Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasia

Nałogowe jedzenie słodyczy w ciąży

Polecane posty

Gość Kasia

Cześć dziewczyny, mam problem. Jestem uzależniona od słodyczy od zawsze jem ich dużo ale odkąd jestem w ciąży mogę cały dzień jeść tylko słodycze i nic innego, ciągle siedzę przy szafce ze słodyczami. Jestem załamana, bo wiem że szkodze sobie i dziecku, chce zacząć sobie z tym radzić ale nie wiem jak! Uświadomi mnie ktoś jaki wpływ to może mieć na dziecko? Czy ono w ogóle pobiera sobie coś ze słodyczy czy nic bo to nie ma żadnych wartości i maleństwo jakby je bardzo mało? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa

Mój mąż też😝 nigdy nie przepadał za słodkim a kiedy zadzłam w ciąże to wszelkie zachcianki ma on 🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Też tak miałam i moja koleżanka też! Jak mus to mus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Ja zawsze lubiłam słodycze, ale w ciąży nie mogłam się opanować, jadłam garściami. Po tygodniu stwierdziłam, że tak nie można, przestałam chodzić do sklepów i zakupy robił mąż, który nie kupował słodkości. Nic to nie dało, bo te wszystkie ciasta, ciastka, cukierki, galaretki, czekolady, żelki śniły mi się po nocach i budziłam się z płaczem jak wariatka. Po kilku dniach wróciłam do słodkości, ale ograniczyłam je i oszukiwałam się owocami. Przeszło razem z pierwszym trymestrem. W drugim jadłam racjonalnie, często miałam ochotę na mięso, nabiał, warzywa, słodkości raz na kilka dni. W trzecim trymestrze nie miałam w ogóle apetytu i skubałam w talerzu albo chrupałam jakieś wafle czy sucharki. Dziecko zdrowe, chłopiec, 56 cm i 3529 g przy porodzie SN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
7 minut temu, Gość Mama napisał:

Ja zawsze lubiłam słodycze, ale w ciąży nie mogłam się opanować, jadłam garściami. Po tygodniu stwierdziłam, że tak nie można, przestałam chodzić do sklepów i zakupy robił mąż, który nie kupował słodkości. Nic to nie dało, bo te wszystkie ciasta, ciastka, cukierki, galaretki, czekolady, żelki śniły mi się po nocach i budziłam się z płaczem jak wariatka. Po kilku dniach wróciłam do słodkości, ale ograniczyłam je i oszukiwałam się owocami. Przeszło razem z pierwszym trymestrem. W drugim jadłam racjonalnie, często miałam ochotę na mięso, nabiał, warzywa, słodkości raz na kilka dni. W trzecim trymestrze nie miałam w ogóle apetytu i skubałam w talerzu albo chrupałam jakieś wafle czy sucharki. Dziecko zdrowe, chłopiec, 56 cm i 3529 g przy porodzie SN.

Rozumiem, tylko że ja jestem przy końcówce 2 trymestru, na dniach zaczynam 3 a ciągle pochłaniam słodycze, ale postanowiłam sobie, że od jutra się ograniczam - czego nie robi się dla dzidziusia 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina
5 minut temu, Gość Kasia napisał:

Rozumiem, tylko że ja jestem przy końcówce 2 trymestru, na dniach zaczynam 3 a ciągle pochłaniam słodycze, ale postanowiłam sobie, że od jutra się ograniczam - czego nie robi się dla dzidziusia 🙂

Dużo przytyłaś? 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Gość Kasia napisał:

 Czy ono w ogóle pobiera sobie coś ze słodyczy czy nic bo to nie ma żadnych wartości i maleństwo jakby je bardzo mało? 

😂 nie wierzę, że umiesz pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
12 minut temu, Gość Kalina napisał:

Dużo przytyłaś? 🙂

7 kg - nie wiem czy to duzo 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żeby rzucić słodycze należy

- nie szukać okazji,

- jak już jesteś w sklepie z tym zamiarem - kupuj sobie coś innego

- zastępowanie tego owocami zatruje CIę jeszcze bardziej

- jak jesteś w ciąży, matołku, to powinnaś jeść mięcho, jajka, wątróbkę, mam nadzieję, że nie jesteś weganką?

- pij wodę za każdym razem, jak Ci się zachce

- woda gazowana z cytryną (chyba że w ciąży nie można z gazem) zastępuje chęć na napoje gazowane

- ja jak rzucam to żrę dużo chleba i kasz (wiem, że to źle), ale działa

- wysypiaj się

- na śniadanie nie jedz węgli, zauważyłam, że wtedy nawet jak zjem później w ciągu dnia węgle to cukier tak nie skacze

wytrzymaj 2-3 tygodnie, ja przy drastycznym rzucaniu mam stany lękowe, kiedyś miałam psychozę chyba, bo mi się wydawało, że jak nie zjem słodkiego to umrę, bo rzecież pasożyty z jelit kontrolują mój mózg

no i najważniejsze - spytaj się lekarza, może ten będzie wiedział i nie będzie wyznawał prowęglowodanowej sekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria
6 minut temu, brokentiger87 napisał:

żeby rzucić słodycze należy

- nie szukać okazji,

- jak już jesteś w sklepie z tym zamiarem - kupuj sobie coś innego

- zastępowanie tego owocami zatruje CIę jeszcze bardziej

- jak jesteś w ciąży, matołku, to powinnaś jeść mięcho, jajka, wątróbkę, mam nadzieję, że nie jesteś weganką?

