Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Rzeszów czy Lublin?

Polecane posty

Gość Gość

Ja bym wybrała Lublin za całokształt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Warszawa - Lublin 2 h, Warszawa Rzeszów 4h.Rzeszow mniejsze miasto z okolicznynimi mieszkańcami,  wioski przylączone i niby dużo mieszkańców. Charakter podkarpackiego widać, słychać i czuć, bardzo prawicowy kościołowy klimat, owszem miasto zadbane, czyste. Duzo instytucji zlikwidowalo swoje siedziby w Rzeszowie, miasto ma ducha prowincji. Lublin miasto około 350 tys mieszkańców, też czuć że wschodnie, dosc rdzenna ludnosc głównie z okolic i Lubelacy, kulturalnie wyżej,  uczelnie ok, duży rynek medyczny, droższe mieszkania. Praca dałabym po równo. Osobiście balabym Lublin. Mniej katolący, mniej prowincjonalny, ciekawszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 godzin temu, Gość Gość napisał:

Widać, ze goowno wiesz o rozwoju miast. Rzeszów jest stolicą innowacji. Od dawna zajmuje pierwsze miejsce w Polsce. 

A co co uczelni... Rzeczywiście, polibuda rzeszowska jest nisko w rankingu. Zwłaszcza takie kierunki jak np. lotnictwo cywilne, który jest tylko w Rzeszowie. 

W Lublinie może KUL taki prestiżowy? 😂 W końcu wszyscy profesorowie którzy się wypowiadają dla TVP to z KULu. 

Lotnisko cywilne tylko w Rzeszowie? Doucz sie, innym zarzucasz, że ... wiedzą a  rozpowszechniasz nieprawdziwe informacje, lotnictwo cywilne nie jest tylko w Rzeszowie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Autorko sama widzisz jakie barany tutaj się udzielają. Dodam tylko, że Uniwersytet Medyczny e Lublinie jest na 23 miejscu wszystkich uczelni w kraju, 33 UMCS, 42 UP. Uniwersytet Rzeszowski jako najlepszy w Rzeszowie jest na 52 miejscu rankingowym, więc przepaść. Te zachwalania Rzeszowa są niczym nie poparte, nie operacja się na żadnych faktach. Ja bym też wybrała Lublin, nie można porównać tych miast. Rzeszów ma bardzo sztucznie zawyzona liczbę mieszkancow a i tak jest znaczącą bo grubo ponad 100 tys mieszkańców mniejszy od Lublina, to nie ten sam kaliber miast żeby je ze sobą porównywać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Lublin. Piękne miasto. Świetne szkoły i przedszkola. Polecam jako mama. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klara9111

Ja polecam Rzeszów ❤️ Mój mąż przeprowadził się z Poznania i jest zachwycony! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×