Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolek

Ma ktoś z Was dom powyżej 300 m2? Jak się sprawdza?

Polecane posty

Gość Fiolek

Czym ogrzewacie. Co okazało się plusem, a co minusem. Zapraszam do dyskusji. 

Myślałam nad wzięciem Pani do sprzątania 2 razy w tygodniu. Ktoś z Was korzysta z takiej opcji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxx

Ja wolę jak rodzina jest razem, a nie każdy w swoim świecie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zależy ile członków rodziny, jaki macie budżet 

... 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nff

Mam 320m

Pani do sprzątania raz w tygodniu. Ogrzewanie podłogowe na prąd z pompy ciepła. No jest co robić na takim metrażu, ale mamy duża rodzinę dlatego się na taki zdecydowaliśmy. Do tego dochodzi podwórko, ogród i jest roboty dla kilku osób 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Do pani wyżej  ..Jak duża rodzina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nff
15 minut temu, Gość Gosc napisał:

Do pani wyżej  ..Jak duża rodzina?

8 osób 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Retkika

Dom 320. Ogrzewanie pompa ciepła . 2 dorosłych plus 2 małych dzieci. 

Duża przestrzeń. Chwalę sobie na chwilę obecną. Każda sypialnia ,z własną garderobą i łazienką. Bardzo to wygodne. 

Ale zastanawiam się co będziemy robić w tak dużym domu kiedy dzieci dorosną k wybeda z domu?... 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Sprzedacie? Moi rodzice sprzedali 2 lata temu nasz dom który miał 380 m. Dom był z czasow kiedy była choroba na dworki potworki z pokojem na bilard itp. Dom kupili bardzo tanio bo kogoś komornik ścigał. Mieszkała wtedy z nami  1 i 2 babcia bo to były już starsze osoby wymagające opieki i nas 3, czyli razem 7 osób. Bardzo fajnie nam się mieszkało, komfortowo. Sama miałam 2 pokoje z łazienką. Znajomi po szkole zawsze u mnie przesiadywali bo było miejsce i nikt nikomu nie przeszkadzał. Do mycia okien przychodziła pani, reszte  sprzątaliśmy sami. Ogrod miał 80 arow, koszenie trawy 3 h. Jak poszliśmy na swoje, babcie zmarły zostali sami rodzice i stwierdzili, że to za dyzy dom dla nich. Sprzedali, kupili działkę niedaleko i wybudowali dom 130m z garażem. My mamy dom 180 m z garażem, nikt z rodzeństwa już nie chciał domu powyżej 200m.Nowy właściciel naszego domu założył fotowoltaika bo widzimy jak odwiedzamy rodzicow. Duże domy mają wady i zalety, nasz dom wszyscy kochaliśmy, przeżyliśmy tam bardzo szczęśliwy czas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Retkika
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Sprzedacie? Moi rodzice sprzedali 2 lata temu nasz dom który miał 380 m. Dom był z czasow kiedy była choroba na dworki potworki z pokojem na bilard itp. Dom kupili bardzo tanio bo kogoś komornik ścigał. Mieszkała wtedy z nami  1 i 2 babcia bo to były już starsze osoby wymagające opieki i nas 3, czyli razem 7 osób. Bardzo fajnie nam się mieszkało, komfortowo. Sama miałam 2 pokoje z łazienką. Znajomi po szkole zawsze u mnie przesiadywali bo było miejsce i nikt nikomu nie przeszkadzał. Do mycia okien przychodziła pani, reszte  sprzątaliśmy sami. Ogrod miał 80 arow, koszenie trawy 3 h. Jak poszliśmy na swoje, babcie zmarły zostali sami rodzice i stwierdzili, że to za dyzy dom dla nich. Sprzedali, kupili działkę niedaleko i wybudowali dom 130m z garażem. My mamy dom 180 m z garażem, nikt z rodzeństwa już nie chciał domu powyżej 200m.Nowy właściciel naszego domu założył fotowoltaika bo widzimy jak odwiedzamy rodzicow. Duże domy mają wady i zalety, nasz dom wszyscy kochaliśmy, przeżyliśmy tam bardzo szczęśliwy czas. 

Fajnie sie czyta jak dobrze wspominasz pobyt w rodzinnym domu. Chciałabym żeby moje dzieci również miały takie dobre wspomnienia. 

Myślałam że darujemy dom dzieciom i 2 działki bądź sprzedamy i sami coś mniejszego upatrzymy. 

Narazie trzeba się cieszyć tym co mamy i zadbać o cudowne wspomnienia dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Super wspominam, kochaliśmy ten dom, ogród, czas kiedy byliśmy wszyscy razem, kiedy żyły babcie. Jak się rodzice wyprowadzali zrobiliśmy pożegnalna imprezę, dużo wspomnień, łez też. Wiedzieliśmy i rozumieliśmy, że nas czas w tym domu się skończył, czas iść dalej. To szczęśliwy dom, ludzie którzy kupili bardzo długo nie mogli mieć dzieci, a w "naszym domu" ta babka zaraz zaszła w ciążę. Dobre, szczęśliwe miejsce. Rodzice dalej mieszkają w okolicy, przechodzimy koło tego domu, oglądamy, ci ludzie zapraszają rodziców. Warto wychować się w tak wygodnych warunkach. Święta w salonie o wysokości prawie 6m z ogromną choinka, goście na świętach w dużej jadalni, grile w domku w ogrodzie, nasze 18,przygotowania do wesela każdego z nas. Goście na dole a mnie Ojciec sprowadzał z góry. Ogrom dobrych wspomnień. Takie duże domy pozwalają na więcej, warto to docenic i jak piszesz cieszyć się tym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja kiedyś mieszkałam w takim domu, sama z mężem, później z 2 dzieci. To był stary dom, tzn budowany w latach 90, chociaż ze stanu surowego wykańczany świeżo przed wprowadzeniem. Ogrzewalismy piecem gazowym i kominek z rozprowadzeniem, ale szybko dom się wychladzal a zimy były konkretne kilkanaście lat temu. Rachunki za gaz wysokie, wieczne palenie w kominku, więc brudno, czasami miałam ochotę uciec. Latem fajnie, zimą kosmos. Jeszcze odśnieżanie ciągle,  My korzystaliśmy z części domu właściwie, nie mieliśmy jakoś potrzeby korzystać ze wszystkich pomieszczeń. Nie miałam nikogo do pomocy. Teraz mam mały domek i bardzo sobie chwalę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papak

Moi rodzice. Są zadowoleni, nie mają nikogo do sprzątania, sami ogarniają odśnieżanie itp. Są po 60. Ja w życiu nie chciałabym mieszkać w domu,  mamy 100m mieszkanie na 3 osoby, jest nam w sam raz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×