Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

DANIEL

Zarejestrowani
 • Zawartość

  924
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

80 Excellent

1 obserwujący

Ostatnio na profilu byli

1419 wyświetleń profilu
 1. Eh dziewczyno nabierz oleju w głowie póki jeszcze możesz. Mam kuzyna który wiecznie klepie biedę bo połowę wypłaty oddaje mamusi. Byłej ściemniał że zarabia połowe mniej a mamusia remontowała dom jego bratu. Teraz chłopaczek płaci alimenty i siedzi w wynajętym mieszkaniu bo 170m2 domu to za mało żeby braciszek z mamusią go przyjęli. A twój albo jest z natury chytry albo może w tych wspomnianych grach kasę topi.
 2. Skoro to partia dba o dobro obywateli to czemu nazywamy nasz ustrój demokracją? I nie ważne która partia ma władze, bo wszystkie są kpiną z demokracji. Obywatele wybierają swoich przedstawicieli a oni powinni reprezentować nastroje wyborców a nie interesy przewodniczacych partii. Obecnie mamy ten drugi system, więc w czym system sprawowania rzadów różni się od komunizmu? W końcu i tak rządzi partia i tak.
 3. Skoro to partia dba o dobro obywateli to czemu nazywamy nasz ustrój demokracją? I nie ważne która partia ma władze, bo wszystkie są kpiną z demokracji. Obywatele wybierają swoich przedstawicieli a oni powinni reprezentować nastroje wyborców a nie interesy przewodniczacych partii. Obecnie mamy ten drugi system, więc w czym system sprawowania rzadów różni się od komunizmu? W końcu i tak rządzi partia i tak.
 4. Eh i o co ten cały spór? Przecież ustrój w polsce to dalej władza partii, tylko że zdmiast jednej mamy kilka. Ale co to za demokracja jak najpierw donek a teraz kaczor decydują za wszystkich. U nas stanowisko posła sprowadza się jedynie do roli osła który podczas głosowania klika jak mu naczelnik danej partii każe. Skoro jest dyscyplina partyjna to gdzie ta demokracja? Bo jak na razie wszyscy ją wychwalają ale nikt tak naprawdę nie widzi.
 5. Złe strony komunizmu zna każdy bo trombi się o nich wszędzie, ale o plusach tamtych czasów wszyscy wstydzą się mówić. Tak się wszyscy zachłystneli solidarniściowa wolnością że wszystko co pochodziło z okresu PRL było przez długie lata be. Unia potrzebowała nas jako poligonu do inwestycji bo czego nie dało się lub się zwyczajnie nie opłacało wyprodukować w chinach to dało się zrobić w polsce. Niskie płace, skorumpowane zwiazki zawodowe lub ich brak, brak realnej ochrony pracownika to prawdziwy raj dla kapitalistycznego inwestora. Nie oszukujmy się ani my ani żaden inny kraj nie jesteśmy potrzebni uni. Liczy się tylko jaki biznes na którym terenie ma najwięcej do ugrania. Cała masa biurokracji służy tylko maskowaniu dymania unijnych obywateli.
 6. Złe strony komunizmu zna każdy bo trombi się o nich wszędzie, ale o plusach tamtych czasów wszyscy wstydzą się mówić. Tak się wszyscy zachłystneli solidarniściowa wolnością że wszystko co pochodziło z okresu PRL było przez długie lata be. Unia potrzebowała nas jako poligonu do inwestycji bo czego nie dało się lub się zwyczajnie nie opłacało wyprodukować w chinach to dało się zrobić w polsce. Niskie płace, skorumpowane zwiazki zawodowe lub ich brak, brak realnej ochrony pracownika to prawdziwy raj dla kapitalistycznego inwestora. Nie oszukujmy się ani my ani żaden inny kraj nie jesteśmy potrzebni uni. Liczy się tylko jaki biznes na którym terenie ma najwięcej do ugrania. Cała masa biurokracji służy tylko maskowaniu dymania unijnych obywateli.
 7. Port w gdyni to była konieczność żeby młody kraj nie zdechł ekonomicznie. W całej rzeczpospolitej miałeś tylko port w gdyni i COP z czego ten ostatni nigdy nie osiągnął pełni możliwości. Reszta kraju to umierające rzemiosło z braku dostepu materiałów i co najważniejsze braku klientów. Prawie połowa dzieci głodowała a większość musiała pracować i to nawet w takich miejscach jak kopalnie. W kraju liczyła się tylko szlachta u to jedna z najbardziej opornych na reformy w europie. Dopiero ten znienawidzony komunizm dał Polakom powszechną prace, chleb i przedewszystkim zwykły chłop zyskał trochę godności. W krajach zachodu socjalizm nie miał przebicia tylko dlatego że elity wcześniej zrezygnowały z części przywilejów, dając pospolstwu poczucie kontroli nad własnym losem.
