Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość koniecświata

Ręce mi dziś opadły w sklepie spożywczym, szok w jakim kraju żyjemy

Polecane posty

Gość koniecświata

Robiłam dziś szybkie, nieduże zakupy w małym sklepie na przeciwko przedszkola mojej córki. Weszłyśmy razem,  już miałam zapłacić, ale córka przybiegła z niedużym pomidorem i powiedziała, że ma ochotę. To kupiłam. Pomidor wielkości małej pomarańczy - średni. 1 sztuka. Ile kosztował? 10,50zł .... Już kupiłam, bo córka rzadko ma sama z siebie ochotę na warzywa, ale szczyna mi opadła do podłogi. Rozumiem, że jest zima a to pomidor chyba malinowy, ale no kurcze, przegięcie takie ceny. Sklep nie był ekologiczny, zwyczajny spożywczak. Zgroza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W styczniu nikt rozsądny nie kupuje plastikowych bez smaku pomidorów. Miała dziecko fanaberie to płać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zyc sie nie chce

Dostajesz 500 plus to sie dziecku nalezal ten pomidor!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Za 500 plus kupujesz, nie jęcz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

w moim sklepie malinówki 12 zł kilogram - zapraszam 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie było 500 plus miałaś taniej, teraz masz więc ceny muszą iść w górę, czego nie rozumiesz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniecświata

I co mi z tego 500 plus jak pomidory 10zł za sztukę...Kiedyś za 50zł w biedronce wychodziłam z 2 torbami zakupów na długi czas a teraz? Biore 3-4 rzeczy i zawsze słysze co najmniej 60zł a to starczy może na 1 obiad i jakiś dodatek do kolacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniecświata

To dlaczego u tej baby w sklepie były za 28zł za kilo? Oszustwo jakieś? Nie mogę tego przeżyć, że takie ździerstwo a nikt się nie skarży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
13 minut temu, Gość koniecświata napisał:

Robiłam dziś szybkie, nieduże zakupy w małym sklepie na przeciwko przedszkola mojej córki. Weszłyśmy razem,  już miałam zapłacić, ale córka przybiegła z niedużym pomidorem i powiedziała, że ma ochotę. To kupiłam. Pomidor wielkości małej pomarańczy - średni. 1 sztuka. Ile kosztował? 10,50zł .... Już kupiłam, bo córka rzadko ma sama z siebie ochotę na warzywa, ale szczyna mi opadła do podłogi. Rozumiem, że jest zima a to pomidor chyba malinowy, ale no kurcze, przegięcie takie ceny. Sklep nie był ekologiczny, zwyczajny spożywczak. Zgroza

A tam, pier.to.lisz, powiedzmy, że ważył 300g, gdzie ty kupiłaś te pomidory za przeszło 30zł za kg, bo ja nigdzie takich nie widziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Skąd jesteś, że Ci "szczyna" opadła? Wielkopolska? Kościan? Gostyń? Leszno? 😄 jak tak to piątunia😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dokładnie, nie zmyslaj.Pomidor malinowy w hurcie kosztuje 16 zl, średnia waga jak pomarańcza około 330 g wychodzi za 1 kg około 31 zł. Nigdzie nie widziałam takich cen, to że kupujesz po jakichś chorych lub zmyslonych cenach to juz tylko twój problem, że liczyć nie potrafisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

To wszystko wina dzieciorobów takich jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniecświata

Tak, cena była 27,50 za kg, obok były tez zwyczajne pomidory za 10zł./kg, nie rozumiem aż takiego przeskoku cenowego między malinowym a zwyczajnym. A jestem z kujawsko-pomorskiego, powiedzenie "szczyna opadła" jest powszechne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniecświata
5 minut temu, Gość gość napisał:

Skąd jesteś, że Ci "szczyna" opadła? Wielkopolska? Kościan? Gostyń? Leszno? 😄 jak tak to piątunia😉

ja to jestem elegantkom z mosiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość URL
14 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie było 500 plus miałaś taniej, teraz masz więc ceny muszą iść w górę, czego nie rozumiesz? 

