Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Uciekinier

Uciekajcie z tamtąd

Polecane posty

Gość Bartek813
52 minuty temu, Gość gość napisał:

W  żadnym cywilizowanym kraju nie daje się socjalu w takiej wysokości. Za to w cywilizowanych krajach rodzice nie muszą się bić o żłobki, przedszkola czy nianie (wszystko dofinansowane) i mogą oboje iść do pracy i jak normalni ludzie na swoje dzieci ZAROBIĆ. Tak samo emeryci mają godne emerytury, pozwalające im na podróże po świecie, nie muszą wybierać jak polski emeryt między wykupieniem leków a kupieniem jedzenia (bo na obie rzeczy nie starcza).

Tak to wygląda w cywilizowanych krajach, do których Polsce daleko, bardzo daleko, i dobrobytu w tym grajdole długo nie będzie (wprost przeciwnie, ceny już idą jak burza i inflacja rośnie).

Emerytury są największym problemem w Polsce nie pensje. Bo pensje juz jako tako mogą być całkiem ok. , ale średnia emerytura to 55% średniej pensji , w 2060 roku będzie to juz tylko 25 %. Np  średnia pensja w Polsce w 2060 roki będzie np 20000 zł a średnia emerytura 5000 zł 😄😄

a co do socjalu to nie jest on za darmo bo z podatkow , czyli ktos musi oddac kase na ten Socjal .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek813
5 godzin temu, Gość Gość napisał:

Wypłacanie 13 i 500+ to nie marnotrawstwo tylko pomoc w prawidłowym rozwoju społeczeństwa i powszechnego dobrobytu. Takie metody są dziś w każdym cywilizowanym kraju.

500+ nie jest za darmo ,ludzie płacą w podatkach na tych co mają dzieci , program ten nie spowodowal wzrostu urodzen więc jest to lipa , nie pieniądze tylko decyduja o maniu dzieci.

Taki socjalizm , w azji np nie ma emerytur czesto i ludzie maja więcej dzieci by potem utrzymywali rodziców na starość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek813

A tak w ogóle to co tak wszyscy jada do Uk lub niemiec a nikt nie jedzie np do Francji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22 minuty temu, Gość Bartek813 napisał:

A tak w ogóle to co tak wszyscy jada do Uk lub niemiec a nikt nie jedzie np do Francji?

Bo więcej ludzi się uczy angielskiego i niemieckiego, ale to nie oznacza, że gdzie indziej nie jedzie "nikt" - do Francji też wyjechało sporo osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeish
6 godzin temu, Gość yllssa napisał:

Podziwiasz ich, a za co? chyba za  kierowanie sie "sercem" zamiast rozumem.... a tu nie ma czego podziwiac

Podziwiam za odwagę i chęć życia w takim kraju. Bo żeby wrócić to trzeba mieć bardzo mocną psychikę lub bardzo ...#+£- mentalność na tyle, żeby pasować do reszty polskiego ludu. Ja się nie widzę w Polsce właśnie ze względu na mentalność i zacofanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Bartek813 napisał:

A tak w ogóle to co tak wszyscy jada do Uk lub niemiec a nikt nie jedzie np do Francji?

Bo język trudny, Arabów jak mrówków, pracy ani na lekarstwo a jak już to za gooowniane pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek813
56 minut temu, Gość Gość napisał:

Bo język trudny, Arabów jak mrówków, pracy ani na lekarstwo a jak już to za gooowniane pieniądze.

Może język to najbardziej logiczne , chociaż moim zdaniem to niemiecki jest też trudny , gdybym mial wybór to bym wolał francuski niż niemiecki.

W sumie umiem tylko angielski komunikatywnie oraz ucze się tajskiego , ale to moim zdaniem kilka leweli wyżej z trudnością niż francuski.

We Francji nie znajdzie się pracy w ogóle tylko z jezykiem angielskim?

 Co do arabow to myślę że w uk jest ich moze nawet więcej..., we Francji dużo afrykanow.

Az tak kiepsko z pracą we Francji jest? Czemu?

 

Orientuje się ktoś do Hiszpanii albo1 Włoch jeszcze ktoś wyjeżdża nie liczac wakacji? Bo slyszalem ze tam juz pensje wcale nie tak duzo wyższe niż w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Bo język trudny, Arabów jak mrówków, pracy ani na lekarstwo a jak już to za gooowniane pieniądze.

