Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Ile kosztuje was utrzymanie auta ?

Polecane posty

Gość Gość

Tak łącznie ze wszystkim, chciałabym się dowiedzieć czy warto kupować i czy mnie na nie stać, wprawdzie tam gdzie mieszkam dojeżdża komunikacja miejska i nie ma z tym większego problemu, ale wiadomo autem wygodniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To zależy od wielu czynników. Samo auto będzie kosztować różnie w zależności od marki, stanu technicznego rocznika, nowe czy z salonu itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

To zależy od wielu czynników. Samo auto będzie kosztować różnie w zależności od marki, stanu technicznego rocznika, nowe czy z salonu itd

Nie chodzi mi o cenę auta a o utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama  2 leworecznych córek

Tankowanie. Paliwo jest w granicach 5.20litr . Ubezpieczenie teki3hobauta powiedzmy 10-12 letniego to ok 1tys zł przy silniku 2.0 . Oleje eksploatacja to koszt ja wiem  ze stowe Ale tego się nie wymienia non stop. Mechanik to może być błache naprawy 2stowki A jak coś konkretnego np. Wymiana sprzęgła to i 3 tyś zł. To wszystko zależy jakie auto. Ja pisze mniej więcej auto za 20tys zł.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
30 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie chodzi mi o cenę auta a o utrzymanie.

To też zależy od marki, stanu technicznego, rocznika, nowe czy z salonu itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakup, rejestracja, OC, AC, przeglądy okresowe, ewentualne naprawy, płyny, oczywiście paliwo... to wszystko jest uzależnione od wielu wielu czynników, poczytaj sobie w sieci, artykułów nie brakuje. Na tej podstawie jesteś w stanie oszacować wydatek indywidualny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Moje koszty - małe auto miejskie.

Miesięcznie ok 600 zł na paliwo, ubezpieczenie (pakiet) 1200 zł ze zniżką ponad 60%, przegląd techniczny 100 zł. 2 razy do roku wymiana opon+ przechowanie - po 120 zł za sezon. Do tego jakieś drobne naprawy, wymiana oleju, klocki - ok. czasem nic, czasem 1000 zł rocznie.

Ale wystarczy, że masz mniej niż 25 lat, albo krótko prawo jazdy i koszt ubezpieczenia cię zje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

nowy:

opony 2x130

przegląd 1500

ac oc 3500

paliwo 600 x 12

badanie tech po 3 roku 100

mycie płyny 200

+ to co się wydarzy, póki co nicc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agus

Stary 600 zł/ mc paliwo,  800 zł oc,  naprawy zależy od roku 1000 - 2000 na rok, przegląd 100

Nowy 1400 na mc rata i 200 na mc paliwo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Warto zaznaczyć że to 130zl dwa razy w roku za opony, to jest koszt zmiany opon. Co jakiś czas trzeba też kupić nowe. 

Jak kupi się starsze auto to wiadomo że będzie się częściej psuło. Koszty napraw mogą być bardzo różne. W różnych rejonach Polski sama robocizna będzie miała różne stawki. Do tego wszystkiego dochodzi też np koszt serwisowania klimatyzacji, jakieś pierdoły w stylu mycie auta, jakieś kosmetyki do tego. Wymiana oleju też może bardzo różnie kosztować. Ubezpieczenie w zależności od tego czy weźmiesz tylko OC czy też inne. Jeśli mieszkasz w mieście to mogą dojść też koszty miejsca parkingowego, garażu itp No i glownie to ile będziesz jeździć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×