Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anette

Urzad pracy i problem

Polecane posty

Gość Anette

W chwili obecnej nie pracuje, nie mam mozliwosci ubezpieczyc siebie i dzieci w pracy meza. Pracowalismy razem w tej samej firmie, mi skonczyla sie umowa po wakacjach i nie przedluzyli, a maz sam odszedl i pojechal tymczasowo zagranice ( uprzedzajac zwolnienia, we wrzesniu zwalniali i teraz od stycznia tez ma poleciec 150 osob).Zarejestrowalam sie w urzedzie w pazdzierniku. Mlodsze dziecko ma 2.5 roku, w zeszlym nie dostalo sie do przedszkola. W tym roku powinno jako 3latek sie dostac. Pan w urzedzie odroczyl mi szukanie pracy do stycznia, bo wie, ze nie mam z kim dziecka zostawic. No ale juz mamy styczen, za tydzien mam sie stawic i jestem w kropce. Do pracy zamierzam isc, ale chce szukac blizej wakacji. Teraz martwy sezon, ofert malo i byle jakie, teraz zalezy mi jedynie na ubezpieczeniu. Jezeli odmowie w urzedzie, to mnie wykresla. Jak odroczyc w czasie szukanie pracy przez urzad? Nie mam tu rodziny, nikogo, kto zajalby sie dzieckiem a ewentualna opiekunka wezmie prawie calosc wyplaty. Oferty z urzedu to najnizsza krajowa, staze to 900 zl. A opiekunki u mnie biora 12-13 zl na godzine. Meza nie ma do pomocy.  Ale jak pisalam, blizej wakacji bedziemy oboje szukac prace w Polsce. 

Czytalam porady, by brac skierowania z urzedu i na ewentualnych rozmowach stawiac siebie w gorszym swietle, by to pracodawca mnie nie chcial. Ale znam przypadki, gdzie to nic nie dali, bo.pracodawca napisal w uzasadnieniu, ze to osoba bezrobotna nie chciala oferty.

Wymyslilam, ze ba spotkaniu z pracownikiem UP powiem, ze szukam pracy na wlasna teke, wyslalamcv i czekam na odpowiedzi. Nie wiem, czy taka wymowka przejdzie. 

Sa tu mamy zarejestrowane w UP?

Moja szwagierka jest w podobnej sytuacji, szuka pracy na wlasna reke, ale u niej w urzedzie panuje zasada, ze matkom dzieci do lat 6 nie szukaja jakos specjalnie ofert. Ale co urzad, to inne zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaa

Ich nie interesuje czy szukasz sama czy nie. Z reszta jeśli cię wyślą na rozmowę to nie wiadomo czy pracodawca cię przyjmie. Jeśli jednak cię wykreśla to maz ci da kasę na ubezpieczenie płatne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anette

Jakie ubezpieczenie platne? Nigdzie nie znalazlam o tym informacji, a szukalam. Maz tez rozmawial ze swoja ksiegowa i ona mowila, ze wyjscia sa dwa- albo fikcyjnie sie zatrudnic i placic skladki albo UP. Oplacam sobie i mezowi dodatkowe ubezpieczenie, ale w PZU i ono.nie obejmuje podstawowej opieki zdrowotnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaa
4 minuty temu, Gość Anette napisał:

Jakie ubezpieczenie platne? Nigdzie nie znalazlam o tym informacji, a szukalam. Maz tez rozmawial ze swoja ksiegowa i ona mowila, ze wyjscia sa dwa- albo fikcyjnie sie zatrudnic i placic skladki albo UP. Oplacam sobie i mezowi dodatkowe ubezpieczenie, ale w PZU i ono.nie obejmuje podstawowej opieki zdrowotnej.

Zdrowotne w NFZ n własna reke, 300/400 zł, zadzwoń do oddziału 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anette

To jest kwota na osobe? Jesli tak, to sporo wychodzi.

A zeby bylo smieszniej, jeden rok kiedys za mlodu w moim rodzinnym miescie pracowalam na czarno, bylam mloda, bezdzietna i niezamezna i wtedy UP nigdy zadnej oferty mi nie zaproponowal. 

