Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Olga

Jak zacząć się zdrowo odżywiać

Polecane posty

Gość Olga

Odżywiam się okropnie. Co wieczór chipsy, prawie co dzien czegokada i batoniki. Wiem co jest zdrowe a co nie ale problem w tym ze to zdrowe mi wcale nie smakuje. Wiec przestaje jeść i chodze głodna aż w końcu napadane na sklep i objem się słodyczy. Ostatnio wcisnęłam w siebie jabłko i pomarańcza i przeczyścił mnie zaraz po tym. Chyba mój żołądek jest nieprzyzwyczajony do takiej ilości błonnika. Co robić help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Przede wszytskim przestań jeść te chipsy 😕 wiesz jakie to rakotworcze i uzależnia? Owszem pierwsze dni bez świństw typu chipsy, ciastka i słodkie napoje będą ciężkie bo twój organizm jest tego nauczony. Nie musisz odrazu przechodzić na jakas mega skrajna dietę. Zacznij od tego że wieczorem zamiast tych świństw zrobisz sobie jakieś zdrowe kolorowe kanapki np z chuda wędlina lub serkiem do tego sałata, ogórek, papryka cokolwiek lubisz. Możesz sobie ugotować jajka lub zrobić warzywne leczo z kurczakiem. Na śniadanie skoro lubisz słodkie zrób sobie owsiane z banenzm, miodem lub z suszonymi owocami. Ciężko doradzić bo nie wiem co lubisz ale jak sama piszesz wiesz co jest zdrowe. Ja sobie np pieke ciasteczka owsiane z miodem zamiast słodyczy. 

Organizm musi się przyzwyczaić bo świnsta są jak nałóg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja bym od siebie poradziła żebyś nie robiła tak, że od dzisiaj żadnych czipsow i koniec, bo zwariujesz po paru dniach i zlamiesz postanowienie. Zacznij może od ograniczenia, że zjesz czipsy raz w tygodniu i do tego jeden gazowany napój. Nie podjadaj między śniadaniem, obiadem i kolacja, unikaj przetworzonych produktów. Uda ci się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Trzeba zacząć od przyjęcia do wiadomości tego, że jesz żeby żyć a nie żyjesz żeby jeść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Skoro wiesz, co jest zdrowe, czytać chyba umiesz, a i tak jesz byle jak, to po co ten temat? Duża jesteś (chyba), więc nikt poza Tobą Twojego sposobu odżywiania nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
37 minut temu, Gość Gosc napisał:

Ja bym od siebie poradziła żebyś nie robiła tak, że od dzisiaj żadnych czipsow i koniec, bo zwariujesz po paru dniach i zlamiesz postanowienie. Zacznij może od ograniczenia, że zjesz czipsy raz w tygodniu i do tego jeden gazowany napój. Nie podjadaj między śniadaniem, obiadem i kolacja, unikaj przetworzonych produktów. Uda ci się 

Podjadaj między śniadaniem, obiadek i kolacja. Powinno się jeść 5 posiłków dziennie. To posiadanie to powinno być na przykład jabłko, albo jakiś jogurt naturalny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Podjadaj między śniadaniem, obiadek i kolacja. Powinno się jeść 5 posiłków dziennie. To posiadanie to powinno być na przykład jabłko, albo jakiś jogurt naturalny. 

No tak, zgadzam się, że owoc albo jakaś zdrowa przekaska jest ok, ale mi chodziło o taką sytuację, że się zje śniadanie, a jeszvze przed obiadem zje czekolady albo parę kanapek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konfederacja. W.i N.
1 godzinę temu, Gość Olga napisał:

Odżywiam się okropnie. Co wieczór chipsy, prawie co dzien czegokada i batoniki. Wiem co jest zdrowe a co nie ale problem w tym ze to zdrowe mi wcale nie smakuje. Wiec przestaje jeść i chodze głodna aż w końcu napadane na sklep i objem się słodyczy. Ostatnio wcisnęłam w siebie jabłko i pomarańcza i przeczyścił mnie zaraz po tym. Chyba mój żołądek jest nieprzyzwyczajony do takiej ilości błonnika. Co robić help

1. Zacznij jeść polskie czekolady (najlepiej gorzkie) zamiast każdej innej słodyczy.  Polskie produkty zaczynają się w kodzie kreskowym od cyfr 590

2. Nie słodż herbaty cukrem - pij zawsze gorzką herbatę.

3. nie pij coca coli i żadnych napojów z butelek plastikowych  ani soków, które nie posiadają kodu kreskowego 590

 

To wszystko musisz zrobić natychmiast.  Nie słuchaj lewaków o czasie przejściowym, albo jesteś mocna albo idż w lewactwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość Konfederacja. W.i N. napisał:

1. Zacznij jeść polskie czekolady (najlepiej gorzkie) zamiast każdej innej słodyczy.  Polskie produkty zaczynają się w kodzie kreskowym od cyfr 590

2. Nie słodż herbaty cukrem - pij zawsze gorzką herbatę.

3. nie pij coca coli i żadnych napojów z butelek plastikowych  ani soków, które nie posiadają kodu kreskowego 590

 

To wszystko musisz zrobić natychmiast.  Nie słuchaj lewaków o czasie przejściowym, albo jesteś mocna albo idż w lewactwo.

Co w twoim słowniku oznacza lewak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
48 minut temu, Gość Konfederacja. W.i N. napisał:

1. Zacznij jeść polskie czekolady (najlepiej gorzkie) zamiast każdej innej słodyczy.  Polskie produkty zaczynają się w kodzie kreskowym od cyfr 590 

 

blog.polskarzecz.pl/czy-wiesz-ze-kod-kreskowy-590-to-nie-zawsze-polski-produkt/

"

Po pierwsze, produkt opisany takim kodem nie musi powstawać w Polsce. Z tego akurat część z nas zdaje sobie jeszcze sprawę. Jeśli interesujemy się pochodzeniem produktów, co jakiś czas wpadnie nam w ręce opakowanie, na którym jest jednocześnie i kod 590 i napis „Made in P.R.C.”.

Po drugie, kodem 590 może być znaczony produkt, który jest produkowany przez mającą siedzibę w Polsce firmę stanowiącą w całości własność obcego kapitału. To w sumie też powinno być oczywiste…"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A ja kocham warzywa kasze owoce ryby itd, słodycze i chipsy jem rzadko, ale gubi mnie alkohol. Pije codziennie 2-4 piwa albo czasem cos mocniejszego, a jak popije żre wszystko:( Nie umiem sobie radzic ze stresem, pije zre i tyje:( jakies rady dla mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Odrzuc piwo a wszystko wróci do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire
4 godziny temu, Gość gość napisał:

A ja kocham warzywa kasze owoce ryby itd, słodycze i chipsy jem rzadko, ale gubi mnie alkohol. Pije codziennie 2-4 piwa albo czasem cos mocniejszego, a jak popije żre wszystko:( Nie umiem sobie radzic ze stresem, pije zre i tyje:( jakies rady dla mnie?

Terapia uzależnień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

A co zdrowego jesc, ze Ci nie smakuje? Moze poeksperymentuj, bo na pewno sa jakies zdrowe rzeczy, ktore lubisz. Nie tylko z kuchnia polska, ale i z innymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, aleksandra2500 napisał:

Ja zaczęłam się zdrowo odżywiać, przestałam w sytuacjach stresowych podjadać słodycze, a dodatkowo jeśli mam spadek energii to ratuje się kroplówkami witaminowymi. Osobiście korzystałam w krakowskim centrum medycznym Galmedic. Polecam Wam poczytać o tym 🙂

Nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×