede pamietala...

Ja jestem 5 mać po. Za 2 msc bym miała termin. Co jakiś czas pamiętam. Miałam to szczescie, ze zrobilam to za granicą i nikt mnie nie oceniał a nawet miałam bardzo dużo wsparcia. Też pewnie bede pamiętać i co jakiś  czas będzie to do mnie wracać . Tylko, że ja bym wylądowała w szpitalu psychiatrycznym. Życzę  dużo  zdrowia i spokoju 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania
2 godziny temu, Lenkaa 123456 napisał:

Szkoda ze dokonalas aborcjii , mysle ze dalabys rade z jednym dzieckiem ...

Moje zdrowie by na to nie pozwoliło aby w ogóle donosić ciąże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×