Ja nie mowie, ze ja chce caly czas sie slizgac w tym urzedzie jako bezrobotna, tu w gre wchodzi moze pol roku. Do pracy chce isc i chce sama szukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anette

U mnie w urzedzie sa cieci na matki malych dzieci. Kolezanka w podobnej sytuacji zostala wyslana do pracodawcy i pracodawca stwierdzil, ze ma przyjsc do tej pracy, ze go nie obchodzi, ze ma male dziecko (1.5 roku), bo potrzebuje pracownikow na juz. Jej sie udalo jakos z tego wywinac i napisala odwolanie, ktore zostalo rozpatrzone na jej korzysc. I tez dodam, ze to nie " wieczna bezrobotna".Bo gdy tylko dziecko dostalo sie do placowki, poszla do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ubezpieczenie potrzebujesz tylko ty, nie dziecko.Dziecko normalnie korzysta z opieki nfz.Te 400 zł sama byś sobie opłaciła.Ja kiedyś też dostałam skierowanie z up na rozmowę o pracę.Powiedziałam szczerze, że ja nie mam dojazdu dobrego, że to jest za daleko dla mnie, wpisano mi, że odmawiam podjęcia pracy.Nie zarejestrowano mnie wtedy .Teraz urzędy naprawdę się starają wypchnąć każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anette

U mnie w urzedzie sa cieci na matki malych dzieci. Kolezanka w podobnej sytuacji zostala wyslana do pracodawcy i pracodawca stwierdzil, ze ma przyjsc do tej pracy, ze go nie obchodzi, ze ma male dziecko (1.5 roku), bo potrzebuje pracownikow na juz. Jej sie udalo jakos z tego wywinac i napisala odwolanie, ktore zostalo rozpatrzone na jej korzysc. I tez dodam, ze to nie " wieczna bezrobotna".Bo gdy tylko dziecko dostalo sie do placowki, poszla do pracy.

Wczesniej po macierzynskim normalnie wrocilam do pracy, tylko na mniejsza czesc etatu a pracujac we dwoje u jednego pracodawcy, mielismy mozliwosc pracy na zmiany. I nie mialam problemu pt. Z kim zostawic dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anette

Jesli mialabym tylko sobie oplacac, to w porzadku. Dziekuje za informacje. To rozumiem, ze dzieci z automatu maja ubezpieczenie? Czy musze gdzies je zglosic?

Ja naprawde sie nie znam, info w internecie sprzeczne. Dodatkowo ostatni raz figurowalam jako bezrobotna 13 lat temu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek00
17 minut temu, Gość Aaa napisał:

Zdrowotne w NFZ n własna reke, 300/400 zł, zadzwoń do oddziału

To już chyba lepiej wykupić jakiś pakiet w jakiejś sieciówce medycznej, niż becelować 300, albo i więcej złotych.Czy podana kwota jest na miesiąc czy na kwartał ? Bo jak na kwartał to Nfz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja powiedziałam oficjalnie w urzędzie, że nie mam z kim zostawić dziecka. Kobieta w urzędzie wpisała mnie do jakiejś grupy wykluczonych(?) czy coś w tym stylu i przychodziłam tylko się podpisywać. Od września syn poszedł do przedszkola, my w końcu zalegalizowalismy swój związek i wróciłam do pracy, ale na pół etatu. Co z tego, jak młody non stop choruje, ja ciągle siedzę na zwolnieniu na L4 na niego. Pewnie umowy w pracy mi przez to nie przedluza, ale teraz to mnie chociaż mąż może ubezpieczyć. Generalnie ja pracowałam od 19 roku zycia. Mam 32 lata i przepracowanych 9 lat, do tego trzy lata studiów, bo mam licencjat, ale odkąd mam dziecko to trudno jest o prace, żeby pokrywała się z godzinami pracy przedszkola. Mąż pracuje na 3 zmiany, a ja po 12 godzin od 9-21. Na szczęście mam dużo wolnego w miesiącu. 

