Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ewa

Kto bierze eutyrox?

Polecane posty

Gość Ewa

Dziewczyny ile przed śniadaniem bierzecie? Mi kazali pół godziny... Orientujecie się czy ten czas to czas w którym tabletka się rozpuszcza? 
chdozi o to że zwymiotowałam całe śniadanie chwile po tym jak skończyłam i teraz niewiem czy moją tabletkę tez 🤮 czy już się rozpuściła. Boje się jesc następną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Lekarz mówi że pół godziny. Jak raz nie weźmiesz to się nie nie stanie, to nie antykoncepcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dgjjk

Ja biore na 20-30min przed jedzeniem,kawa,itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Mi lekarz mówi, że trzeba brać 30 min, najpóźniej godzinę przed śniadaniem, bo najlepiej rozpuszcza się na czczo, i tyle czasu w zupełności wystarczy, żeby tabletka się odpowiednio rozpuściła.

Myślę, że jeśli 0,5h po zażyciu Euthyroxu zjadłaś śniadanie i dopiero wtedy zwymiotowałaś to wszystko jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nic ci się nie stanie, jak weźmiesz jeszcze jedną, albo nie weźmiesz wcale. Dobrze ci napisano, to nie trzecie piguła antykoncepcyjna w cyklu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa
3 minuty temu, Gość gość napisał:

Nic ci się nie stanie, jak weźmiesz jeszcze jedną, albo nie weźmiesz wcale. Dobrze ci napisano, to nie trzecie piguła antykoncepcyjna w cyklu. 

Jestem w ciąży i w badaniach wyszło bardzo wysokie tsh, zależy mi na tym aby jak najszybciej je obniżyć. Nie chciałabym pomijać dawek już w pierwszym tygodniu brania leku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mgr farm

Zgadza się, jedna pominięta tabletka euthyroxu nie zrobi różnicy. Inaczej jest w przypadku np. antykoncepcji albo antybiotyków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dziewczyny, mam wielką prośbę. Czy przy niewielkiej niedoczynności 4.5 (norma 4,2), powtarzałam badanie i objawach (w USG mam jeszcze znacznie powiększony jeden płat. Jestem po resekcji, ale odrósł) lekarz przepisze mi Eutyrox? Szkoda mi wydawać pieniądze na prywatną wizytę, tylko po to, żeby usłyszeć, żeby nie zaprzątać sobie tym głowy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8 minut temu, Gość Gość napisał:

Dziewczyny, mam wielką prośbę. Czy przy niewielkiej niedoczynności 4.5 (norma 4,2), powtarzałam badanie i objawach (w USG mam jeszcze znacznie powiększony jeden płat. Jestem po resekcji, ale odrósł) lekarz przepisze mi Eutyrox? Szkoda mi wydawać pieniądze na prywatną wizytę, tylko po to, żeby usłyszeć, żeby nie zaprzątać sobie tym głowy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Jeżeli nie jesteś emerytką, to nie jest niewielka niedoczynność.

Kobieta w wieku rozrodczym powinna mieć tsh na poziomie 1-2,5 max. Co z resztą badań? Ft3, Ft4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość gość napisał:

Jeżeli nie jesteś emerytką, to nie jest niewielka niedoczynność.

Kobieta w wieku rozrodczym powinna mieć tsh na poziomie 1-2,5 max. Co z resztą badań? Ft3, Ft4?

Nie jestem. Od jakiegoś czasu fatalnie się czuję (mam objawy niedoczynności) dlatego zrobiłam badania. W pierwszym wyszło 6,00, w powtórzonym za miesiąc 4,2, w obecnym 4,5. Pozostałe hormony w normie. Hashimoto nie stwierdzono, ani w wyniku, ani w USG. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Nie jestem. Od jakiegoś czasu fatalnie się czuję (mam objawy niedoczynności) dlatego zrobiłam badania. W pierwszym wyszło 6,00, w powtórzonym za miesiąc 4,2, w obecnym 4,5. Pozostałe hormony w normie. Hashimoto nie stwierdzono, ani w wyniku, ani w USG. 

Nic dziwnego. Mogą się mieścić w normach, ale dla Ciebie być za niskie. Ft4 powinno być blisko górnej granicy. Normy laboratoryjne są ustalane dla ogółu i mocno uśrednione, więc lekarz powinien rozpatrywać każdy przypadek indywidualnie, bo leczy się pacjenta, a nie wyniki. Jeśli źle się czujesz, to coś jest nie tak. Ja z takim wynikiem na pewno poszłabym do endokrynologa, tym bardziej, że Ci trochę skaczą te wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość gość napisał:

Nic dziwnego. Mogą się mieścić w normach, ale dla Ciebie być za niskie. Ft4 powinno być blisko górnej granicy. Normy laboratoryjne są ustalane dla ogółu i mocno uśrednione, więc lekarz powinien rozpatrywać każdy przypadek indywidualnie, bo leczy się pacjenta, a nie wyniki. Jeśli źle się czujesz, to coś jest nie tak. Ja z takim wynikiem na pewno poszłabym do endokrynologa, tym bardziej, że Ci trochę skaczą te wyniki.

Spojrzałam na wynik Ft4. Norma od 0,93 do 1,71. U mnie 1,22. 

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedzi. Już wiem, że wizyta jest potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara

Wg świeżych wytycznych euthyrox czy tam letrox bierze się godzinę przed sniadaniem i popija się wodą. Kawę pijemy 2h po połknięcie tabletki najwcześniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ibis8

W tabletce nie chodzi o to, by się rozpuściła, bo to się dzieje w mig, tylko o odpowiednie wchłonięcie się substancji czynnej, czyli hormonu. To zależy od bardzo wielu czynników. Ja biorę euthyrox od lat, od jakiegoś czasu na noc (ok. 4 godziny od ostatniego posiłku). Nie wszyscy lekarze jeszcze o tym słyszeli, ale jest coraz więcej badań na ten temat i ja potwierdzam, że to działa - wyniki, a przede wszystkim samopoczucie super. Jedynie wolno spada waga, ale nie jestem na diecie, od lat trzymam poziom 60 kg przy 166 cm wzrostu, chciałabym mieć jeszcze jakieś 3-4 kg mniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×