Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość justyna

Nuda w ciąży?

Polecane posty

Gość justyna

Co robicie aby "zabić" nudę w ciąży? Jestem na L-4 i po 2 tygodniach mam już serdecznie dosyć obijania się o ściany. Na sprzątanie, gotowanie czy też prasowanie już nie mogę patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Hobby nie masz? Znajomych? Książki? Internet? Nie pociesze Cie jak powiem,że po.porodzie jest podobnie, a nawet gorzej, bo nadal tylko gotujesz i sprzątasz, zajmujesz się dzieckiem i niby nie ma co robić, ale odpocząć tez sie nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość justyna napisał:

Co robicie aby "zabić" nudę w ciąży? Jestem na L-4 i po 2 tygodniach mam już serdecznie dosyć obijania się o ściany. Na sprzątanie, gotowanie czy też prasowanie już nie mogę patrzeć.

W którym tyg jestes? Skoro na l4 to cos ci dolega prawda? Jesli czujesz sie dobrze to czemu po l4 nie wrócić do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyz

dlatego ja pracuje w ciąży do oporu.. U mnie 7 mc i każdy sie pyta kiedy idę na l4, ale właśnie z tego powodu nie idę co autorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna
5 minut temu, Gość Gość napisał:

W którym tyg jestes? Skoro na l4 to cos ci dolega prawda? Jesli czujesz sie dobrze to czemu po l4 nie wrócić do pracy?

Dopiero 10 tc ale problemy z łożyskiem zmuszają mnie na bycie na L-4, a czy będę miała możliwość powrotu  do pracy tego nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość justyna napisał:

Dopiero 10 tc ale problemy z łożyskiem zmuszają mnie na bycie na L-4, a czy będę miała możliwość powrotu  do pracy tego nie wiem.

Ściemniasz, skąd lekar ma wiedzieć, ze jest cis nie tak z łożyskiem skoro ono sie dopiero kształtuje ? Nawet gdy y cos było to powinno sie leżeć a ty nie mas l4 leżącego..,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zaczęłam naukę języka hiszpańskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza

Ja pracowalam cala ciaze i to byl moj blad moglam tez isc na zwolnienie. Nie docenili mnie a tak sie mna zachwycali przez 4 lata. A gdy urodzilam to nawet nie zaprosili mnie na kolacje wigillijna a jestem zatrudniona na stale. Szkoda gadac.
Dam Ci dobra rade! Odpoczywaj! Relaksuj sie! Umow sie z kolezanka na kawe! Czytaj ksiazki! Idz na spacer! Spedzaj milo czas z ukochanym!
Naprawde wykorzystaj ten czas dla siebie bo jak urodzi sie dziecko to nie bedziesz miala czasu na nic.. czasami nawet nie bedziesz mogla posprzatac tak jak bys chciala w domu a o gotowaniu to juz nie wspomne no ze chyba cos na szybko. Wiadomo kazde dziecko jest inne. Ja akurat mam coreczke ktora potrzebuje duzo uwagi, placze, krzyczy, najlepiej to wszystko by ze mna robila 🙂 a dzemki trwaja gora 15 min. ... wieczory niestety tez nie naleza to najlepszych bo ciezko ja odlozyc po chwili zaraz sie budzi i nici z milego wieczoru aby obejzec fajny film z mezem czy sie poprzytulac. No ale tak jak mowilam.. moze ty akurat bedziesz miala grzeczniutkie dzieciatko mimo tego wykorzystaj ten czas i leniu... 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
34 minuty temu, Gość Gość napisał:

Ściemniasz, skąd lekar ma wiedzieć, ze jest cis nie tak z łożyskiem skoro ono sie dopiero kształtuje ? Nawet gdy y cos było to powinno sie leżeć a ty nie mas l4 leżącego..,

Mi się akurat adklejało (miałam plamienie) jakoś około 10 tygodnia.  Tylko,  że musiałam przez 2 tygodnie leżeć i brać leki na podtrzymanie,  więc nie było mowy o sprzątaniu,  prasowaniu, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A co robisz, kiedy w ciąży nie jesteś? Też się nudzisz? Jeśli musisz leżeć naprawdę, to leż. W tej sytuacji współczuję. Jeśli jesteś typową sciemniarą, to wróć do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna
26 minut temu, Gość Gosc napisał:

A co robisz, kiedy w ciąży nie jesteś? Też się nudzisz? Jeśli musisz leżeć naprawdę, to leż. W tej sytuacji współczuję. Jeśli jesteś typową sciemniarą, to wróć do pracy.

