Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anka

prośba o podwyzke zasilku, pomóżcie prosze

Polecane posty

Gość Anka

hej, opiekuje sie chora mama, mam zasilek opiekunczy okolo 600zł, czy ktos z was moglby mi pomoc jak napisac prosbe o podwyzke tego zasilku, nie jestem w stanie isc do pracy, otrzymujac ten zasilek nie moge nic dorobic, prosze was o pomoc jak napisac do mops taka prosbe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2

Mają tam na to wnioski, idź i się wykłóć, że mają Ci taki wydać, bo zwykle udają, że temat nie istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka

bardzo Ci dziekuje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

nie da się podwyższyć tego zasiłku. przecież ta kwota jest ustalona dla wszystkich odgórnie, a nie "po uważaniu". ewentualnie możesz iść do ośrodka pomocy społecznej zapytać czy przysługuje ci coś jeszcze - np. zasiłek okresowy czy celowy, obiady barowe, dofinansowanie do czynszu, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka
2 minuty temu, Gość gość napisał:

nie da się podwyższyć tego zasiłku. przecież ta kwota jest ustalona dla wszystkich odgórnie, a nie "po uważaniu". ewentualnie możesz iść do ośrodka pomocy społecznej zapytać czy przysługuje ci coś jeszcze - np. zasiłek okresowy czy celowy, obiady barowe, dofinansowanie do czynszu, itp.

tak wlasnie myslalam, ale ktos mi podpowiedzial, ze jest szansa na podwyzszenie tego, a nigdzie sie o tym praktycznie nie mowi.Jak z tego wyzyc, skoro nie mozna nic dorobic? 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

a na co choruje twoja mama, w jakim jest stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka
14 minut temu, Gość gosc napisał:

a na co choruje twoja mama, w jakim jest stanie?

ma stopien niepelnosprawnosci, nie jest w stanie sama sobie poradzic, a ja mam ten specjalny zasilek opiekunczy, okolo 600zl , do ktorego nie moge dorobic ani grosza, mamy tez nie moge zostawic samej, aby isc do pracy, czasem jestem zalamana, nie wiem co moglabym zrobic aby bylo lepiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
43 minuty temu, Gość Anka napisał:

ma stopien niepelnosprawnosci, nie jest w stanie sama sobie poradzic, a ja mam ten specjalny zasilek opiekunczy, okolo 600zl , do ktorego nie moge dorobic ani grosza, mamy tez nie moge zostawic samej, aby isc do pracy, czasem jestem zalamana, nie wiem co moglabym zrobic aby bylo lepiej 

Masz pewnie sporo wolnego czasu i internet i nie potrafisz poszukac? 

Specjalny zasiłek opiekunczy nie zostanie podwyzszony i nie ma zadnych formularzy na to. Musisz poszukac w internecie stron na których radzą, jak złozyc do sadu, zeby zamiast tego zasiłku opiekuńczego otrzymywac swiadczenie pielęgnacyjne

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie da się zamienić jednego świadczenia na drugie- świadczenie pielęgnacyjne przysługuje rodzicom (lub innym opiekunom) dzieci niepelnosprawnych. Niesprawiedliwe jak diabli, ale nic się na to nie poradzi. Autorce można poradzić albo starania o dodatkowe zasiłki celowe (opal, dopłaty do mieszkania, żywność), założyć mamie konto w fundacji- są takie w których zbiórki pozwalają też na poprawę jakości życia i wydatki takie jak odzież czy żywność.  Albo postarać sie znaleźć pracę możliwą do wykonywania w domu bądź zdalnie, nie mówię o Amway, ale np. o przeróbkach krawieckich, i olac jałmużnę od państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka
13 minut temu, Gość gość napisał:

Nie da się zamienić jednego świadczenia na drugie- świadczenie pielęgnacyjne przysługuje rodzicom (lub innym opiekunom) dzieci niepelnosprawnych. Niesprawiedliwe jak diabli, ale nic się na to nie poradzi. Autorce można poradzić albo starania o dodatkowe zasiłki celowe (opal, dopłaty do mieszkania, żywność), założyć mamie konto w fundacji- są takie w których zbiórki pozwalają też na poprawę jakości życia i wydatki takie jak odzież czy żywność.  Albo postarać sie znaleźć pracę możliwą do wykonywania w domu bądź zdalnie, nie mówię o Amway, ale np. o przeróbkach krawieckich, i olac jałmużnę od państwa.