Na twoim miejscu postawiłbym sprawie jasno, że nie masz z kim zostawić dzieci i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Autorko, a dlaczego niby państwo miałoby ci sponsorować bezpłatną opiekę medyczną skoro w żaden sposób nie dokladqsz się do budżetu i unikasz pracy? To jest wg ciebie sprawiedliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosd&

Ja zrobiłam tak. Żeby nie być na łasce up podjęłam pracę na zleceniu na małą kwotę i mam ubezpieczenie. Tak działam od 3 lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Nie wykupuj żadnych prywatnych ubezpieczeń! Jak dziecko będzie potrzebowało karetki w nocy, to nie będą Cię wozić do żadnych szpitali w sieci tylko zawiozą Was do najbliższego państwowego, który nie ma podpisanej umowy z prywatnym ubezpieczycielem, i co w tedy? Będziesz  i tak musiała zapłacić za pobyt, a to nie są małe pieniądze. Idź do najbliższego NFZtu, powiedz że chcesz wykupić dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne dla siebie. Dzieci do 18/26 roku mają opiekę za darmo, więc będą "podpięte" pod ciebie. Chodzi tylko o ich zgłoszenie, żeby były w systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja jeszcze nie byłam matką wtedy, ale jak nie chciałam staży to udawało mi się zniechęcać, aż sama znalazłam normalną pracę za godziwą stawkę, nikt mi nie wpisał, że nie chce stażu. No, ale fakt, że pracodawcy znają te sztuczki i mogą się wkurzyć, że ktoś nie chce u nich za darmo robić (bo te grosze płaci urząd). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Autorko a twoja mama,tata pracują?  Jeśli  tak to niech cię zgłoszą do ubezpieczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Gosc napisał:

Autorko a twoja mama,tata pracują?  Jeśli  tak to niech cię zgłoszą do ubezpieczenia. 

Kobieta mam męża i dziecko, matka nie może jej do końca życia zgłaszać do ubezpieczenia. To działa albo do jakiegoś wieku albo w przypadku osób uczących się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Autorko, a dlaczego niby państwo miałoby ci sponsorować bezpłatną opiekę medyczną skoro w żaden sposób nie dokladqsz się do budżetu i unikasz pracy? To jest wg ciebie sprawiedliwe?

A dlaczego państwo ma utrzymywać pracowników urzędu pracy? Podobno w Polsce małe bezrobocie to może czas i odchudzić tę zbędną instytucję. Mi nigdy urząd pracy w niczym nie pomógł, nawet dawniej głupiego stażu nie mogłam dostać, a tu jak zwykle czepiasz się zwykłego obywatela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www

To ja mam też lipe . Facet jezdzi za granice ale nie mlze mnie ubezpieczyć. W czerwcu dostałam skierowanie na staż gdy moje dziecko skończyło dwa lata. No to na gwałt szukalam przedszkola,  Stażu oczywiście nie przedłużyli a za przedszkole place 600 zł bo nie chciałam dziecku robic wody z mozgu mówi koledzy przyzwyczajenie itd  i dostałam z up skierowanie do pracy na jakiejś wsi. Jestem w czarnej doopie. Bo staramy sie o rodzinne za granicą już drugi rok . Nie pobieram 500  plus stąd.  I według państwa gdy tylko będę odprowadzala składki w pl to mam składać tu bo liczą się moje podatki A nie ojca dziecka.   Do dupy wszystko. Z kolei nie jestesmy na tyle bogaci abym oplacala ubezpieczenue nfz 300 zl sama. Niestety urzędu nic nie obchodzi .  Ja też nie mam nikogo do pomocy. Praca w weekendy odpada, po 17 też bo do tej godziny przedszkole. Ja polecam jedynie wypisanie się z urzędu ( napisanie pisma że znalazłaś pracę) i ponowne zapisanie się za miesiąc na przykład. Będą Ci wciskać oferty bo muszą. Mnie wysłali na staż to baba że stazy zachowywała się jakbym miała ja po nogach całować A ani zwrotu za bilety ani dopłaty do przedszkola bo brak funduszy . Na czysto miałam 300 zł dla siebie. Teraz mi dali też niby do biura ale za najniższą krajową daleko od domu. Jak odmowie to na 120, 240 i iles tam jeszcze dni. Chcialam soe ubezpieczyc sama gdzies tak do 100 zl ale to nie pbejmuje s razie wu leczenja szpitalnego . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość U mnie