Przecież wyraźnie ekonomiści mówią że 500 plus nie ma wpływu na wzrost cen produktów.Podwyżka prądu.Cała produkcja wszystkiego oparta jest na prądzie ,na energii elektrycznej a ty dalej nie kumasz.Prąd w górę to automatycznie wszystko w górę.Zacznij oglądać programy publicystyczne to zdabedziesz wiedzę z wielu dziedzin.

Autorko, ekspedientka musiała się pomylić ,niemożliwe żeby jeden pomidor tyle kosztował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Np w Tesco masz 1 kg za 7,99 to że znalazłaś sklep z chorymi cenami to już twój problem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

500 plus nie ma wpływu na wzrost cen? Nie rozsmieszaj mnie, bo pisowcy ekonomiści tak mówią? Włącz myślenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość URL napisał:

Przecież wyraźnie ekonomiści mówią że 500 plus nie ma wpływu na wzrost cen produktów.Podwyżka prądu.Cała produkcja wszystkiego oparta jest na prądzie ,na energii elektrycznej a ty dalej nie kumasz.Prąd w górę to automatycznie wszystko w górę.Zacznij oglądać programy publicystyczne to zdabedziesz wiedzę z wielu dziedzin.

Autorko, ekspedientka musiała się pomylić ,niemożliwe żeby jeden pomidor tyle kosztował.

Chyba ekonomiści z TVPis. Na każdej uczelni ekonomicznej profesorowie powiedzą ci co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Przecież to jest oczywiste i wie o tym chyba już dziecko  w przedszkolu, ale pislamisci maja  swoje bajki, wmawiają ciemnej masie brednie a masa łyka jak pelikan, a potem płacz że drogo. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hej
4 minuty temu, Gość URL napisał:

Przecież wyraźnie ekonomiści mówią że 500 plus nie ma wpływu na wzrost cen produktów.Podwyżka prądu.Cała produkcja wszystkiego oparta jest na prądzie ,na energii elektrycznej a ty dalej nie kumasz.Prąd w górę to automatycznie wszystko w górę.Zacznij oglądać programy publicystyczne to zdabedziesz wiedzę z wielu dziedzin.

Autorko, ekspedientka musiała się pomylić ,niemożliwe żeby jeden pomidor tyle kosztował.

To powiedz geniuszu który ekonomista to powiedział. Oczywiście że 500plus ma wpływ na podwyżki. A ZUS też podwyższyli ze względy na prąd? Prąd to jeden ze 100 powodów ale nie główny.  Wy myślicie że państwo wam coś daje, a oni to potem sobie ściągają specjalnie z podwyzek, dzięki temu mają np. większe wpływy z vatu itd...Ten rząd sztucznie napędza inflację i co z tego że place minimalną wam obiecują 4 tys do 2022r. Tylko że bochenek chleba będzie wtedy kosztował 15zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konfederacja. W.i N.

Ty, ludzie fakera, bo nie wiem, tyle lat pincet plus, a ja nie wiem czy to netto czy nie netto jest do łapki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wincyj 500plus, mieszkań plus, patola plus- na pewno będzie lepiej 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
10 minut temu, Gość Hej napisał:

To powiedz geniuszu który ekonomista to powiedział. Oczywiście że 500plus ma wpływ na podwyżki. A ZUS też podwyższyli ze względy na prąd? Prąd to jeden ze 100 powodów ale nie główny.  Wy myślicie że państwo wam coś daje, a oni to potem sobie ściągają specjalnie z podwyzek, dzięki temu mają np. większe wpływy z vatu itd...Ten rząd sztucznie napędza inflację i co z tego że place minimalną wam obiecują 4 tys do 2022r. Tylko że bochenek chleba będzie wtedy kosztował 15zł. 

Czekam z utęsknieniem jak dzieciaci bedą dostawać po dupie.

