Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ala345

Salami w ciąży

Polecane posty

Gość Ala345

Jestem w ciąży i wczoraj zupełnie bezmyślnie zjadłam plasterek salami. Dziś czytam że nie wolno. Nie chorowalam na toxoplazmoze i teraz się boję. Czy któraś z was miała podobnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Plasterek salami nic nie zrobi Twojemu dziecku. Ta wedlina ma obecnie niewiele wspólnego z mięsem.

Jak się martwisz, zrób badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja tam w ciąży jadłam wszystko poza surowym mięsem i niepasteryzowanymi serami 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamita

To salami nie wolno? Ja jem na pizzy i kilka razy zdarzyło mi się na kanapce, a jestem w 30 tygodniu ciąży... 😅 Nic mi lekarz na ten temat nie mówił, gdy pytałam na początku co można, a co nie, Internet też o tym nie wspomina, przynajmniej tak na pierwszy rzut oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala345

No właśnie w internecie pisze,że nie wolno salami.A badania zrobię ,ale musi minąć kila dni od spożycia mięsa,a do tego czasu chyba zwariuję bo jestem niestety z tych co się wszystkim przejmują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
11 minut temu, Gość Ala345 napisał:

No właśnie w internecie pisze,że nie wolno salami.A badania zrobię ,ale musi minąć kila dni od spożycia mięsa,a do tego czasu chyba zwariuję bo jestem niestety z tych co się wszystkim przejmują

Spróbuj jednak nie histeryzowac, bo dziecko stresujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lois

Przeczytaj dobrze etykiete od tego salami. Nie wszystkie sa robione z surowego miesa.

W ogole naucz sie sprawdzac etykiety od nabialu i wedlin, bo surowe i niepasteryzowane produkty moga byc skarzone albo miec pasozyty, a leczenie w ciazy jest bardzo niebezpieczne dla dziecka. Sprawdzaj boczek, kielbasy i szynki, unikaj metek, tatarow, surowych jaj, mleko tylko UHT, zadne smietany "od baby ze wsi" i inne wynalazki.

Ja tez sprawdzam slodycze bo raz dostalam bomboniere i z przyzwyczajenia zajrzalam w sklad, a tam z tylu malym druczkiem "Czekoladka o smaku costam costam zwiera alkohol. Nie przeznaczone dla dzieci i kobiet w ciazy".

Dania przetworzone cieplnie sa za to juz bezpieczne. Zapiekanka czy pizza z salami jest bezpieczna, jajecznica na boczku tez jest ok. Itd.

Uwazaj na siebie i na dzidziusia. Zdrowka zycze : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paris
3 minuty temu, Gość Lois napisał:

Przeczytaj dobrze etykiete od tego salami. Nie wszystkie sa robione z surowego miesa.

W ogole naucz sie sprawdzac etykiety od nabialu i wedlin, bo surowe i niepasteryzowane produkty moga byc skarzone albo miec pasozyty, a leczenie w ciazy jest bardzo niebezpieczne dla dziecka. Sprawdzaj boczek, kielbasy i szynki, unikaj metek, tatarow, surowych jaj, mleko tylko UHT, zadne smietany "od baby ze wsi" i inne wynalazki.

Ja tez sprawdzam slodycze bo raz dostalam bomboniere i z przyzwyczajenia zajrzalam w sklad, a tam z tylu malym druczkiem "Czekoladka o smaku costam costam zwiera alkohol. Nie przeznaczone dla dzieci i kobiet w ciazy".

Dania przetworzone cieplnie sa za to juz bezpieczne. Zapiekanka czy pizza z salami jest bezpieczna, jajecznica na boczku tez jest ok. Itd.

Uwazaj na siebie i na dzidziusia. Zdrowka zycze : )

Jak ma pić UHT, to lepiej niech wcale nie pije😄 Żałujesz jej kogla mogla? Niby salmonella może być w środku, no ale ja jeszcze z czymś takim nie spotkałam się a jem codziennie 5 żółtek. Przed jajka myję mydłem zwykłym. Kiełbasy faktycznie bym unikała, różne rzeczy tam mogą być. I malinek w każdej postaci też niet 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klups

No w ogóle najlepiej nie jeść owoców i warzyw, bo nie wiadomo czym pryskane. Mięso wyłącznie od własnej krowy czy kury. Jajka po godzinnym gotowaniu. W kaszach mogą być larwy robaków,  a fasole wzdymają jelita które napierają na macicę. Herbata i kawa wykluczone w każdej postaci - teiny i kofeina mogą powodować nerwowość. Najlepiej nie jeść wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystko zależy tutaj od tego jakie jest to salami:

czy jest to salami prawdziwe, ktore jest rzeczywiście podsuszane oraz moze być surowe

czy jednak jest to wędlina naśladująca salami.... 

https://lupiko.pl/pytania/salami-w-ciazy Na stronie jest to opisane.

Moim zdaniem nic sie nie stanie jeśli na czas ciąży zrezygnujemy z jedzenia salami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak moglas zjesc salami??? 

W ciazy je sie zdrowo, a nie przetworzone rzeczy. Warzywa z ogrodka, swoje miesko I jajka. Ja to nawet chleb pieke sama z wlasnej maki z wlasnego zboza.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×