Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Beatris

Testy owulacyjne, dni płodne, ciąża :) :)

Polecane posty

Gość Beatris

Dziewczyny jak to jest z tymi testami owu? Mam 25 dniowe cykle i 13 dnia na bieliźnie widziałam dużo dużo zbitego przezroczystego śluzu, niczym galaretka! 14 dnia doszło do stosunku, ponieważ staramy się o dziecko. W tych dniach testy owu były pozytywne, bo obie kreski tak samo ciemne. 15 dnia klucie jajników i wtedy też zrobiłam test i kreska testowa ciemniejsza od kontrolnej.. Czyli że owulacja nastąpi pewnie w przeciągu doby.. Ale 15 dzień +1 to chyba trochę za późno na owulacje przy 25 dniowych cyklach... A mam je jak w zegarku... Ufać testom czy bardziej zwracać uwagę na śluz? Myślicie że jest szansa na ciąże? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa

Może być też tak że masz za krótką fazę lutealną i wtedy mogą być kłopoty z zajściem w ciążę. Czy oprócz testów i obserwacji śluzu mierzysz temperaturę? To by dało dodatkową podpowiedź kiedy ta owulacja rzeczywiście zaszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatris
Przed chwilą, Gość Vanessa napisał:

Może być też tak że masz za krótką fazę lutealną i wtedy mogą być kłopoty z zajściem w ciążę. Czy oprócz testów i obserwacji śluzu mierzysz temperaturę? To by dało dodatkową podpowiedź kiedy ta owulacja rzeczywiście zaszła.

Właściwie to nie wiem czy mam problemy ponieważ już w jednej ciąży byłam tylko że to był pusty pęcherzyk. A co do temperatury to niestety nie mierze regularnie bo po prostu niekiedy zapominam... Prace mam na 5 rano i z głowy ucieka 😕 a takie nieregularne mierzenie chyba nie ma sensu.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Przy 25 dniowych cyklach, owu powinna wystąpić w 11 dniu cyklu. Też używam testów, ale nie pokrywają się z pomiarem temp. Ja polegam na temp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatris
6 minut temu, Gość Gość gość napisał:

Przy 25 dniowych cyklach, owu powinna wystąpić w 11 dniu cyklu. Też używam testów, ale nie pokrywają się z pomiarem temp. Ja polegam na temp. 

A na podstawie śluzu coś okreslasz? Ja kiedyś byłam na monitoringu i wyszło że mam owulacje 13 dc. I na to wychodzi, ale te testy mnie zmylily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa
29 minut temu, Gość Beatris napisał:

Właściwie to nie wiem czy mam problemy ponieważ już w jednej ciąży byłam tylko że to był pusty pęcherzyk. A co do temperatury to niestety nie mierze regularnie bo po prostu niekiedy zapominam... Prace mam na 5 rano i z głowy ucieka 😕 a takie nieregularne mierzenie chyba nie ma sensu.. 

Obok budzika kładziesz termometr i przed wstaniem z łóżka sprawa załatwiona 😉 Niestety w dni wolne budzik na tą samą godzinę. Ale potem można spać dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa

Połóż termometr obok budzika i przed wstaniem z łóżka sprawa załatwiona 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa
1 minutę temu, Gość Vanessa napisał:

Połóż termometr obok budzika i przed wstaniem z łóżka sprawa załatwiona 😉

Sorki. Dzisiaj kafe płata figle z dodawaniem odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Tak. Śluz też obserwuję. Dzięki pomiarowi temp udało nam się począć dziecko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jujo

Nie pytam złośliwie, ale po co robić te wszystkie testy? Nie lepiej uprawiać seks regularnie co dwa dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa
4 minuty temu, Gość Jujo napisał:

Nie pytam złośliwie, ale po co robić te wszystkie testy? Nie lepiej uprawiać seks regularnie co dwa dni?

Nie wszystkim się tyle chce 😂 A tak bardziej poważnie... Niektóre kobiety mają słaby śluz i im bliżej owulacji zajdzie współżycie tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatris
1 godzinę temu, Gość Jujo napisał:

Nie pytam złośliwie, ale po co robić te wszystkie testy? Nie lepiej uprawiać seks regularnie co dwa dni?

Mam podejrzenie PCO i robię testy żeby kontrolować jak z tą moją owulacja jest 🙂 chociaż niby po badaniach hormonalnych nic nie stwierdzono, to mówią że pęcherzyków mam sporo na jajnikach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatris
1 godzinę temu, Gość Vanessa napisał:

Obok budzika kładziesz termometr i przed wstaniem z łóżka sprawa załatwiona 😉 Niestety w dni wolne budzik na tą samą godzinę. Ale potem można spać dalej.

Postaram się tak robić właśnie. Jak terwz nie wyszło to od następnego miesiąca 1 dnia cyklu będę zapisywać 🙂 dziękuję za poradę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 godziny temu, Gość Gość gość napisał:

Przy 25 dniowych cyklach, owu powinna wystąpić w 11 dniu cyklu. 

BO ty tak powiedziałaś? 
Nie każda kobieta ma 14 dniową faze lutealną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Dlatego napisałam "powinna" być, a nie że "na pewno" jest. Krótka faza lutealna "może" mieć związek z tym, że trudno jest zajść w ciążę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To może warto zainwestować w komputer cyklu. Te Cyclotesty Myway mają dużo opcji i jest zapis na urządzeniu, nie trzeba kartek, długopisów. Masz wtedy budzik, termometr i zapis na jednym urządzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To może warto zainwestować w komputer cyklu. Te Cyclotesty Myway mają dużo opcji i jest zapis na urządzeniu, nie trzeba kartek, długopisów. Masz wtedy budzik, termometr i zapis na jednym urządzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To może warto zainwestować w komputer cyklu. Te Cyclotesty Myway mają dużo opcji i jest zapis na urządzeniu, nie trzeba kartek, długopisów. Masz wtedy budzik, termometr i zapis na jednym urządzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatris
55 minut temu, Gość Gość gość napisał:

Dlatego napisałam "powinna" być, a nie że "na pewno" jest. Krótka faza lutealna "może" mieć związek z tym, że trudno jest zajść w ciążę. 

Moja trwa 10... I jakoś nie było problemu, bo w sumie po 2 miesiącach zaszłam w ciąże prawdopodobnie z 14 na 15 dnia cyklu... No ale nie skończyła się dobrze.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatris
8 minut temu, Gość Gość napisał:

To może warto zainwestować w komputer cyklu. Te Cyclotesty Myway mają dużo opcji i jest zapis na urządzeniu, nie trzeba kartek, długopisów. Masz wtedy budzik, termometr i zapis na jednym urządzeniu.

Właśnie sprawdziłam w necie.. Ponad 1000 zł kosztuje takie urządzenie 😛 sporo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×