Mi się wydaje że tak działają UP w dużych miastach, ja mieszkam na wsi, UP niewielki, mam wpisany profil 3, w którym jest tylko ubezpieczenie, nikt nie szuka mi pracy. Mam 6 latka i 2latka, starszy 2tyg w przedszkolu a dwa w domu(a chdzi już 4 rok), młodszy idzie od września i wtedy też pomyślę o otwarciu działalności gospodarczej do której się teraz przygotowuję. W UP znają moje plany i nikt nic nie narzuca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja powiedziałam ,że nie szukam pracy i nikt mi nic nie proponował. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2

To możesz na wizycie powiedzieć, że jesteś po rozmowach rekrutacyjnych i w dwóch miejscach czekasz na odpowiedź w najbliższych 3-4 dni, czy Cię zatrudnią i nie wiesz, czy w tym przypadku opłaca Ci się brać jeszcze skierowania z urzędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anette

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Pojde i zobacze, bede improwizowac na miejscu. Jezeli mnie wykresla, to wtedy pomysle nad tym nfz za kase. 

I tak, dlaczego nie mam prawa korzystac? Ile razy widze na osiedlu grupe bezdomnych alkoholikow, ile razy karetke do nich wzywaja. Oni moga? Zreszta maksymalnie do wakacji/ konca wakacji taka sytuacja.

I tak, ja rozumiem sytuacje matek na rynku pracy, wspolczuje Pani piszacej wyzej. Zdaje sobie sprawe, ze jak dziecko dostanie sie do przedszkola, to.i tak nie zalatwi sprawy. Dlatego zapobiegawczo chce z mezem prace na zmiany. Ale to na razie musimy poczekac na oferty, teraz martwy sezon. Maz tez nie ma teraz kokosow. Mimo, iz zagranica. Jest kikla ofert na krzyz, ale to te same, ktore co chwile widnieja i w urzedzie i na ogloszeniach w internecie kuz od dobrych kilku lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie odpowiadajcie na ta prowokacje bo to jakas chora manipulantka. Wczesniej byla 29 singielka ktora ma za duze wymagania wzgledem facetow 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mi w trakcie macierzynskiego skonczyla sie umowa. Zarejestrowalam sie w UP i ciagle wysylali mnie na staze. Mam skonczone studia mgr, od kilku lat zajmowane stanowisko kierownik zakladu, staz pracy 12 lat. A tu dzwoni pani z urzedu i wysyla mnie na staz do sklepu spozywczego za 900 zl, uwaga, 22 km w jedna strone od mojego miejsca zamieszkania!!! I nie chodzi o to, ze jestem wielka pani, do sklepu to moge isc w kazdej chwili i zarobic 2500 a nie 900 zl, z czego 500 zl na paliwo, a na opiekunke musialby dolazyc maz. Pani urazona, bo nikt nie chce na staze chodzic! Musialam pojechac i zlozyc wyjasnienie z jakiego powodu odmawiam. Pojechalam, napisalam i porozmawialam z Panią kierownik. Kierowniczka rozmawiala ze mna calkiem inaczej niz te babki zza biurka, wyczuwalam, ze sama sie dziwila ze kierowali mnie na taki staz, tym bardziej ze mialam roczniaka w domu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 godzin temu, Gość Gość napisał:

Autorko, a dlaczego niby państwo miałoby ci sponsorować bezpłatną opiekę medyczną skoro w żaden sposób nie dokladqsz się do budżetu i unikasz pracy? To jest wg ciebie sprawiedliwe?

Przecież nie ma "sprawiedliwości" w tej kwestii i to jest oczywiste jak dla mnie. Ja pracuje prawie 20 lat, w tym czasie nie dostałam nic od Państwa. Jak już zdażyło się, że byłam chora, to leczyłam się prywatnie. Ale myślę sobie, że w życiu różnie może być dlatego ja autorce nie żałuję. Ani się nie wzbogace ani nie zbiednieje. I tak jesteśmy notorycznie okradani przez Państwo. 