 8. Mów do słupa a słup jak du... Nigdzie nie powiedziałem że było lepiej bo tego nie da się obiektywnie porównać. Ale biorąc pozycję z jakiej zaczynaliśmy po wojnie i gospodarkę pod koniec komunizmu to żebyś nie wiem jak ubarwił rzeczywistość postęp jest ogromny. I nie porównuj tu nas z zachodem Europy bo w porównaniu z nimi Polska była zacofana już przed wojną.
 9. Zacznijmy od tego czy rozumiesz pojęcie gloryfikacji. Stoisz murem za ludźmi którzy dorobek tego znienawidzonego socjalizmu roz:p:i;e;przyli w ciągu kilku lat. Do dziś nie wybudowano tylu dróg, mieszkań, fabryk i infrastruktury jak za komuny. Samego ustroju nie popieram tym bardziej że wbrew pozorom nadal w nim tkwimy. Z tą tylko różnica że dziś odpowiedzialność się rozpływa w rzeczpospolitej partyjnej.
 10. Ah wyskakujemy z poprzednim ustrojem to niestety ale przyjmij do wiadomości że socjaizm w naszym kraju zrobił więcej niż wszystkie rządy po przemianie ustrojowej. Trzeba rozumieć realia a nie łykać wszystko co w tv powiedzą.
 11. Od kiedy podwyżki podatków wiążą się z socjalem? Spójrz wstecz i podwyżki były zawsze nawet jak socjalu nie było to władza i tak brała. Więc przestań żyć sloganami bo zaczyna się to robić śmieszne. Podobnie jak twoje 40 zł na godzinę.
 12. Przy zbiorze owoców brakuje rąk do pracy bo nikt normalny nie chce pracować za pół darmo. Koszty kosztami ale płace są tragiczne w tym sektorze i najczęściej z winy napływu taniej siły roboczej z ukrainy. Rolnika też stać żeby dobrze zapłacic tylko trzeba najpierw zlikwidować patologię w pośrednictwie handlu owocami. Rolnik sprzedaje jabłko za 80 gr a w sklepie 2 zł, przecież to patologia a nie zdrowy rynek. Duża masa ludzi ma szczere chęci do pracy ale jak dymasz miesiącami i o podwyżce możesz tylko pomarzyć a kadra zarządzającą co chwila zmienia auta to cię szlak trafia. I nie ściemniać mi to o wykształceniach czy umiejętnościach gdzie połowa dobrych stanowisk w tym kraju to rodzinka lub dobry znajomy. A druga połowa to ludzie odchodzący do sukcesu tytaniczną pracą ale na każdym kroku mająca przeszkody. Co najlepsze ci co się najbardziej musieli wysilić najmniej ujadają na socjal, to chyba taka nasza narodowa domena to że ktoś mi pomógł to nie znaczy że innym też można pomagać.
 13. Kapitalizm tworzy elity oparte tylko i wyłącznie na ilosci posiadanego majatku. Kiedy elity zapominają o biedniejszych masach następuje rewolucja. I dojście PiS do koryta tylko trochę opóźniło bunt mas, ale to nastąpi bo historia lubi się powtarzać. Komuniści zabili cara bo miał w czterech literach zwykłych ludzi, Francuzi ścieli króla z tegi samego powodu. Hitler doszedł do władzy na fali niezadowolenia społecznego. Więc można być bogatym i mieć gdzieś motłoch, tylko niech nikt nie beczy jak ten sam motłoch wyjdzie na ulice. A warunki coraz bardziej sprzyjają tym bardziej że służby w większości krajów europy należą do tych biedniejszych grup społecznych. I kto będzie bronił te elity przed motłochem? Policjant który ledwo żyje od 1 do 1 czy wojskowy który jak zistanie ranny na misji to dostanie kopa w d..
 14. Eh a później wszyscy się dziwią że PiS wygrywa, a niby z kim ma przegrać? Nasza opozycja żyje w jakimś matrixie wogóle nie rozumiejąc większości społeczeństwa. PiS doszedł do władzy tylko dlatego że poprzednicy olali tych najsłabszych i dopóki nie zaoferuja rozsądnego kompromisu nie mają szans na zwycięstwo. Tu nie chodzi o to kto ma rację bo model PO to kapitalizm w czystej postaci ale nie do zastosowania w kraju gdzie socjalizm był dla poprzednich pokoleń czymś naturalnym. Zbyt często wzorujemy się na zachodzie jednocześnie zapominając o realiach naszego społeczeństwa.
 15. No bez przesady bo może i jest część ludzi popisujacych się tylko nowymi ciuchami itp. Ale zdecydowana większość nie ma żadnych obiekcji do używanych. Każdy rozumie że przynamniej pierwszy rok dziecka to czas ubranek prawie jednorazowych bo dzidzia bardzo szybko rośnie.
×