Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasia

Wodniste zielone kupki i ból brzucha u 3 miesięcznego niemowlaka

Polecane posty

Gość Kasia

Witam! Mój 3-miesięczny synek od ponad 2 tygodni robi bardzo wodniste, pieniące kupy (w dużych ilościach). Na początku towarzyszyło temu stękanie  i wyginanie się jak przy zaparciach. Teraz mam wrażenie, że synka boli brzuch już przez cały czas. Często budzi się w nocy i płacze, a ja nie mogę go uspokoić. Byłam u pediatry, który twierdzi, że nie jest to wirus bo nie ma gorączki/wymiotów/dziecko nie jest odwodnione. Więc zostaje alergia. Tylko nie mam pojęcia na co. Karmię piersią, a już wyeliminowałam wcześniej mleko i jego przetwory, cytrusy, kakao. Początkowo myślałam, że to reakcja alergiczna na rybę albo makowiec, który zjadłam w trakcie świąt, ale czy to trwałoby aż do tej pory? Jestem wykończona i załamana, nie wiem co robić. Lekarz kazał podawać smektę, a jak nie pomoże to kleik ryżowy. Niestety, po smekcie kupki robi rzadziej, ale za to stęka i pręży się jeszcze bardziej, tak jakby chciał za wszelką cenę zrobić te kupkę w tym momencie. 

Dodatkowo załamuje mnie fakt, że niemowlakom układ pokarmowy powinien "dojrzewać" w okolicach 3 miesiąca, a u nas największe problemy zaczęły się właśnie teraz. Proszę doradźcie coś, bo już nie mam pomysłu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Faktycznie wyglada na alergię. U mnie syn ,oprocz tego co wymienilas, reagował jeszcze na wędzone.     Może poradz się jeszcze innego pediatry. Smecta na dłuższą metę to zły pomysł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

I to jest właśnie urok karmienia piersią dzieci z alergią. 

Może spróbuj jakieś mleko modyfikowane, żeby mu ulżyć.

Ja teraz wprowadzam pokarmy stałe dla alergika i masakra. Po podstawowych warzywach dostał strasznej wysypki na całym brzuchu, twarzy i drapie szyję. Nie wiem co robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Ale czy alergia moze pojawic sie tak nagle? Po 3 miesiacach? Do tej pory wszystkie brzuszkowe sprawy były wzorowe, kolek nie mial, przybieral na wadze ładnie. A ja nic nie zmienilam w swojej diecie.

Gdzieś z tylu glowy mam mm, ale strasznie sie tego boje, bo syn nie akceptuje butelki ani smoczka. Już widze horror jaki sie wtedy zacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×