Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Urlop macierzyński

Polecane posty

Gość Gość

Witam, ginekolog wyznaczył mi termin porodu na 30 stycznia i chcę od tego dnia przejść na urlop macierzyński. Czy mogę tak zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

To znaczy? Od dnia porodu masz 21 dni na zgłoszenie pracodawcy jaki typ urlopu macierzyńskiego bierzesz i liczy się on od dnia porodu, czyli jak masz zaplanowane cesarskie cięcie na 30 stycznia, to tak, od tego dnia będziesz na „urlopie”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To znaczy, mam przewidywany termin porodu naturalnego ale kiedy tak naprawdę urodzę to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To znaczy, mam przewidywany termin porodu naturalnego ale kiedy tak naprawdę urodzę to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

To znaczy, mam przewidywany termin porodu naturalnego ale kiedy tak naprawdę urodzę to nie wiem

W takim razie nie możesz sobie wybrać od kiedy pójdziesz na urlop macierzyński, bo liczy się on od dnia porodu, a w przypadku naturalnego są to +/- dwa tygodnie od przewidywanej daty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak urodzisz 30 to przy założeniu, że poszczególne urlopy zostaną wykorzystane w ciągłości oraz w pełnym wymiarze,to bedziesz miała

Urlop macierzyński lub
na warunkach urlopu macierzyńskiego 20 tyg.od 30-01-2020
do 17-06-2020

Urlop rodzicielski 32 tyg.od 18-06-2020
do 27-01-2021

Razem 52 od 30-01-2020
do 27.-01-2021

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gos

Oczywiście że możesz iść na urlop przed porodem, tylko weź od lekarza zaświadczenie o przewidywanym terminie porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość xxx
1 godzinę temu, Gość Mama napisał:

W takim razie nie możesz sobie wybrać od kiedy pójdziesz na urlop macierzyński, bo liczy się on od dnia porodu, a w przypadku naturalnego są to +/- dwa tygodnie od przewidywanej daty.

Nieprawda. Urlop macierzyński można rozpocząć dwa tygodnie przed planowanym porodem. A nie lepiej wziąć L4? Przecież płatne 100% w ciąży, a na takich ostatnich nogach nikt się chyba na ciebie za zwolnienie nie obrazi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×