Szukalam  w internecie cokolwiek na ten temat, pytalam tez pań z MopS, ale otrzymujac ten zasilek nie moge nic dorobic, ktos mi powiedzial o tej prosbie o podwyzke, ale ja sie wstydze wlasnie tam isc i prosic. Prawda taka, jak tu napisalas/es, chyba najlepsza by byla praca w domu. Nie mam nikogo, kto by mi podpowiedzial, czy pomogl , jak czy od czego zaczac 

Dziekuje za wszystkie dobre slowa i chec pomocy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol

Dziewczyno należy ci się świadczenie pielęgnacyjne w kwocie 1830 zł miesięcznie.ja już rok pobieram na ojca. Dokładnie takie samo jak na dziecko niepełnosprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol

Jak coś mogę pomóc mam wzory pism,nie wiem jak u was Ale u mnie SKO od razu po odwołaniu do nich mi przyznało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
11 godzin temu, Gość Lol napisał:

Jak coś mogę pomóc mam wzory pism,nie wiem jak u was Ale u mnie SKO od razu po odwołaniu do nich mi przyznało.

mam podobna sytuacje, pomoz prosze Cie, albo kto moze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2
12 godzin temu, Gość Lol napisał:

Dziewczyno należy ci się świadczenie pielęgnacyjne w kwocie 1830 zł miesięcznie.ja już rok pobieram na ojca. Dokładnie takie samo jak na dziecko niepełnosprawne.

Właśnie o to mi chodziło. W MOPSie w mojej okolicy mają na to gotowe wnioski. Nie wiem na jakiej zasadzie to dokładnie funkcjonuje, gdzie idą odwołania, ale się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A 500+ dla osób niepełnosprawnych niezdolnych do samodzielnej egzystencji? 

Inne, smutne rozwiązanie- Ty do pracy, mama do ZOL lub DPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

A 500+ dla osób niepełnosprawnych niezdolnych do samodzielnej egzystencji? 

Inne, smutne rozwiązanie- Ty do pracy, mama do ZOL lub DPS.

Wolę jesc suchy chleb, a mamy nigdzie nie oddam, bo wiem ze najlepiej czuje sie w domu. Nie wyobrazam sobie takiej sytuacji, nie mialabym sumienia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2
1 minutę temu, Gość Anka napisał:

Wolę jesc suchy chleb, a mamy nigdzie nie oddam, bo wiem ze najlepiej czuje sie w domu. Nie wyobrazam sobie takiej sytuacji, nie mialabym sumienia ...

A pomoc ze strony pielęgniarki środowiskowej? Chociaż na kilka godzin w tygodniu? Albo coś na zasadzie domowego hospicjum? Nie pomagają wtedy dodatkowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka
13 minut temu, Gość gość2 napisał:
12 godzin temu, Gość Lol napisał:

Dziewczyno należy ci się świadczenie pielęgnacyjne w kwocie 1830 zł miesięcznie.ja już rok pobieram na ojca. Dokładnie takie samo jak na dziecko niepełnosprawne.

Właśnie o to mi chodziło. W MOPSie w mojej okolicy mają na to gotowe wnioski. Nie wiem na jakiej zasadzie to dokładnie funkcjonuje, gdzie idą odwołania, ale się da

No ale skoro mam specjalny zasilek opiekunczy, to musialabym z niego zrezygnowac i pisac podanie o pielegnacyjny chyba? Sama nie wiem jak to jest, ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka
4 minuty temu, Gość gość2 napisał:

A pomoc ze strony pielęgniarki środowiskowej? Chociaż na kilka godzin w tygodniu? Albo coś na zasadzie domowego hospicjum? Nie pomagają wtedy dodatkowo?

