Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co to za chory pomysl ze 500 plus ma byc w bonach to jakis zart jak nie na konto to bedzie awantura pierwsza pujde pod sejm i sad skandal

Polecane posty

Gość gość

To jest niedopomyslenia gdzie sprawiedliwosc jakim prawem jakis talon na zarcie dostaniemy co to jest za zart jakis chory rzadzacy nienawidza nas tak za to !? Maja byc pieniadze jak nie to sad i trybunal ma byc! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Niezły pomysł z tymi bonami. Powinny być tylko do polskich sklepów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dgjk

Bony super pomysł;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ha ha ha dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moim zdaniem do super pomysł chociaż pewnie tak nigdy nie zrobią. Uważam że państwo powinno dopilnować żeby ta kasa szła na dziecko a nie na paznokcie madek nierobów lub alko i fajki dla patoli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Swietny pomysl, juz dawno temu powinni to wprowadzic. Patrzec nie mozna, ze rodzice nie pracują, kilkoro dzieci a na papieroski i popijanie mają. Oby tylko nie zaczelo sie handlowanie bonami jak swego czasu paczkami zywnosciowymi z mopsu. Jedzenie czy srodki czystosci i tak musisz kupic wiec co za roznica czy zaplacisz pieniedzmi czy bonem. Z tego co czytalam, to bony beda przyzmawame tylko rodzinom, w ktorych zle sie dzieje, a pieniadze sa przeznaczane miedzy innymi na alkohol, wiec dlaczego tak sie tym denerwujesz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Pomysł świetny,ale nie mam złudzeń,że to wprowadzą.Tym bardziej przed wyborami,a wybory jakieś zawsze są;/ Suweren będzie protestować i jeszcze nie zagłosuje.Nie zaryzykują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paris
25 minut temu, Gość gosc napisał:

Niezły pomysł z tymi bonami. Powinny być tylko do polskich sklepów 

Ale dlaczego to tylko sklepy mają być? Znów konsumpcjonizm :classic_unsure: Nie mogą iść na naukę języków obcych, albo inne zaj. pozalekcyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paris
25 minut temu, Gość gosc napisał:

Niezły pomysł z tymi bonami. Powinny być tylko do polskich sklepów 

Ale dlaczego to tylko sklepy mają być? Znów konsumpcjonizm :classic_unsure: Nie mogą iść na naukę języków obcych, albo inne zaj. pozalekcyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bony dotyczą tylko rodzin w których stwierdzono problem z odpowiedzialnym wydawaniem pieniędzy. Za bony rodzina będzie mogła kupić żywność, pieluchy, artykuły szkolne itp. Ale taki bon nie będzie mógł być przeznaczony ani na papierosy, ani na alkohol lub inne używki. Nawet gdyby państwo wprowadziło takie bony dla wszystkich uczestników programy 500+ to nie widzę tu nic złego. Jak zwykle najgłośniej będą się darły patole którym dofinansowanie na alko się skończy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
38 minut temu, Gość Gość napisał:

Moim zdaniem do super pomysł chociaż pewnie tak nigdy nie zrobią. Uważam że państwo powinno dopilnować żeby ta kasa szła na dziecko a nie na paznokcie madek nierobów lub alko i fajki dla patoli. 

Problem w tym, że to jeden kit, czy dostaniesz w bonie, czy w pieniądzach. Bo widzisz, bon 500+ pójdzie na żarcie dla rodziny i ewentualne ciuchy i leki, a reszta zasiłków w postaci rodzinnego, zasiłków stałych, celowych i kupy innych pójdzie na tzw "przelew". Zawsze można kupić dziecku kurtkę, a potem ją sprzedać. Albo bon 500+sprzedać komuś za 400zł. Znajdzie sie wielu takich, co kupi taki bon, no bo jednak 100zł piechotą nie chodzi, a jak się wydaje ok 1500-2000 na jedzenie, to dlaczego nie płacić zawsze bonami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uczeń

ale tak naprawdę to nie ma znaczenia czy będzie w bonach czy w pieniądzach, nawet jeśli ktoś pali i pije to wyda na to inne pieniądze a nie 500 plus.Np.rodzinne lub z wypłaty.Jedyny minus,to taki że trzeba by było dokonywać zakupów w wybranych sklepach, bo pewnie nie każde sklepy uznawałyby bony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Byłoby to uczciwe w stosunku do normalnych ludzi, którzy nie wydają tych pieniędzy na siebie i/lub swoje używki zamiast dzieci, ale przykładowo ja odkładam miesięcznie to 500 złotych na konto oszczędnościowe i jak moje dziecko będzie pełnoletnie, to wtedy dostanie te pieniądze na start w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uczeń
4 minuty temu, Gość gość napisał:

