Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MAmusia Joli

Córka dostała okres i chce używać

Polecane posty

Gość MAmusia Joli

Jak w temacie- moja córka dostała okres. Problem w tym że chce uzywac podpasek wielorazowego użytku, bo te plastikowe ją obcierają. Stąd moje pytanie, w czym powinnam prać takie podpaski, i ile czystych podpasek dziennie jej dawać? Czy powinnam jej je prac ręcznie? Czy wyparzać? Czy to w ogole higieniczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa

Przecież nie wszystkie jednorazówki są plastikowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kupa

Pralka pierze przecież. Kup z 15 na początek i niech zobaczy czy jej wygodnie. A może kubeczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość MAmusia Joli napisał:

Jak w temacie- moja córka dostała okres. Problem w tym że chce uzywac podpasek wielorazowego użytku, bo te plastikowe ją obcierają. Stąd moje pytanie, w czym powinnam prać takie podpaski, i ile czystych podpasek dziennie jej dawać? Czy powinnam jej je prac ręcznie? Czy wyparzać? Czy to w ogole higieniczne

1) Normalnie - w proszku.  A bieliznę jak pierzesz? Wyparzasz?

2) Jak chce to spróbować nie zaszkodzi. Chociaż podejrzewam, że szybko się zniechęci, bo jest z nimi trochę roboty. Także ja bym kupiła na spróbowanie i jak jej się spodoba to dokupiła więcej.

Ja używam czasem majtek menstruacyjnych. Moim zdaniem opcja lepsza niż takie wielorazowe podpaski ale też bez szału (nie wytrzymują całego dnia - około 7 godzin, nie ma jak ich zmienić w miejscu publicznym, długo schną, wysoka cena itd.)

Na Twoim miejscu poszukałabym podpasek bez plastikowej otoczki. Bell ma takie, również Always w jasnoróżowym opakowaniu.  Jedne podpaski wielorazowe, reszta normalne bez plastiku i niech córka testuje.

1 godzinę temu, Gość Kupa napisał:

Pralka pierze przecież. Kup z 15 na początek i niech zobaczy czy jej wygodnie. A może kubeczek?

Bez sensu 15, przecież to dużo. Sprawdziłam w necie, jedna to koszt około 25-45 zł - kupa kasy jak na kupowanie w ciemno.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikiki

W życiu bym tego nie prała jako matka, ani jako córka nie kazałabym mamie prać swoich brudów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

wg mnie takie cos powinno sie prac bezposrednio po uzyciu. Wiec niech corka sobie pierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nawet nie wiedziałam, że takie są...Fuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Serio chcesz jej prac podpaski? Ile ona ma lat, pięć, że nie może sobie sama uprać? Obleśne są te podpaski. Ale wiadomo, temat stworzony, żeby zaraz się tu jakaś obleśna firma z wielorazowymi podpaskami zareklamowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość wikiki napisał:

W życiu bym tego nie prała jako matka, ani jako córka nie kazałabym mamie prać swoich brudów.

Dokładnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka
1 godzinę temu, Gość wikiki napisał:

W życiu bym tego nie prała jako matka, ani jako córka nie kazałabym mamie prać swoich brudów.

Po cholerę podnosisz to durne prowo stary zboku? Temat sprzed niemal miesiąca i tak nagle "musiałaś" się wypowiedzieć i odpisać temu komuś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość wikiki napisał:

W życiu bym tego nie prała jako matka, ani jako córka nie kazałabym mamie prać swoich brudów.

Teraz dzieciaki są cwane. Mojej znajomej córka w wieku 16 lat została weganka. Oznajmiła to rodzinie, matka przez jakiś czas robił w jej osobne obiady itd.w końcu przestala,bo ile można? Powiedziała że skoro chce byc weganka to ma gotować sobie sama. Wróciła do miesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka

Ja mam tampony beppy i nie uczulaja mnie, są higieniczne, można w nich pływać i chodzić na saunę, może takie niech spróbuje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×