Pomagają odplatnie, skoro ja jestem w domu i mam opieke na mame, to do mnie nalezy zajmowanie się mamą. Na to nie narzekam, tylko jak wyżyć z tych pieniedzy ... Gdybym byla w stanie mieć te 1600, a nie 620 to by byla ogromna roznica. Mama sie doklada do zycia, ale wiadomo jakie ceny teraz i oplaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

a powiedzcie, w jakim stanie ci wasi rodzice? Jakie czynnosci musicie przy nich wykonywac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
5 minut temu, Gość Anka napisał:

No ale skoro mam specjalny zasilek opiekunczy, to musialabym z niego zrezygnowac i pisac podanie o pielegnacyjny chyba? Sama nie wiem jak to jest, ech

Kochana, chyba przydałby się Wam asystent rodziny, bo Ty chyba też jesteś mało samodzielna...

Masz internet, to czytaj: ustawy, informacje na stronach dla niepełnosprawnych, wstąp do PCPR po poradę. Na forum, szczególnie takim, jak kafeteria, za dużo się nie dowiesz. 

500+ Twoja mama ma? Załatwiłaś to?

Sama kiedykolwiek pracowałas? Co będzie z Tobą, gdy już nie będzie zasiłku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisis

To jest niesprawiedliwe!! Na Dorosłych chorych dawają 620zł a na dzieci teraz ponad 1800zł. Dzieci mają większe potrzeby a dorosły już nie?? Ja też pobierałam ten specjalny zasiłek opiekuńczy. Sąsiadk syn też oni wystarali się o świadczenie pielęgnacyjne. Dużo ludzi właśnie udało się otrzymać. Do Mopsu idziesz i rezygnujesz ze specjalnego zasiłku opiekuńczego, bierzesz wniosek o świadczenie pielęgnacyjne wypełniasz i dajesz pracownicy. Następnie czekasz na wywiad środowiskowy. Czekasz na decyzje, która bedzie na 100% negatywna, piszesz w 2 egzemplarzach odwołanie do komisji odwoławczej i zanosisz to do Mopsu, jeden egzemplarz z pieczątką będzie dla Ciebie. Czekasz na odpowiedź różnie od miesiąca do 3 miesięcy, w 80% wystawią pozytywa! I z tym do Mopsu i oni bedą wypłacać. Musisz uzbroić się w cierpliwość bo to trwa jak pisałam 1-3 miesiące i w tym czasie będziesz bez pieniedzy, ale potem dostaniesz z wyrównaniem. Niestety gdy wystąpisz z wnioskiem o świadczenie pielęgnacyjne nie możesz wtedy pobierać specjalnego zasiłku opiekuńczego jak to piszą na niektórych forach. Gdyby Komisja Odwoławcza dała negatyw a tak bywa, wtedy zostaje Sąd. Mam nadzieje, że wyjaśniłam dobrze. Teraz możesz z tego co wiem postarać się o np Bank Żywności, zasiłek celowy na żywność. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
19 minut temu, Gość Anka napisał:

Pomagają odplatnie, skoro ja jestem w domu i mam opieke na mame, to do mnie nalezy zajmowanie się mamą. Na to nie narzekam, tylko jak wyżyć z tych pieniedzy ... Gdybym byla w stanie mieć te 1600, a nie 620 to by byla ogromna roznica. Mama sie doklada do zycia, ale wiadomo jakie ceny teraz i oplaty

Nie rozumiem, to jednak nie żyjesz za 620 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisis
13 minut temu, Gość Gosc napisał:

Kochana, chyba przydałby się Wam asystent rodziny, bo Ty chyba też jesteś mało samodzielna...

Masz internet, to czytaj: ustawy, informacje na stronach dla niepełnosprawnych, wstąp do PCPR po poradę. Na forum, szczególnie takim, jak kafeteria, za dużo się nie dowiesz. 