- pij wodę za każdym razem, jak Ci się zachce

- woda gazowana z cytryną (chyba że w ciąży nie można z gazem) zastępuje chęć na napoje gazowane

- ja jak rzucam to żrę dużo chleba i kasz (wiem, że to źle), ale działa

- wysypiaj się

- na śniadanie nie jedz węgli, zauważyłam, że wtedy nawet jak zjem później w ciągu dnia węgle to cukier tak nie skacze

wytrzymaj 2-3 tygodnie, ja przy drastycznym rzucaniu mam stany lękowe, kiedyś miałam psychozę chyba, bo mi się wydawało, że jak nie zjem słodkiego to umrę, bo rzecież pasożyty z jelit kontrolują mój mózg

no i najważniejsze - spytaj się lekarza, może ten będzie wiedział i nie będzie wyznawał prowęglowodanowej sekty

Można być w ciąży na diecie wegańskiej i można pić w ciąży wodę gazowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agni

Proszę się douczyć, dobrze zbilansowana dieta wegańska jest bardzo zdrowa! 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biała Dama

Uważaj na cukier w ciąży. Robiłaś krzywą cukrową? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gość Agni napisał:

Proszę się douczyć, dobrze zbilansowana dieta wegańska jest bardzo zdrowa! 😉

mylisz z wegetarianizmem. 

nie istnieje dobrze zbilansowana dieta wegańska, ponieważ nie dostarcza ona potrzebnych człowiekowi składników, trzeba suplementować chemią i się modlić, żeby pykło, a to, co pozyskasz, musisz sobie wyprodukować, np. witaminy z prowitamin podejrzewam, że organizm się reprodukujący nie będzie miał do tego głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, brokentiger87 napisał:

mylisz z wegetarianizmem. 

nie istnieje dobrze zbilansowana dieta wegańska, ponieważ nie dostarcza ona potrzebnych człowiekowi składników, trzeba suplementować chemią i się modlić, żeby pykło, a to, co pozyskasz, musisz sobie wyprodukować, np. witaminy z prowitamin podejrzewam, że organizm się reprodukujący nie będzie miał do tego głowy

yyy może jakiś frutarianizm faktycznie nie zapewnia wszystkiego ale jestem na weganizmie od 6 lat i poprawiły mi się wszystkie wyniki badań więc nie pitol za przeproszeniem 🙂 wegetarianizm też spoko ale ja nie chciałam jeść pochodnych od zwierząt typu jajka czy mleko tylko miod akceptuje 😉 kolega/koleżanka wyżej ma racje, weganie też maja dzieci 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gość gość napisał:

yyy może jakiś frutarianizm faktycznie nie zapewnia wszystkiego ale jestem na weganizmie od 6 lat i poprawiły mi się wszystkie wyniki badań więc nie pitol za przeproszeniem 🙂 wegetarianizm też spoko ale ja nie chciałam jeść pochodnych od zwierząt typu jajka czy mleko tylko miod akceptuje 😉 kolega/koleżanka wyżej ma racje, weganie też maja dzieci 😉

wit D3

ferrytyna

homocysteina

b12

x

Wy zawsze macie te niby lepsze badania od 20 lat, jak pis pieniądze na kolejny budżet.

sio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Te, tygrys, chcesz jeść padlinę to jedz ale niektórzy do zdrowia i życia potrzebują tylko owoców warzyw oraz nasion 🙂 poczytaj zanim zaczniesz się wymądrzać 🙂 jestem na weganizmie od 2011 roku w 2013 zaszlam w ciążę i mam zdrowa córeczkę na diecie wegańskiej a teraz spodziewam się synka 🙂 a teraz idź jedz zwłoki z przyprawami na tłuszczu albo wypij mleczko krowy które jest przeznaczone dla cielaków i przyczynia się do osteoporozy 🙂 pozdrawiam i bez odbioru!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dla mnie obiad bez mięsa nie istnieje, tez jestem zdrowa i żaden wegeterrorysta mnie nie przekona do swoich racji! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Pełno jest zdrowych odpowiedników słodyczy... popatrz na you tube...

ja nie jest słodyczy choć jestem na początku 7 tygodnia... wiem ze jak sobie popuszczę to znowu przytyje 20 kg

jesli musi być słodkie to upiecz sobie ciastka owsiane czy zjedz jogurt z miodem albo maślankę zmiksuj z owocami, ewentualnie jedz gorzka czekoladę...twój organizm potrzebuje detoxu od słodyczy a dziecku brakuje witamin które pobiera od ciebie i po ciąży może ci się zdrowie posypać... w którym jesteś miesiącu???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Przeciez w ciazy slodycze, sol, alkohol, kawa, herbata i wiele innych-cala lista, sa bezwzgednie zakazane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×