Problem w tym, że to jeden kit, czy dostaniesz w bonie, czy w pieniądzach. Bo widzisz, bon 500+ pójdzie na żarcie dla rodziny i ewentualne ciuchy i leki, a reszta zasiłków w postaci rodzinnego, zasiłków stałych, celowych i kupy innych pójdzie na tzw "przelew". Zawsze można kupić dziecku kurtkę, a potem ją sprzedać. Albo bon 500+sprzedać komuś za 400zł. Znajdzie sie wielu takich, co kupi taki bon, no bo jednak 100zł piechotą nie chodzi, a jak się wydaje ok 1500-2000 na jedzenie, to dlaczego nie płacić zawsze bonami?

dokładnie tak jest, mój sąsiad samotny pan który mieszka bez prądu  wszystko ma dofinansowane, dostaje też Bony, 5 bonów po 100 zł i sprzedaje te bony sąsiadom .Bon 100 zl.za 70 zł i kupuje sobie alkohol i papierosy. Mi też chciał sprzedać ale nie kupiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uczeń
2 minuty temu, Gość Mama napisał:

Byłoby to uczciwe w stosunku do normalnych ludzi, którzy nie wydają tych pieniędzy na siebie i/lub swoje używki zamiast dzieci, ale przykładowo ja odkładam miesięcznie to 500 złotych na konto oszczędnościowe i jak moje dziecko będzie pełnoletnie, to wtedy dostanie te pieniądze na start w życiu.

dziwne,a  z jakiej racji dziecko ma dostać te pieniądze na start ?skąd wiesz czy czasem ich nie przehula? to są pieniądze na teraz, na pomoc w utrzymaniu dziecka a nie na później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość Uczeń napisał:

dziwne,a  z jakiej racji dziecko ma dostać te pieniądze na start ?skąd wiesz czy czasem ich nie przehula? to są pieniądze na teraz, na pomoc w utrzymaniu dziecka a nie na później.

Naprawdę? Na teraz? Bo ja robię inny numer. Jak mi przychodzi przelew z wypłatą, to odkładam dla dzieci z mojej wypłaty na osobne konto oszczędnościowe, a jak przychodzi przelew z 500+, to za to płacę jedzenie dla dzieci, ciuchy i inne. Czy tak może być? Czy w ten sposób te 500+ jest moją pomocą w utrzymaniu dziecka na teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama
9 minut temu, Gość Uczeń napisał:

dziwne,a  z jakiej racji dziecko ma dostać te pieniądze na start ?skąd wiesz czy czasem ich nie przehula? to są pieniądze na teraz, na pomoc w utrzymaniu dziecka a nie na później.

Nie moja sprawa co z nimi zrobi. Moi rodzice odkładali swoje oszczędności przez całe moje dzieciństwo i na osiemnastkę dostałam taki właśnie prezent. Trochę wydałam na przyjemności typu wycieczka na Karaiby, bo o tym marzyłam, a potem poszłam do pracy, dołożyłam tam pieniędzy z wypłat i kupiłam mieszkanie bez kredytu. Jestem moim rodzicom ogromnie wdzięczna za to i tak samo chcę dla moich dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Super narescie biora sie za 500+ to pieniadze ktore tworza patologie w Polsce. DAJCIE 500+ DLA PRACUJACYCH.NIECH SIE WEZMA DO ROBOTY PATOLE I BEZROBBOTNI a nie zeruja ma ludziach pracujacych i placacych podatki. Jak zabiora 500+ to sie napelnia domy dziecka bo niektorym tylko zalezy na kasie. Narescie bedzie porzadek. Zmiencie to jak najszybciej niech nie szerzy sie patologia. Dajcie to ma doksztalcanie dzievi obiady w szkole ale nie dawajcie kasy do reki

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, DANIEL napisał:

Bony dotyczą tylko rodzin w których stwierdzono problem z odpowiedzialnym wydawaniem pieniędzy. Za bony rodzina będzie mogła kupić żywność, pieluchy, artykuły szkolne itp. Ale taki bon nie będzie mógł być przeznaczony ani na papierosy, ani na alkohol lub inne używki. Nawet gdyby państwo wprowadziło takie bony dla wszystkich uczestników programy 500+ to nie widzę tu nic złego. Jak zwykle najgłośniej będą się darły patole którym dofinansowanie na alko się skończy. 