500+ Twoja mama ma? Załatwiłaś to?

Sama kiedykolwiek pracowałas? Co będzie z Tobą, gdy już nie będzie zasiłku?

No a co ma zrobić matke zostawić i iść do roboty? Skąd wiesz może pracowała? A co zrobi? Pójdzie do pracy!  Łatwo mówić!! Ja musiałam zrezygnować z pracy by zajmować się moją matką za 620zł! Jestem jedynaczką, mam 28 lat, obowiązek spadł na mnie! Mama chorowała na raka, zajmowałam sie nią łącznie 5 lat. Ostatnie półtora roku byłam na specjalnym zasiłku opiekuńczym bo musiałam zająć się matką. Moja mama zmarła miesiąc temu. Zamieńcie się z kimś miejscami a potem oceniajcie. Dziewczyna się boi, dlatego szuka pomocy. Co to jest dzisiaj 620zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Nie rozumiem, to jednak nie żyjesz za 620 zł.

Skoro jej matka też mam dochód i napewno 500plus, więc co to za pytanie? Wy ludzie jesteście jednak po.pier.rdoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julaaaa
9 minut temu, Gość Gosc napisał:

Nie rozumiem, to jednak nie żyjesz za 620 zł.

A co to za pytanie? Jej matka też ma na pewno spore wydatki. Same leki i inne potrzebne rzeczy, opłaty. Autorka również ma potrzeby, co to jest 620zł. No ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisis

Autorko jeśli masz pytania napisz na sisi1991@interia.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Jeżeli rzuci się na pracę to znowu musi zarabiać mało, żeby łapać się na zasiłki i opiekunkę, która nie jest na skinienie i w niektórych rejonach po prostu jest ich mało 🙂 czasami jeden zasiłek niweluje kilka innych, a znowu prosić o mops o żywność, opal, pomoc w utrzymaniu mieszkania gdzie to zazwyczaj musi myć socjal - to sorry. Więcej latania i załatwiania niż co warte. Mi się wydaje że powinnaś mieć więcej tych pieniędzy, gdzieś tutaj był podobny temat. Sama przez 3 lata opiekowałam się babcia (kilka lat temu) to dopłaty nam nie przysługiwały bo to nie socjal, mogliśmy jedynie sprzedać domek i iść na socjal, żywność raz się postarałam to dostałam paczuszkę herbaty, ryż, makaron, dwie kiełbasy, cukier, mąkę i jakieś ...ki. Dla bardzo potrzebujących wiadomo wszystko się przyda ale załatwiania wykazywania dochodów.. ogólnie nie można podjąć jakiejkolwiek pracy ponieważ musisz opiekować się osoba na którą zasiłek dostajesz.. możesz podjąć się pracy na czarno, ale jak znajdzie się miła duszyczka to masz przechlapane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

No nie jest lekko. Autorko zalatwiaj z opieki wszystko co się da. Panstwo ma obowiązek pomoc w takiej sytuacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka
56 minut temu, Gość Gosc napisał:

Kochana, chyba przydałby się Wam asystent rodziny, bo Ty chyba też jesteś mało samodzielna...

Masz internet, to czytaj: ustawy, informacje na stronach dla niepełnosprawnych, wstąp do PCPR po poradę. Na forum, szczególnie takim, jak kafeteria, za dużo się nie dowiesz. 

500+ Twoja mama ma? Załatwiłaś to?

Sama kiedykolwiek pracowałas? Co będzie z Tobą, gdy już nie będzie zasiłku?

Pracowalam i musialam zrezygnowac z pracy, w tych sprawach urzedowych dotyczacych zasilkow faktycznie jestem beznadziejna, bo kazdy mi cos innego mowi, a zdarzylo sie tez, ze MOPS wydal mi niesluszna decyzje, dlatego nie mam az tak zaufania bo i w takich placowkach są ludzie omylni, życie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×