Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość matka

Stanie nad dzieckiem

Polecane posty

Gość matka

Witam, przedszkolanka stoi kiedy mowi nad dzieckiem, czy nie powinna najpierw przed nim ukleknać? Tak się robi przed dziećmi w Szwecji by ograniczyć dystans. Czy mogę to zasugerować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madka
1 minutę temu, Gość matka napisał:

Witam, przedszkolanka stoi kiedy mowi nad dzieckiem, czy nie powinna najpierw przed nim ukleknać? Tak się robi przed dziećmi w Szwecji by ograniczyć dystans. Czy mogę to zasugerować?

Masz racje. Powinna mu się najpierw pokłonić a później uklęknąć. Po zadanym pytaniu podziękować za odpowiedz i pocałować w stopę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka

 

1 minutę temu, Gość Madka napisał:

Masz racje. Powinna mu się najpierw pokłonić a później uklęknąć. Po zadanym pytaniu podziękować za odpowiedz i pocałować w stopę. 

Może źle to ujęłam, chodziło mi raczej o przykucnięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Kontakt wzrokowy to podstawa. Panie w przedszkolu córki nie stoją nad dziećmi i nie mówią do ich pleców.  Nawet na zebraniu uczulały rodziców by mówiąc do dzieci nawiazywali kontakt wzrokowy, bo większość dzieci wogóle nie jest do tego przyzwyczajona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To nie tylko w Szwecji. Każdy wykształcony i rozgarnięty nauczyciel, czy psycholog zna takie podstawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Słaby z niej pedagog 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci nawiązanie kontaktu wzrokowego to podstawa. Inaczej nawet nie zorientują się, że do nich mówisz, nie mówiąc już o zrozumieniu czegokolwiek z twojej wypowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×