Ile lat mieszkasz we Francji? Bo ja już prawie 15, polscy znajomi też po kilka-kilkanaście, i nikt z nas ani nie miał specjalnych problemów ze znalezieniem pracy (i to takiej, jaka mu pasowała, a nie słynny gdzie indziej "zmywak"), ani nie pracuje "za goowniane pieniądze". Można znaleźć pracę nie znając dobrze francuskiego, jak choćby dziewczyna, którą niedawno poznałam i która pierwszą pracę znalazła w biurze podróży, po francusku potrafiąc się tylko mniej więcej dogadać na zakupach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarajcie dalej
Dnia 7.01.2020 o 07:29, Gość Gość napisał:

Fajnie opisujesz siebie i rodzinę 

Nie jestem w PL ciemnoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek813
8 godzin temu, Gość gość napisał:

Ile lat mieszkasz we Francji? Bo ja już prawie 15, polscy znajomi też po kilka-kilkanaście, i nikt z nas ani nie miał specjalnych problemów ze znalezieniem pracy (i to takiej, jaka mu pasowała, a nie słynny gdzie indziej "zmywak"), ani nie pracuje "za goowniane pieniądze". Można znaleźć pracę nie znając dobrze francuskiego, jak choćby dziewczyna, którą niedawno poznałam i która pierwszą pracę znalazła w biurze podróży, po francusku potrafiąc się tylko mniej więcej dogadać na zakupach.

Orientujesz sie moze czy we francji jest cos podobnego jak w Niemczech albo polsce?  czyli np wschodnia polska , wschodnie niemcy slabo rozwinięte gorsze pensje itp.

Sa jakieś rejony we francji typu francja B ? Południe francji jest bogate czy biedne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek813
8 godzin temu, Gość gość napisał:

Ile lat mieszkasz we Francji? Bo ja już prawie 15, polscy znajomi też po kilka-kilkanaście, i nikt z nas ani nie miał specjalnych problemów ze znalezieniem pracy (i to takiej, jaka mu pasowała, a nie słynny gdzie indziej "zmywak"), ani nie pracuje "za goowniane pieniądze". Można znaleźć pracę nie znając dobrze francuskiego, jak choćby dziewczyna, którą niedawno poznałam i która pierwszą pracę znalazła w biurze podróży, po francusku potrafiąc się tylko mniej więcej dogadać na zakupach.

Orientujesz sie moze czy we francji jest cos podobnego jak w Niemczech albo polsce?  czyli np wschodnia polska , wschodnie niemcy slabo rozwinięte gorsze pensje itp.

Sa jakieś rejony we francji typu francja B ? Południe francji jest bogate czy biedne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek813

A bez znajomości francuskiego tylko angielski da rade znaleść prace we Francji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frogs

Francuzi nawet jak znają angielski i potrafią to nie lubią tego języka i go zwykle unikają, ot takii historyczny ból duupy. Francuzi uważają się za pępek świata, co to nie oni, najlepsi ochy i achy, więc swój język wolą naturalnie. Rozmawiając po angielsku jesteś 3cia kategoria, nawet po czarnym/arabem mówiącym po francusku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I słusznie. Chronią swój język, kulturę, dzięki temu nie są drugą Holandią w której już nawet odchodzą od swojego języka, bo angielski bardziej ,,praktyczny". 

A w licznych dziedzinach Francuzi rzeczywiście są najlepsi. W kulturze wysokiej to mogą się równać tylko z Azjatami. Tak samo kuchnia, literatura itp. itd. 

Też mnie trochę dziwi to, że tak sporo ludzi emigruje do Niemiec i UK, a nie np. do Włoch czy Hiszpanii. Jakoś kwestia zarobków czy pracy za ,,goooowniane pieniądze" nie przeszkadza Polakom uczyć się języków w/w krajów, które są bardzo biedne, a mało kto uczy się francuskiego, podczas gdy Francja jest drugą gospodarką UE. Sporo za to uczy się języków azjatyckich, więc kwestia trudności francuskiego to po prostu słaby argument. 

Może to i lepiej nawet, bo jeszcze dzięki temu, że jest tak mała liczba Polaków we Francji, ten kraj jeszcze jakoś funkcjonuje. 

Sam właśnie uczę się francuskiego i japońskiego, dlatego, bo nie widzę siebie w Niemczech czy w Polsce. To po prostu nie moja mentalność i nie moja kultura. 🙂

 

Ktoś tu pisał o szacunku do kultury brytyjskiej i muszę się z tym zgodzić. UK to wspaniałe miejsce, wyspiarska mentalność podobna do tej w Japonii właśnie. 🙂 Również uwielbiam tę ich kulturę, chociaż są i takie aspekty UK które naprawdę mnie uwierają. 😕

Edytowano przez BlueMoon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×