Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Logik

Znak

Polecane posty

Gość Logik

Znak to nadany przez kogoś, dostrzegalny zmysłowo układ rzeczy lub zjawisko o określonej treści umożliwiający pewnej grupie odbiorców odczytanie tej treści. Znak to najczęściej element jakiegoś języka, przedmiot który w procesie porozumiewania się ludzi służy do przekazywania określonej treści (informacji czy znaczeń). Za pomocą znaku poznajemy rzeczywistość. Znak celowo został wytworzony dla celów komunikacyjnych. Może on być wyrażony wszelkimi zmysłami, jak np. słowem, dźwiękiem lub gestem. Znakiem może być przedmiot, który poprzez utrwalony sposób używania go jest środkiem komunikacji. Niekiedy nawet bierne zachowanie jest znakiem. Przykładem takiego znaku jest przyjęcie oferty. Zgodnie z art. 682 KC, jeżeli przedsiębiorca otrzymał od osoby, z którą pozostaje w stałych stosunkach gospodarczym, ofertę zawarcia umowy w ramach swej działalności , brak niezwłocznej odpowiedzi poczytuje się za przyjęcie oferty. Klasycznym przykładem uporządkowanego zbioru znaków słownych jest język.

Elementy znaku:

1. ) Nadawca

2. ) Treść znaku

3. ) Odbiorca

Nadawca to twórca znaku lub osoba która przekazuje znak.

Treść znaku to reguły znaczeniowe nadane przez człowieka w celu komunikacyjnym, które są zrozumiałe dla określonej grupy odbiorców.

Odbiorca znaku to osoba, do której znak jest skierowany, do której dany znak dociera. Nadawca i odbiorca znaku może być jedną i tą samą osobą. Zdarza się że sami sobie przesyłamy znaki, gdy np. robimy zakupy według wcześniej przygotowanej listy, sporządzamy notatki z wykładów czy zapisujemy ważne informacje do pamięci telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×