Nie widzę wprowadzania bonów. Ja zawsze jak kupuje piwo, to dziecku przecież kupuję orężadę, a jak kupuję fajki, to dzieciak przecież dostaje lizaka albo loda. Tak było jak jeszcze nie było 500+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Byłoby fajnie. Nie miałabym nic przeciwko. Ale tak nie będzie, bo patola też ma prawa wyborcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Byłoby fajnie. Nie miałabym nic przeciwko. Ale tak nie będzie, bo patola też ma prawa wyborcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Byłoby fajnie. Nie miałabym nic przeciwko. Ale tak nie będzie, bo patola też ma prawa wyborcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Llpitla

I powinien byc warunek ze rodzice pracują!!! A nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jka

I bardzo dobrze darmozjady - do roboty się brać ...e - zabrałabym wszystkim niepracującym te gowniane pieniądze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieroby do roboty!!!

beneficjenci 500+ sa tak durni, ze zamiast uzyc google i sprawdzic zrodlo to oburzeni pisza posty takie jak ten. Wywiad z 4 grudnia 2019 - gazeta Business Insider. Wynika jednoznacznie, ze 500+ jako takie zostanie, zas DODATKOWE formy wspierania madek moga byc w formie bonow zamiast gotowki do reki. Sprawdzenie tego zajelo mi mniej niz 5 minut.

Jak dla mnie, nieroby i glupki powinni dostac bon oswiatowy zamiast 500+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Llll
6 godzin temu, Gość Gość napisał:

Swietny pomysl, juz dawno temu powinni to wprowadzic. Patrzec nie mozna, ze rodzice nie pracują, kilkoro dzieci a na papieroski i popijanie mają. Oby tylko nie zaczelo sie handlowanie bonami jak swego czasu paczkami zywnosciowymi z mopsu. Jedzenie czy srodki czystosci i tak musisz kupic wiec co za roznica czy zaplacisz pieniedzmi czy bonem. Z tego co czytalam, to bony beda przyzmawame tylko rodzinom, w ktorych zle sie dzieje, a pieniadze sa przeznaczane miedzy innymi na alkohol, wiec dlaczego tak sie tym denerwujesz? 

Przecież już tak od dawna jest, że rodziny u których zauważono dysfunkcyjność, 500+ dostają w bonach, nawet znam jeden taki przypadek osobiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AJda
9 godzin temu, Gość gość napisał:

To jest niedopomyslenia gdzie sprawiedliwosc jakim prawem jakis talon na zarcie dostaniemy co to jest za zart jakis chory rzadzacy nienawidza nas tak za to !? Maja byc pieniadze jak nie to sad i trybunal ma byc! 

A co? Pazurów nie będzie można zrobić? Albo ciuszka nie będzie można sobie kupić? Te pieniądze są dla dzieci a nie na Wasze wydatki 😊 jak brakuje, to do pracy trzeba iść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenka

Przecież jedzenie i tak trzeba kupować i to za więcej niż 500zł miesięcznie. Ja bym po prostu zaczęła kredyt hipoteczny płacić z wypłaty i tyle. Problem z tym mogą mieć jedynie ludzie którzy nie mają innych pieniędzy, a 500 plus przepieprzają na swoje niekoniecznie dobre używki i rozrywki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Louis

I bardzo dobrze. Ale teraz madki piecze dupsko, że na rzęsy i pazury nie będzie xD Do roboty darmozjady! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rezydent

Wprowadzić bony z unikatowym identyfikatorem nieroba 500+, podczas robienia zakupów robimy identyfikację bon > kupujący. Wyłączyć alkohol i inne używki z listy towarów. Wprowadzić olbrzymie kary dla sklepów w przypadku niesprawdzenia poprawności, kara dla tego co używa odkupionego bonu. A co do zajęć pozalekcyjnych / kolonii / obozów / wycieczek szkolnych należy wprowadzić możliwość odjęcia pewnej sumy z bonu przez osobę z zarejestrowaną działalnością i z odpowiednim kodem PKD + paragon lub faktura imienna na dziecko po odbyciu zajęć pozalekcyjnych.

Jest tyle wariantów na uszczelnienie programu nieroby+. Zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×