Autorko, a czy nie możesz powiedziec w UP, że nie masz w dalszym ciągu z kim zostawić dziecka. Ewentualnie na tych rozmowach o pracę zaznacz, że masz małe dzieci ktore dużo chorują. Myślę, że to może zniechęcić potencjalnych pracodawców. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 godzin temu, Gość Gość napisał:

Autorko, a dlaczego niby państwo miałoby ci sponsorować bezpłatną opiekę medyczną skoro w żaden sposób nie dokladqsz się do budżetu i unikasz pracy? To jest wg ciebie sprawiedliwe?

Przecież nie ma "sprawiedliwości" w tej kwestii i to jest oczywiste jak dla mnie. Ja pracuje prawie 20 lat, w tym czasie nie dostałam nic od Państwa. Jak już zdażyło się, że byłam chora, to leczyłam się prywatnie. Ale myślę sobie, że w życiu różnie może być dlatego ja autorce nie żałuję. Ani się nie wzbogace ani nie zbiednieje. I tak jesteśmy notorycznie okradani przez Państwo. 

Autorko, a czy nie możesz powiedziec w UP, że nie masz w dalszym ciągu z kim zostawić dziecka. Ewentualnie na tych rozmowach o pracę zaznacz, że masz małe dzieci ktore dużo chorują. Myślę, że to może zniechęcić potencjalnych pracodawców. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 godzin temu, Gość Gość napisał:

Autorko, a dlaczego niby państwo miałoby ci sponsorować bezpłatną opiekę medyczną skoro w żaden sposób nie dokladqsz się do budżetu i unikasz pracy? To jest wg ciebie sprawiedliwe?

Przecież nie ma "sprawiedliwości" w tej kwestii i to jest oczywiste jak dla mnie. Ja pracuje prawie 20 lat, w tym czasie nie dostałam nic od Państwa. Jak już zdażyło się, że byłam chora, to leczyłam się prywatnie. Ale myślę sobie, że w życiu różnie może być dlatego ja autorce nie żałuję. Ani się nie wzbogace ani nie zbiednieje. I tak jesteśmy notorycznie okradani przez Państwo. 

Autorko, a czy nie możesz powiedziec w UP, że nie masz w dalszym ciągu z kim zostawić dziecka. Ewentualnie na tych rozmowach o pracę zaznacz, że masz małe dzieci ktore dużo chorują. Myślę, że to może zniechęcić potencjalnych pracodawców. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimka

Mi  co tydzień proponowali staże a mam 29 lat, aby się mnie pozbyć bo należał mi się zasiłek dla bezrobotnych. No bez jaj. W końcu się wyrejestrowałam. Byłam zarejestrowana ponad miesiąc. A po miesiącu znalazłam prace. Następnym razem choćbym miała pasa zacisnąć sama wykupie ubezpieczenie NFZ. Co chwile głupie przytyki i pytania jak rezygnowałam ze stażu, jedenj powiedziałam „ A Pani chciałaby iść na staż za 900zł?”.Miałam zapieprzać na pełnym etacie za grosze bo oni tak chcieli Mam wyższe wykształcenie a ta mi ze stażami co chwile. Oferty pracy jedynie ciekawe były ale to 100km od miejsca zamieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wwww

No to ja pisałam tu wczoraj. Też mnie wcisneli na staż miałam 2.5 łatka w domu. Na nieszczęście mnie przyjęli

 Staz był super ale w ciągu dwóch dni musiałam znaleźć synowi przedszkole. Prywatne. Zero dopłat bo nie ma do biletu nie ma i zarabislam na czysto 300 zł, bez przesady. Ale co to te baby  obchodzi ważne że podniosłam statystyki. I znów praca za najniższą daleko. Ja chyba w ogole nie pojde na żadna rozmowę wypisze sie za kilka dni i zapisze znow za miesiac dwa.  Też narazie nie szukam pracy bo czekamy na rodzinne z za granicy. Nie po to czekam tyle lat i byłam taka wielce uczciwa wobec państwa w pl żeby teraz mieć gowno. Pozdraiwam autorko i życzę powodzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×