Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

CZY MOGĘ ZARAZIĆ SIĘ OD MĘŻA HELICOBACTER PYLORI?

Polecane posty

Gość gość

U mojego męża wykryto bakterie helicobacter oraz wrzody żołądka, będzie miał kilkunastodniową eradykację tej bakterii antybiotykiem. Czy ja również mam przyjąć taki antybiotyk? Czy mogłam sie zarazić od męża, albo nas 2 letni synek, który często podjada taty łyżką? Słyszałam, ze to strasznie zarazliwa bakteria i bardzo niebezpieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To zrób badania i wtedy będziesz wiedzieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

lekarka nie chciała mi dac skierowania na gastroskopię, powiedziała, zę nie ma postaw ku temu, a test apteczny nic nie wykazał, ale one daja często fałszywy wynik, mężowi tez nie wykazały, a gastroskopia potwierdziła, ze ma tę bakterię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 minut temu, Gość gość napisał:

lekarka nie chciała mi dac skierowania na gastroskopię, powiedziała, zę nie ma postaw ku temu, a test apteczny nic nie wykazał, ale one daja często fałszywy wynik, mężowi tez nie wykazały, a gastroskopia potwierdziła, ze ma tę bakterię.

Jest jeszcze takie coś jak badanie krwi w laboratorium. Zawsze możesz iść prywatnie na gastroskopię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dokładnie, badanie z krwi w laboratorium. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ateisstka
34 minuty temu, Gość gość napisał:

lekarka nie chciała mi dac skierowania na gastroskopię, powiedziała, zę nie ma postaw ku temu, a test apteczny nic nie wykazał, ale one daja często fałszywy wynik, mężowi tez nie wykazały, a gastroskopia potwierdziła, ze ma tę bakterię.

Przeciez ta bakterie mozna z krwi wybadac. Ja robilam to badanie prywatnie w laboratorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośc

Przypomniało mi się, że w aptece są jeszcze testy ze stolca i one są wiarygodne. Tylko one są droższe, to nikt nie kupuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hhh
5 minut temu, Gość Gośc napisał:

Przypomniało mi się, że w aptece są jeszcze testy ze stolca i one są wiarygodne. Tylko one są droższe, to nikt nie kupuje. 

Mąż robił i wyszedł negatywny a laboratoryjny z krwi pozytywny. Ogólnie trudna ta diagnostyka bo wychodzi w kratkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Tą bakterie bardzo trudno wyleczyć, ja sie leczę antybiotykami co jakiś czas- ona znika, a za kilka miesięcy powraca. Leczę się już tak 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wonnnzpolski

Fmor da klamliwa maso nko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Będzie miał raka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cześć
17 minut temu, Gość Hhh napisał:

Mąż robił i wyszedł negatywny a laboratoryjny z krwi pozytywny. Ogólnie trudna ta diagnostyka bo wychodzi w kratkę.

Wiarygodne sa tylko z krwi. Z kalu raz wyjdzia a raz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość xxx

Przecież HP ma 80% ludzi u nas. Żyję z tym już wiele lat. Czasem mam dolegliwości od żołądka na wiosnę i jesień. Wrzody tworzą się oczywiście przy HP, ale warunkiem jest niehigieniczny tryb życia, stres, niewyspanie, zła dieta. Po tych antybiotykach mąż może czuć się naprawdę strasznie. Moja znajoma na czworakach chodziła z bólu. A to i tak pewnie wróci. Kombinacja dwóch antybiotyków wykończy i tak osłabiony już organizm męża. Zdrowy człowiek po antybiotykoterapii dochodzi do siebie nieraz pół roku, to co dopiero z wrzodami? Może lepiej najpierw spróbować metod alternatywnych, zadbać o sen, dietę i równowagę psychiczną, ograniczyć stres, wprowadzić aktywność na świeżym powietrzu, a jak to nie pomoże, ewentualnie wziąć te antybiotyki. Niestety, lekarze żyją z przepisywania lekarstw, a nie z leczenia ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×