Bardzo chętnie bym wróciła do pracy, ale niestety, muszę co najmniej jeszcze 4 tygodnie być na tym zwolnieniu. Nie jestem ściemniarą, ale głupie zdarzenie powaliło mnie na ziemię a spowodowało to co spowodowało. Nie liczyłam na to, że będziecie mnie oceniać i wchodzić w moją fizjologię ciąży, liczyłam tylko na jakieś pomysły co i czym można zająć czas będąc w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

W internecie można znaleźć fajne kursy, ja np. właśnie kończę kurs szycia, a później mam ochotę na bukieciarstwo i dekoracje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zamów sobie książkę dla kobiet w ciąży. Polecam "Mamy dla mamy". Dużo przydatnych informacji pisanych przystępnym językiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jeśli masz lekkie pióro to proponuję pisanie bloga, fajna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
30 minut temu, Gość justyna napisał:

Bardzo chętnie bym wróciła do pracy, ale niestety, muszę co najmniej jeszcze 4 tygodnie być na tym zwolnieniu. Nie jestem ściemniarą, ale głupie zdarzenie powaliło mnie na ziemię a spowodowało to co spowodowało. Nie liczyłam na to, że będziecie mnie oceniać i wchodzić w moją fizjologię ciąży, liczyłam tylko na jakieś pomysły co i czym można zająć czas będąc w ciąży.

Skoro masz problem z łożyskiem to powinnaś leżeć a nie obijać sie od ściany jak to napisałaś. Mogłaś napisać wprost, ze ci sie nie chce chodzić do pracy z rożnych przyczyn. Począwszy od chamskiego szefa po np mecząca pozycje w pracy.jednak nie masz problem z łożyskiem a leżeć nie musisz? Serio pierwsze słyszę ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
59 minut temu, Gość justyna napisał:

Bardzo chętnie bym wróciła do pracy, ale niestety, muszę co najmniej jeszcze 4 tygodnie być na tym zwolnieniu. Nie jestem ściemniarą, ale głupie zdarzenie powaliło mnie na ziemię a spowodowało to co spowodowało. Nie liczyłam na to, że będziecie mnie oceniać i wchodzić w moją fizjologię ciąży, liczyłam tylko na jakieś pomysły co i czym można zająć czas będąc w ciąży.

Ok. To masz rady: czytałam, oglądałam filmy, zrobiłam wielki, haftowany obrus 😄 to chyba przez hormony. Długo nie musiałam leżeć, więc dużo pomysłów nie mam. Pozdrawiam, uważaj na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boshhhh

Inteligentni ludzie się nie nudzą... Jak można w ogóle nie być kreatywnym i znaleźć sobie zajęcia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iiii

Ciesz się nuda czasem dla siebie bo potem ni CHolery ... Z czasem wolnym dla siebie.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Autorko to ty się nie ROZWIJASZ na L4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja zrobiłam drzewo genealogiczne swojej rodziny, świetna zabawa i niesamowite historie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olla

Ehh znam to. Też L4 z powodu krwiak ów w macicy, odpoczynek. Aż go za dużo. Poza tym odpadlo sporo rzeczy które lubiłam, byłam aktywna, rower, las, siłownia, winko z przyjaciółką, imprezka u znajomych. No i oczywiście praca. Męża większość dnia nie ma w domu, a ja się czuję trochę wykluczona z życia. Na szczęście od poniedziałku zapisuje się na angielski 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Chodzę na zajęcia nauki rysunku i szlifuję swoje umiejętności, może w przyszłości zostanę nową Boznańską 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Przy takich pomysłach to moje działania będą słabe. Otóż robię ciasta i torty znajomym. Przy czym nie jestem cukiernikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zazdroszczę wam, ja się caly czas czuje jakbym dostała bejsbolem w głowę, jestem totalnie wyczerpana,mogę leżeć cały dzień i się nie nudzę. W pierwszej ciazy miałam wysokie ciśnienie i robiłam wszystko normalnie, a teraz 90/50 i czuje ze zaraz umrę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona

Może się poucz robić na drutach. Teraz ciężko dostać coś z wełny i  umiejetność zrobienia swetra czy czapki dla dziecka bardzo się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga83

Ja pracowalam pierwsze 5 miesiecy a gdy pozniej musialam isc na l4 bo mam spore problemy z kregoslupem i nie bylam w stanie siedziec to pierwsze dwa tyg nie wiedzialam co mam ze soba zrobic. I mimo, ze mam duzo obowiazkow bo to byla moja 3 ciaza i tak czegos mi brakowalo. Wtedt corka wowczas 4 letnia mniej chodzila do przedszkola a czesciej ze mna, obiadki byly codziennie, sporo czytalam ksiazek.Tak bylo dwa miesiace, pozniej juz prawie nie chodzilam, nie moglam sie przekrecac na lozku, chodzic, siedziec. Miednica, nogi, plecy tak bolaly, ze  myslalam ze umre. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Szydełkowanie jest super, ośmiorniczki są ciągle w modzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

 Dostałam w prezencie aparat fotograficzny i okrywam świat przez soczewkę. Warto popatrzeć i podpatrywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

 Zapisałam się na kurs języka angielskiego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Czytam, uczę się angielskiego i oglądam filmy. Odkąd się lepiej czuję, chodzę też na spacery. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×