Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rita

Ortodonta w ciąży

Polecane posty

Gość rita

Czy korzystacie z usług ortodonty w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Myślę, że w ciąży lepiej odpuścić rozpoczynanie leczenia ortodontycznego, bo na początku i w trakcie musisz wykonywać pantomogram, prześwietlenia lub tomografię. Chyba lepiej sobie oduścic i poczekać te 9miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werka

Czasami musimy dokończyć leczenie ortodontyczne będąc już w ciąży. Jeśli poinformujemy lekarza, że jesteśmy w ciąży to zapewne zastosuje inny rodzaj zabiegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 minut temu, Gość werka napisał:

Czasami musimy dokończyć leczenie ortodontyczne będąc już w ciąży. Jeśli poinformujemy lekarza, że jesteśmy w ciąży to zapewne zastosuje inny rodzaj zabiegów.

To już jest inna sytuacja. Głupio byłoby zdejmować aparat nie kończąc leczenia tylko z powodu ciąży. 

Przecież przy leczeniu ortodontycznym nie masz raczej żadnych zabiegów, może w skrajnych przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata

Podepnę się pod temat

A czy możecie polecić jakiegoś ortodontę w Rybniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gretka

Dużo jest tego, jak pogrzebiesz w internecie to cos wybierzesz. Ja ostatnio z dzieckiem byłam w Royal dental. Szybko i sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jak najbardziej, leczenie u ortodonty można prowadzić. Przecież nie ma u niego żadnych zastrzyków czy też lekarstw. A jakieś odciski nie wpłyną negatywnie na ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
30 minut temu, Gość gość napisał:

Jak najbardziej, leczenie u ortodonty można prowadzić. Przecież nie ma u niego żadnych zastrzyków czy też lekarstw. A jakieś odciski nie wpłyną negatywnie na ciążę

Ale RTG już może i lepiej go unikać jak można. Wiadomo, że jak masz złożony to nie zdejmiesz, ale chyba można 9miesiecy sobie odpuścić i poczekać. Zastrzyki możesz mieć przy leczeniu ortodontycznym, ja miałam dwa razy znieczulenie i było to związane z leczeniem ortodontycznym. Każde leczenie jest inne. Co do leków, to czasem ból może być dla kogoś tak silny, że będzie potrzebowal środków przeciwbólowych. Ja mam wysoki próg bólu, więc wytrzymywałam i 1,5 tygodnia z bólem zębów, po prostu jadłam bardzo mało, bo mnie wszystko bolało. Jeśli ktoś ma niski próg bólu to może to być dla niego duży problem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka

Ja właśnie czekam na wizytę u ortodonty, aż ciekawa jestem jak podejdzie do mojej ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 minut temu, Gość zuzka napisał:

Ja właśnie czekam na wizytę u ortodonty, aż ciekawa jestem jak podejdzie do mojej ciąży?

Część rzeczy możesz zrobić w czasie ciąży, np pierwsza wizyta, te wszystkie wyciski, leczenie stomatologiczne itd. Ale na twoim miejscu odpuściłbym sobie przeswietlenia, serio. Po co kusić los?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina

Zapisałam się do ortodonty jeszcze nie będąc w ciąży i chyba zdążę urodzić kiedy przyjdzie mój termin 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata
Dnia 13.01.2020 o 13:57, Gość agata napisał:

Podepnę się pod temat

A czy możecie polecić jakiegoś ortodontę w Rybniku?

Proponuję Royal Dental , wizyta szybko i prawie bez kolejki 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ussi

Jak najbardziej, właśnie otrzymałam nakładkę na zęby (aparat ruchomy), aby naprawić swoją wadę zgryzu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gajka344

Ciąża to nie choroba. Będąc w ciąży cały czas nosiłam aparat i leczyłam zęby, bo przez wymioty w pierwszym trymestrze zrobiły się w nich ubytki. Od lat leczę zęby w podwarszawskich Ząbkach w klinice Flodental i nigdy żaden dentysta mi nie powiedział kiedy byłam w ciąży, że czegoś nie można zrobić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×