Bo cały czas będą dostawać pińcet. Tylko, ze to pińcet będzie warte tyle co dzisiejsze 100 🙂

O to chodzi 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaaa
4 minuty temu, Gość gosc napisał:

Czekam z utęsknieniem jak dzieciaci bedą dostawać po dupie.

Bo cały czas będą dostawać pińcet. Tylko, ze to pińcet będzie warte tyle co dzisiejsze 100 🙂

O to chodzi 🙂

Wiele się nie pomyliłeś. Wyliczono że 500plus ma obecnie wartość niecałych 200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaaa
6 minut temu, Gość gosc napisał:

Czekam z utęsknieniem jak dzieciaci bedą dostawać po dupie.

Bo cały czas będą dostawać pińcet. Tylko, ze to pińcet będzie warte tyle co dzisiejsze 100 🙂

O to chodzi 🙂

Wiele się nie pomyliłeś. Wyliczono że 500plus ma obecnie wartość niecałych 200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaaa
4 minuty temu, Gość gosc napisał:

Czekam z utęsknieniem jak dzieciaci bedą dostawać po dupie.

Bo cały czas będą dostawać pińcet. Tylko, ze to pińcet będzie warte tyle co dzisiejsze 100 🙂

O to chodzi 🙂

Wiele się nie pomyliłeś. Wyliczono że 500plus ma obecnie wartość niecałych 200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
55 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie było 500 plus miałaś taniej, teraz masz więc ceny muszą iść w górę, czego nie rozumiesz? 

Ta, a ja mieszkam w Niemczech i ceny tak samo rosną 

oswiec mnie czemu? 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
32 minuty temu, Gość Hej napisał:

To powiedz geniuszu który ekonomista to powiedział. Oczywiście że 500plus ma wpływ na podwyżki. A ZUS też podwyższyli ze względy na prąd? Prąd to jeden ze 100 powodów ale nie główny.  Wy myślicie że państwo wam coś daje, a oni to potem sobie ściągają specjalnie z podwyzek, dzięki temu mają np. większe wpływy z vatu itd...Ten rząd sztucznie napędza inflację i co z tego że place minimalną wam obiecują 4 tys do 2022r. Tylko że bochenek chleba będzie wtedy kosztował 15zł. 

Geniuszu, ceny prądu wzrosły w całej Europie Francja, Niemcy, dania...a Austrii ceny wzrosły o 117% tam tez przez 500+? Co za ciemny lud. Ceny rosną w całej Europie, nie tylko w Polsce. Ale jak się nie interesuje niczym to i się nie wie 

https://wysokienapiecie.pl/14360-ostry-wzrost-cen-pradu-w-europie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
32 minuty temu, Gość Hej napisał:

To powiedz geniuszu który ekonomista to powiedział. Oczywiście że 500plus ma wpływ na podwyżki. A ZUS też podwyższyli ze względy na prąd? Prąd to jeden ze 100 powodów ale nie główny.  Wy myślicie że państwo wam coś daje, a oni to potem sobie ściągają specjalnie z podwyzek, dzięki temu mają np. większe wpływy z vatu itd...Ten rząd sztucznie napędza inflację i co z tego że place minimalną wam obiecują 4 tys do 2022r. Tylko że bochenek chleba będzie wtedy kosztował 15zł. 

Geniuszu, ceny prądu wzrosły w całej Europie Francja, Niemcy, dania...a Austrii ceny wzrosły o 117% tam tez przez 500+? Co za ciemny lud. Ceny rosną w całej Europie, nie tylko w Polsce. Ale jak się nie interesuje niczym to i się nie wie 

https://wysokienapiecie.pl/14360-ostry-wzrost-cen-pradu-w-europie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hieny

Nie od dziś wiadomo, że lepsze deko handlu niż kilo roboty. Swoją drogą to musiałabym się chyba z babką kiepską na rozum zamienić, żeby dać przeszło dyche za jednego marnego pomidora. Jeszcze pewnie nafaszerowanego końskim moczem. Oddała bym przy kasie i podziękowała tej pani za takie zakupy. No cóż... pośrednicy zarabiają najwięcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×